koupě sluchátek

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

knowledgeispower
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: říjen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

koupě sluchátek

Příspěvekod knowledgeispower » 27 bře 2020 23:46

Zdravím :geek:

Přemýšlím o koupi sluchátek, zkoušel jsem tyhle a byla tam maximální spokojenost:

Logitech G430 Surround Sound Gaming Headset

Zajímá mě, jestli nejsou ale nějaké, které jsou stejně x podobně kvalitní, a jsou levnější.

Nebo kdyby mi někdo poradil podle čeho se řídit při výběru sluchátek.

Díky moc

Reklama
Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: koupě sluchátek

Příspěvekod Skeleton » 28 bře 2020 08:45

S těmito sluchátky nemám zkušenost, ale rozhodně bych koupil Audiotechnica ATH AVC500 a k tomu mikrofon Trust Primo. Audiotechnica má za ty peníze skoro až hifi zvuk, kdy má velice vyrovnanou charakteristiku. Mikrofon Trust úplně stačí, ano na nahrávání zpěvu to není, ale na běžný provoz typu Skype a TSko to bohatě stačí.

Na co si dát u výběru sluchátek pozor. Impedance sluchátek, velikost měničů, konstrukce hlavoveho mostu. Impedance je důležitá, pokud nemáš sluchatkovy zesilovač tzn pro běžného uživatele, který má zvukovou kartu na desce, tak je dobré si hlídat max 100 Ohm impedanci, u vyšší už by nastal problém, že zvukovka nerozehraje měniče na tolik a poznáš to na nižší hlasitosti.
Velikost měničů je parametr, který je třeba důležitý v ohledu, kolik basove složky dokáží zahrát, ale taky, že tím pádem budou mít sluchátka větší náušníky a člověk s většíma ušima nebude mít problém.
Hlavovy most je ta část, která ti přiléhá na hlavu a nese největší zátěž, proto je dobré, když není z plastu, tzn když má alespoň kovovou vystuhu. V téhle cenové hladině to nemá cenu řešit.
► Zobrazit spoiler

knowledgeispower
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: říjen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: koupě sluchátek

Příspěvekod knowledgeispower » 28 bře 2020 15:20

A jak je to s rozsahem frekvence?

Je schopno to USB-C → Audio Jack dát tolik?

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: koupě sluchátek

Příspěvekod Skeleton » 28 bře 2020 15:57

Jestli si nedáš mezi PC a sluchátka nějaké kurvítko zvuku(korekce, EQ, bluetooth) tak ne, jestli to bude pasivní přechodka bez DAC, ale ikdyby byla aktivní s DAC mělo by to chodit.
To nemáš jack? Vem si, že každý centimetr a metr zvětšuje odpor a tím, když není vodič stíněný, tak na sebe může vázat balast a vznikat šum, je otázka, jak je ta přechodka udělaná, ale problém by to snad být neměl, nemám s tím zkušenost, vše mám na jack 3,5 mm.

Ještě k tvému dotazu, jestli nejsou nějaká sluchátka levnější a stejně kvalitní. Můžu ti tady napsat další adepty, ale vem si, že každý máme jiné ucho ve smyslu, jaké niance ve zvuku se nám libí nebo ne. Proto je vždy lepší zajít do specializované prodejny(až doufejme opadne pandemie koronaviru), kde mají i bohatý výběr a vyzkoušet zvukovou stránku, konstrukci sluchátek jestli netlačí, nepotí se pod nima uši aj. Na nějaký gaming sluchátka se z mého pohledu má člověk vykašlat, viděl jsem pár modelů, které za to stály a jsou gaming třeba Sennheiser GSP 500, ale to je jiná cenová kategorie.

Jinak co by přicházelo v úvahu:
Audio-technica ATH-AVC500 -osobně je mám a nemůžu si je vynachválit za tu cenu, nemají odpojovací kabel, koupen konektor a přepájeno... ideál
Audio-technica ATH-M40x
Sennheiser HD 559
-slyšel jsem obě, Audiotechnica je spíše neutrální lehce basová, Sennheiser měl pro mě někdy moc agresivní výšky jinak takové mdlé středy bez dynamiky

případně
Audio-technica ATH-M20x
AKG K92
-tam nemám zkušenost, neměl jsem je v ruce ani neslyšel, podle recenzí ok
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: koupě sluchátek

Příspěvekod xbs » 28 bře 2020 16:29

aby byly rady odpovídající tvýmu dotazu, tak by taky chtělo zmínit pár podrobností: účel použití (gaming, hudba), v případě hudby jak kvalitní máš nahrávky, jakej sound máš rád (přebasovaný, neutrální) a taky typ audia na desce...

knowledgeispower
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: říjen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: koupě sluchátek

Příspěvekod knowledgeispower » 01 dub 2020 20:24

Zajímala by mě nějaká životnost těch sluchátek? Když budou hrát na 80 - 100 % x hodin denně.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Proč už se do sluchátek nedává NFC?
    od Grander » 21 čer 2023 14:57 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1938
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    23 čer 2023 12:43
  • Koupě GK
    od lucaso84 » 28 dub 2023 10:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    32
    4366
    od lucaso84 Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 10:06
  • Koupě nového monitoru
    od loucon » 19 zář 2023 19:03 » v Vše ostatní (hw)
    0
    2167
    od loucon Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 19:03
  • Nové PC nebo koupě SSD disku?
    od Jestřáb » 17 bře 2024 11:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    668
    od Petison Zobrazit poslední příspěvek
    17 bře 2024 19:22
  • Koupě venkovní kamery, připojení přes wifi a ukládání záznamu
    od Clorky » 09 črc 2023 09:57 » v Administrace sítě
    5
    2797
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    16 črc 2023 09:31

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů