Hardware závady Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Grypss
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Hardware závady

Příspěvekod Grypss » 05 bře 2020 13:42

Ahoj, píšu maturitní práci na téma " Časté hardware závady a jejich opravy" a potřeboval bych trochu pomoc :D . Kdyby někdo měl chvilku čas a chuť mi napsat nějaký problém, co řešil. Byl bych mu moc vděčný.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod petr22 » 05 bře 2020 14:17

Bezolovnaty cin, proc ho EU donutila vyrobce pouzivat a jake ma nevyhody.

A mas tema na celou maturni praci, protoze popraskany bezolovnaty cin najdes
za vetsinou zavad zakladnich desek, grafickych karet, notebooku a dalsi elektroniky.

Grypss
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod Grypss » 05 bře 2020 14:51

Díky kouknu na to. Ale na celou práci to natáhnout nemohu :D. Téma už mám dané. Pár závad jsem už napsal, ale potřebuji jich víc.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod petr22 » 05 bře 2020 14:56

Jake tam uz mas ?

Spousta z nich jich bude zpusobena prave tim bezolovnatym cinem.

Grypss
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod Grypss » 05 bře 2020 16:25

Rozdělil jsem je na závady vzniklé zanedbáním údržby a závady vzniklé užíváním. U té údržby mám nečištění větráčků což může vést k zastavení větráku a tím pádem k přehřátí. Pak mám špatné nainstalování komponentů což může vést k uvolnění a následné havárii. U těch závad vzniklé užíváním mám zatím vyhořelej zdroj a nafouknuté kondenzátory u základovky.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod ITCrowd » 05 bře 2020 16:40

Bude lépe, když žádnou práci neodevzdáš, tím pádem bude o jednoho "odborníka" méně. IT svět se tím nezhorší.
A ty, až budeš zametat ulice, budeš rozhodně prospěšnější.
Měl jsi 4 roky na to, abys nastudoval vše potřebné, mohl jsi chodit na praxi se něco naučit. Mohl jsi třeba sledovat toto fórum. Ty ses na to vykašlal, nedělal jsi nic a teď čekáš, že to za tebe někdo udělá. Neudělá.
Kdybys byl japonec, spáchal bys harakiri.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod Fox_25 » 05 bře 2020 18:10

Grypss píše:Díky kouknu na to. Ale na celou práci to natáhnout nemohu :D. Téma už mám dané. Pár závad jsem už napsal, ale potřebuji jich víc.


Nemůžeš a nebo nechceš? To co ti navrhl Petr by dalo bez problémů i na bakalářku a mimo zadané téma to samozřejmě není. Naopak špatná instalace komponent už mimo téma je protože se nejedná o závadu jako takovou, respektive není to závada hardware, nýbrž chybná instalace netáhlem a nebo amatérem který třeba nezná ani princip konektoru.

S vyhořeným zdrojem a špatnými kondíky ti jenom popřeju hodně štěstí, ale jestli dobře rozumíš elektrotechnice, proč ne.

Grypss
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod Grypss » 05 bře 2020 18:38

Dobrý máte pravdu.. Myslel jsem si, že tu budou nějací lidi z oboru co mi rádi poradí. Čímž teda neberu vás Petře. Za vaši radu jsem rád a zkusím si o tom zjistit víc. Ale pán ITCrowd, který možná i bude z oboru, tak předvedl jaký je člověk :). Upřímně pane vy může vědět leda hovno o tom co se ty 4 roky dělo. A pokud na to budu mít chuť tak vás za další pár let zkusím kontaktovat, aby jsme si řekli jak kdo dopadl :).

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady  Vyřešeno

Příspěvekod faraon » 05 bře 2020 18:46

To už je trochu dost na poslední chvíli, ne? Kdyžtak je tu přímo sekce Problémy s hardwarem, tam bys také něco našel, když budeš hledat.

K tomu přehřívání, to bude problém spíš pro moderní sračkoidní hardware, viděl jsem takhle kdysi 486ku, která měla chladič úplně rovný, jak v něm byl mezi žebry udusaný prach, a jinou, kde se ventilátor netočil minimálně rok, a počítač celou tu dobu normálně fungoval. Ale zažil jsem i dobu, kdy v počítačích nebyly chladiče vůbec žádné ;-)

K tomu provozu přidej ještě mechanická opotřebení, což se týká třeba ložisek ve ventilátorech a harddiscích. A zajímavé téma jsou mrtvé pixely na LCD displejích.

Zkus zapřemýšlet nad dalšími skupinami závad, kam bys zařadil třeba vlhkostí zoxidované kontakty, nebo spoje na desce, sežrané vyteklou kyselinou z baterie? Případně notebooky polité různými nápoji, to se tu objevuje skoro pravidelně.

Zajímavé můžou být mimořádné události a živly, nejenom blesk dokáže s elektronikou divy, takové přepětí v síti má silně magické účinky.

Ještě mě napadají závady hardware způsobené softwarem, a často debilizmem výrobce. To je případ třeba síťových karet, které si běžným příkazem nechaly přepsat firmware a navždy se brickly.

A úplně klasická jsou kurvítka, pod které spadá i plánované zastarávání výrobků, dnes často řízené i softwarově. Tiskárny, akumulátory... Sem ale patří i ten bezolovnatý cín, který by teda vydal ne na jednu slohovku, ale na celý stoh knih tlustší než je Harry Potter!

A na ITCrowda opatrně, on pamatuje mnohem víc než tvoje poslední čtyři roky, a dost dobře ví o čem mluví, zkušenosti žádnou školou nenahradíš. Přečti si tohle a předveď vlastní práci. Ta se cení nejvýše.

P.S. Ber to s humorem:

Obrázek
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Michal.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod Michal. » 05 bře 2020 19:00


Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod ITCrowd » 05 bře 2020 19:21

Grypss píše:Dobrý máte pravdu.. Myslel jsem si, že tu budou nějací lidi z oboru co mi rádi poradí. Čímž teda neberu vás Petře. Za vaši radu jsem rád a zkusím si o tom zjistit víc. Ale pán ITCrowd, který možná i bude z oboru, tak předvedl jaký je člověk :). Upřímně pane vy může vědět leda hovno o tom co se ty 4 roky dělo. A pokud na to budu mít chuť tak vás za další pár let zkusím kontaktovat, aby jsme si řekli jak kdo dopadl :).
Je mi úplně jedno co se dělo. Zato vím moc dobře co se bude dít, až půjdeš někam na výběrko. Další naprosto neschpný zmrd s maturitním vysvědčením, chlubící se výsledky a znalosti, které nemá ani omylem. A proč tak silné slovo? Tohle je o tobě: http://dfens-cz.com/zmrdi-i-zasveceni/
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Grypss
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hardware závady

Příspěvekod Grypss » 05 bře 2020 19:34

Mockrát děkuji Faraone za pomoc. Určitě kouknu na tu sekci a vyhledám si něco víc o tom co píšete. Aspoň většina zde na forum je normálních a ochotný pomoc. A pana ITCrowda neznám a jsem za to velice rád :D. Můžu si jen představovat, ale tipoval bych ho na zastaralého, ošklivého, zakomlexovaného ... který dokáže za klávesnicí lépe vyjadřovat než li v reálném světě.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC Hardware 18k bez grafiky
    od Puntickar » 14 úno 2024 11:15 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    792
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 15:14
  • 4K TV - je hardware omezující?
    od Arha » 09 úno 2024 11:44 » v Vše ostatní (hw)
    2
    683
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 18:28
  • hardware vhodný pre soulseek
    od mk7605 » 20 srp 2023 13:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1216
    od mk7605 Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 19:03

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti