Master/slave zásuvka

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Master/slave zásuvka

Příspěvekod Zakk » 11 kvě 2020 09:57

Ahoj,

řeším jak vypnout reproduktory společně s TV (TV je stará hloupá a mám zapojené PC repro přes sluchátkový výstup, takže žádný HDMI – CEC a podobné opičárny..) a dozvěděl jsem se, že existuje něco jako master/slave zásuvka.

Ta televize ale bude mít ve standby pořád odběr, takže potřebuju něco, kde lze nastavit hranici odběru pro zapnutí a vypnutí. Taky jsem u jedné četl v recenzi, že je slyšet, jak bzučí, což rozhodně nechci.. Může to být jen vada kusu, vlastnost daného modelu nebo obecně vlastnost těhle zásuvek (seženu nějakou absolutně tichou?) ?

Máte s podobnými zásuvkami někdo zkušenosti? Funguje to dobře ? Doporučíte mi nějakou konkrétní?

Kdyby to fungovalo dobře, tak by to nemusela být špatná věc i k PC ( kde by se mi vypnuly repro., monitory..).
Ještě taková otázka, je to pro ty spotřebiče "zdravé", když se vypínají takhle "natvrdo".. (např zesilovač je nabuzený a hned se odpojí od sítě.. nepovede to ke ztrátě životnosti ? )

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Master/slave zásuvka

Příspěvekod ITCrowd » 11 kvě 2020 10:59

1. zesilovač je vybuzený a ne nabuzený. To můžeš být možná tak ty.
2. čím by asi tak mohl být "nabuzený", když je tv vypnutá? Signálem z vesmíru?
3. pokud i tak máš pochyby, můžeš mít master/slave se zpožděním.

Pořiď si prodlužku s vypínačem. Můžeš si nejdříve DO vypnout TV a poté prodlužkou TV i se zesilovačem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Master/slave zásuvka

Příspěvekod Zakk » 11 kvě 2020 12:08

no dobře..tak jsem to napsal trochu špatně.. a zpoždění by to asi nějak řešilo.. i tak mám ale zažitý, že věci by se neměly vypínat vyškubnutím ze zásuvky (což je s tím co udělá ta master/slave zásuvka asi ekvivalentní?), takže to bys vůbec neřešil?

a neodpověděl jsi mi na to, co mě zajímá nejvíc.. máš s master/slave zásuvkami nějakou zkušenost? Doporučíš nějakou konkrétní (s nastavitelným prahem..) ? A hlučnost... ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Master/slave zásuvka

Příspěvekod ITCrowd » 11 kvě 2020 12:44

Doporučil jsem ti vypínací prodlužku. Je levná, bezhlučná a požadavkům naprosto vyhoví.
A teď nejaké nesmysly:
- i tak mám ale zažitý, že věci by se neměly vypínat vyškubnutím ze zásuvky - neplatilo pro věci před rokem 2000, kdy každá věc měla síťový vypínač. A neplatí ani dnes. Beznapěťový stav je pro elektroniku normální stav.
- vybuzený zesilovač - pokud přepneš TV do standby, pak zvukový výstup = 0. Tedy už se nejedná o vybuzený zesilovač. A ten ještě funguje, protože ho nějakou dobu "drží" kondenzátory. Jediné zesilovače, kde se něco podobného řeší jsou výkonové zesilovače, ale jen pro ochranu beden. Při náběhu můžou rozdílem napětí ve větvích vzniknout proudy, které by mohly repra poškodit, u těchto zesilovačů jsou proto buď ochrany, nebo aspoň zpožděné připojování repro. Ani toto zařízení ale nechrání samotný zesilovač. U malých výkonů se tohle vůbec neřeší, protože by případný proud repro nezničil.
=> řešíš blbiny.
Prodlužka s vypínačem stačí. Řeším takto u TV další připojená zařízení odjakživa.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Master/slave zásuvka

Příspěvekod Zakk » 11 kvě 2020 12:54

Prodlužku beru na vědomí jako možnou alternativu.. přesto bych se rád dozvěděl něco o těch master/slave zásuvkách..
(Přeci jen by bylo pohodlnější a "elegantnější" když by se všechno vyplo po vypnutí televize DO..)

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Master/slave zásuvka

Příspěvekod petrmet » 11 kvě 2020 13:49

Mám https://prepetove-ochrany.heureka.cz/emos-s9p624av-5-plus-1-zasuvka-1_8m/ už asi 8 let. Mám na ní připojen na master PC, na slave modem, monitor, dokovací stanici a repro. Z boku má seřizování v rozsahu 8-80W, ale nikdy jsem to nepotřeboval, funguje tak, jak jsem ji koupil. Ale podle heureky se v tuto chvíli neprodává.
Ještě doplním : Kdysi jsem na AUKRO koupil přepěťovou ochranu 9 zásuvek + anténa + telefon, HADEX L170. Když došla, tak nefungovala, ani když jsem se snažil nastavit příkon. Reklamoval jsem ji, myslel jsem, že mi ji vymění, ale bylo zřejmé, že se v ní někdo neodborně vrtal, tak jsem neměl odvahu jí důvěřovat a leží mi tu. Další reklamace by mě vyšla na víc peněz za poštovné, než stála ochrana.
Naposledy upravil(a) petrmet dne 11 kvě 2020 14:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Master/slave zásuvka

Příspěvekod Zakk » 11 kvě 2020 14:08

Díky, to zní dobře, tu konkrétní už asi neseženu, ale alespoň vím, že obecně to může dobře fungovat.. A co hluk ?

..takhle vypadá skoro totožně :D https://prepetove-ochrany.heureka.cz/ma ... asuvek-3m/

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Master/slave zásuvka

Příspěvekod petrmet » 11 kvě 2020 14:20

Hluk ? Tam snad není nic, co by mohlo vydávat nějaký zvuk. Ani teplo, kromě LED kontrolek. Ještě jsem doplnil zkušenost s jinou ochranou.

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Master/slave zásuvka

Příspěvekod Zakk » 11 kvě 2020 14:27

To jsem chtěl slyšet, taky si to myslím, ale v jedné recenzi jsem četl, že bzučí, tak snad to byl jen vadný kus, ale chtěl jsem si to ověřit.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Master/slave zásuvka

Příspěvekod Pic » 12 kvě 2020 00:10

JIž dlouhá léta používám "Master Protect" (již už od Win XP, pak Wi 7 a nyní WIN 10 pro), který stále slouží bez problémů. Napájecí napětí je připojeno k napájení kabelemm přímo do el sítě. Řídí to PC a při jeho spuštění (klasickým tlačítkem na bedně) se přípojí připojená zařízení v ovládaných zásuvkách, což je monitor, reproduktory a tiskárna. JInak je možno připojit ještě 3 zařízení. Při klasickém vypínání PC se nejprve ukončí PC a pak i řízená připojená zařízení. Jedna ze zásuvek je přímo bez řízení. Tam mám připojený router, abych se mohl připojit na net třeba přes WiFi tabletem či mobilem, pokud jsem jinde mimo místnost s PC, či na zahradě mimo dům.
Toto odpojuji od el sítě jedině když jsem delší dobu mimo domov a to vytažení ze zásuvky ve zdi.
Bohužel neporadím jaká jsou k mání podobná zařízení.
Doufám, že nezafunguje heslo "nechval den před večerem" a zítra nebude problém.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zásuvka CAT7
    od vojak3 » 10 bře 2024 18:39 » v Sítě - hardware
    6
    559
    od vojak3 Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 20:12
  • zásuvka internet natipování Příloha(y)
    od souky5 » 06 lis 2023 15:34 » v Vše ostatní (inet)
    2
    1137
    od souky5 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 16:00

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti