Externí HDD

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

nik270
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Externí HDD

Příspěvekod nik270 » 26 črc 2020 20:01

Zdravím,

chci si koupit externí jednoterový harddisk. Budu ho používat na fotky, videa, dokumenty atd., nic speciálního. Nepotřebuji žádné extra zabezpečení a ani nechci extra odolný. Jaký byste mi doporučili? Předem děkuji za odpovědi.

Reklama
dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí HDD

Příspěvekod dvorakj » 26 črc 2020 20:07

seagate ironwolf


nik270
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí HDD

Příspěvekod nik270 » 26 črc 2020 20:34

Asi jsem se špatně vyjádřil, ale chci přenosný HDD, ne do PC.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Externí HDD

Příspěvekod petr22 » 26 črc 2020 20:41

Prenosny HDD = HDD do PC + krabicka s USB prevodnikem.

Je lepsi si to slozit sam - budes vedet, co v tom je.

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí HDD

Příspěvekod renek11 » 26 črc 2020 21:03

nik270 píše:Asi jsem se špatně vyjádřil, ale chci přenosný HDD, ne do PC.

Vyjádřil ses dobře.
Za sebe ti můžu doporučit https://www.czc.cz/wd-elements-portable ... 00/produkt
Mám doma 4 různých kapacit a z toho dva běhají připojené na TV už pár let a vše naprosto v pohodě a dostačující. Pořídil bych si k němu pouzdro, pokud ho budeš opravdu často přenášet, třeba https://www.alza.cz/connect-it-hardshel ... gLGI_D_BwE
Kvůli náchylnosti k poškození pádem by byl lepší SSD https://www.czc.cz/samsung-t5-usb-3-1-1 ... 53/produkt, ale jsou zbytečně drahý a já jsem za několik let co používám přenosné disky problém neměl
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Externí HDD

Příspěvekod petr22 » 26 črc 2020 21:17

WD Elements ma bohuzel dva zasadni problemy:

1. USB rozhrani vestavene primo do disku, kdyz odejde USB prevodnik, cely disk mozno vyhodit
2. elektronika disku sifruje data, takze v pripade zavady prevodniku neni mozne obnovit
data bez funkcni elektroniky tehoz disku

Prave WD Elements je duvod, proc radim pouzit vlastni komponenty, aby se nestalo presne to
co se pravidelne stava s WD Elements - je potreba obnovit data a ono to NEJDE, protoze vyse
jmenovane duvody

Napr. u Seagate externiho disku kdyz umre prevodnik, koupis za 130 Kc novy prevodnik s krabickou a prendas
disk kteremu vubec nic neni (nevidel jsem jeste Seagate disk kde je USB soucast disku). U WD Elements to muzes
cele vyhodit, protoze mas funkcni treba 2TB disk, ale s nefunkcnim prevodnikem vestavenym primo do disku, i kdyz
nekde na te desce jde pripajet SATA konektor, mas tam sifrovana data ktera jsou k nicemu.

Resil jsem naposled minuly tyden - Seagate exterak - na nekterych pocitacich byla rychlost kopirovani v bytech
za sekundu, jinde 100 MB/s - koupen na Alze ramecek na USB 3, disk prendan, vse funkcni. WD Elements s podobnym
problemem rovnou vyhazuju, neni to jak spravit.

Tudiz ja osobne doporucuji se WD Elements zdaleko vyhnout, pokud uzivateli zalezi na datech a na pozarucni
opravitelnosti disku. Mam tu asi 10 kusu vadnych WD Elements, u nekterych se povedlo opravit elektroniku
a zachranit data, mechanicky problem je ale neresitelny.

Mozno ignorovat v pripade ze na datech nezalezi - v zaruce reklamovat, po zaruce holt vyhodit.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí HDD

Příspěvekod faraon » 26 črc 2020 21:41

Pokud ten disk bude sloužit pouze na přenášení dostatečně (tedy několikanásobně) zálohovaných dat mezi různými zařízeními k prohlížení, tak to může být klidně jakýkoliv spotřební šmejd. Tam není co ztratit.

Ale jestli se na něm byť v jediném okamžiku ocitne jediná kopie důležitých dat, je jediné relativně spolehlivé řešení skládačka z pečlivě vybraných kvalitních a osvědčených komponent.

No a pokud bys uvažoval že to bude sloužit k zálohování tvých vlastních fotek a dokumentů, uvědom si že data mají takovou cenu, jakou jsi ochotný zaplatit za jejich obnovu. Ceny začínají na pětimístných částkách a občas se podaří zachránit aspoň něco. Ale občas také vůbec nic!
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

nik270
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí HDD

Příspěvekod nik270 » 27 črc 2020 20:28

petr22 píše:WD Elements ma bohuzel dva zasadni problemy:

1. USB rozhrani vestavene primo do disku, kdyz odejde USB prevodnik, cely disk mozno vyhodit
2. elektronika disku sifruje data, takze v pripade zavady prevodniku neni mozne obnovit
data bez funkcni elektroniky tehoz disku

Prave WD Elements je duvod, proc radim pouzit vlastni komponenty, aby se nestalo presne to
co se pravidelne stava s WD Elements - je potreba obnovit data a ono to NEJDE, protoze vyse
jmenovane duvody

Napr. u Seagate externiho disku kdyz umre prevodnik, koupis za 130 Kc novy prevodnik s krabickou a prendas
disk kteremu vubec nic neni (nevidel jsem jeste Seagate disk kde je USB soucast disku). U WD Elements to muzes
cele vyhodit, protoze mas funkcni treba 2TB disk, ale s nefunkcnim prevodnikem vestavenym primo do disku, i kdyz
nekde na te desce jde pripajet SATA konektor, mas tam sifrovana data ktera jsou k nicemu.

Resil jsem naposled minuly tyden - Seagate exterak - na nekterych pocitacich byla rychlost kopirovani v bytech
za sekundu, jinde 100 MB/s - koupen na Alze ramecek na USB 3, disk prendan, vse funkcni. WD Elements s podobnym
problemem rovnou vyhazuju, neni to jak spravit.

Tudiz ja osobne doporucuji se WD Elements zdaleko vyhnout, pokud uzivateli zalezi na datech a na pozarucni
opravitelnosti disku. Mam tu asi 10 kusu vadnych WD Elements, u nekterych se povedlo opravit elektroniku
a zachranit data, mechanicky problem je ale neresitelny.

Mozno ignorovat v pripade ze na datech nezalezi - v zaruce reklamovat, po zaruce holt vyhodit.



Doma máme tři HDD Transcend. Jde u nich vyměnit zmiňovaný převodník? Pokud ano, je lepší Seagate nebo Transcend? V obchodě mi byl doporučený právě Transcend.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí HDD

Příspěvekod faraon » 27 črc 2020 21:30

Mimochodem, to šifrování je silou na úrovni starověké Caesarovy šifry, takže data před zneužitím nechrání téměř vůbec. Prolomení je otázka několika sekund. Zato před obnovou v případě havárie disku chrání zcela spolehlivě :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí HDD

Příspěvekod dvorakj » 27 črc 2020 22:12

takze nejhorsi mozna varianta...
jedine disk+suplik, na prenosy klidne i 2,5" nebo SSD

Uživatelský avatar
Santo
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 252
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí HDD

Příspěvekod Santo » 29 črc 2020 22:34

nik270 píše:Doma máme tři HDD Transcend. Jde u nich vyměnit zmiňovaný převodník? Pokud ano, je lepší Seagate nebo Transcend? V obchodě mi byl doporučený právě Transcend.


Transcend není výrobce samotného disku. Transcend koupí disky od Seagate nebo Western Digital a zabalí je do pěkného obalu. Osobně mám se značkou Transcend jen pozitivní zkušenost (mám od nich flashky, SSD, externí disky apod.). Ale nejlepší je koupit samotný disk (Seagate nebo WD) a k němu externí boxík.
Intel Core i7-11700 + bq! Shadow Rock 3, ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI, Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Vengeance LPX, SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7900 XTX 24G, Kingston KC3000 1TB + 2x Transcend MTE220S (512GB + 1TB), bq! Straight Power 11 850W, bq! Pure Base 500DX, Lenovo G27q-20 (QHD)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký externí ssd disk
    od Dizzy66 » 01 srp 2023 22:25 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1433
    od pazdrat Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 11:53
  • Nezobrazuje se externí disk Příloha(y)
    od LopoCz » 30 bře 2023 21:14 » v Problémy s hardwarem
    8
    1910
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 22:01
  • HDD externí box ICY BOX IB-366StU3+B sám vypíná Příloha(y)
    od beuma » 07 led 2024 13:56 » v Problémy s hardwarem
    3
    571
    od beuma Zobrazit poslední příspěvek
    10 led 2024 19:27
  • Přechod na Mac - jaký externí disk
    od Gudernatsch » 24 bře 2024 18:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    419
    od Gudernatsch Zobrazit poslední příspěvek
    24 bře 2024 18:34
  • Extérní SSD disk nejdou vidět soubory
    od Dexolus » 13 pro 2023 16:18 » v Problémy s hardwarem
    4
    982
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 07:58

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů