Asus TUF X570 Pro Gaming

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
KingGustavo
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 826
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Asus TUF X570 Pro Gaming

Příspěvekod KingGustavo » 01 bře 2020 15:56

Ahoj, mám tu další recenzi opět Asus desky :)

Poprvé co jsem měl tuhle desku v ruce mi připadala obyčejná jako všechny ostatní desky co jsem doma měl design obyčejný, cena průměrná na desku s PCI-E 4.0. Jen co jsem začal desku používat tak jsem začal chápat, že výběr byl naprosto správný a časem jsem se do desky naprosto zamiloval i přes to že mi rukama prošlo desítky takovýchto “průměrných” desek. Už při instalaci jako jedna z mála desek měla aRGB takže jsem mohl připojit podsvícený vodní blok který jsem v dosavadní desce připojený neměl jelikož neměla tento konektor. Při prvním spuštění naběhl LedDebug který ověřil že je vše správně spuštěné a při přetaktování se několikrát hodil, kdy pomocí barvy LED diody zjistíte kde nastala chyba. Další věc ze které jsem byl nadšený je naprosto brutální VRM která dokáže bez toho aby se více zahrála napájet 170W CPU!

IMG-20200301-154759.jpg


Desku bych doporučil především pro ty co chtějí kvalitní základ pro Ryzen 7 a Ryzen 9 3. generace případně by rádi časem upgradovali na Ryzen 4. generace. Oproti B450/X470 deskám je možné na těchto deskách využít PCI-E 4.0 podmínka je mít i procesor Ryzen 3.generace.

Obsah balení: Samotná základní deska, I/O Shield- velice pěkně udělaný- sladěn do černo-žluté TUF barvy,2x SATA kabel-1x rovný a 1x s koncovkou pod úhlem 90°,manuál, M.2 šroubky, prohlášení o vlastnostech, prohlášení o TUF komponentách,DVD s Drivery a softwarem,bezpečnostní informace,stručná příručka, kupón na slevu 20% na stránce CableMod.

IMG-20200301-154750.jpg


Zadní panel: 1x DisplayPort,1x HDMI Port,1x PS/2 port,1x LAN (RJ45) port který je napojen na Gigabit LAN kartu Realtek L8200A, dále je tu 3x USB 3.2 2.generace (2x typ A +1x typ C) 1x Optical S/PDIF konektor a 5x Audio konektor který je připojený ke zvukové kartě Realtek S1200A.

Komponenty osazené na desce:: Nejdůležitější samozřejmě socket AM4 pro procesory AMD Ryzen X570 podporuje pouze Ryzen 2. generace (Ryzen 3/5/7 2***) a Ryzen 3.generace (3/5/7 3***). Dále je desce chipset X570 který podporuje s Ryzen 3. generace PCIe 4.0 a to ve 20 PCIe linkách. Chipset je u Asus desek chlazený ventilátory od značky Delta. Delta ventilátory jsou známé svojí kvalitou a dlouhou životností. Ventilátor na chipsetu je prakticky neslyšitelný takže hluk v PC určitě dělat nebude. Dále na desce najdeme 2x PCIe 4.0/3.0 o velikosti x16, dále 3x PCIe 4.0 o velikosti x1, na disky zde jsou 2x M.2 s podporou PCIE 4.0/3.0 dle procesoru s velikostí disku až 110mm z toho jeden má už předinstalovaný pasivní chladič. Na operační paměť jsou zde DDR4 sloty, které nejsou zpětně kompatibilní s DDR3, DDR2 ani DDR1. Pro ventilátory je zde 5x 4pin konektor (1x CPU FAN,3x CHA FAN,1x pro vodní pumpu), pro RGB zde je 2x RGB-12V a 1x adresovatelný RGB (aRGB)-5V.

IMG-20200301-154822.jpg


Napájení desky: Deska má celkem 14 napájecích fází pro CPU z toho 2 napájecí fáze jsou pro SoC a 6 zdvojených fází takže celkem 12 pro jádro procesoru (CPU VCC) jako mosfety je zde použito pro jádro procesoru 12x MOSFET VRPower tyto MOSFETy jsou známé také jako DrMOS a zvládají proud až 50 Ampér konkrétně SIC639. SOC používá naprosto stejné MOSFETy SIC639.

Přetaktování: K dispozici jsem měl jako nejsilnější kousek pouze R7 3700x takže přetaktování tohoto procesoru této desce nedělalo žádné potíže, dostal jsem na 4,45 Ghz s brutálním 1.465V dále už nestíhá chlazení CPU. Na této desce by nebylo problém provozovat i přetaktovaný Ryzen 9 3900x nebo Ryzen 9 3950x. Rád bych také zdůraznil, že přetaktování Ryzenů 3. generace nedává moc smysl protože nárůst výkonu není moc vysoký. Přetaktování FCLK nebyl také problém bežel denně stabilně na 1900Mhz zde byl opět limit procesoru. Přetaktování pamětí šlo opět bez problémů deska mi dovolila nastavit napětí až na 1.8V což Samsung B-Die čipy v pohodě zvládají, maximální frekvence kterou jsem dosáhl byla 4600MHz, se Samsung B-die čipy, za použití jednoho modulu operačních pamětí. S Micron E-Die čipy by tato hodnota mohla být ještě lepší. Na této desce nebyl problém používat denní nastavení 4400MHz bez jakýkoliv modrých smrtí nebo jiných problémů na 2 slotech, což se mi povedlo i s paměťmi které jsou certifikované na (XMP Profil) na 3600MHz. Nastavení 4400MHz na této desce s Ryzenem 3. generace, ale nedávalo smysl protože u Ryzen 3. generace je nejlepší nastavit děličku FCLK:UCLK:DRAM Frekvenci 1:1:1 takže zbylé 2 týdny testování jsem měl jsem nastaveno 1900MHz na FCLK a 3800 MHz DDR frekvence. Latence měřené v AIDA64 s tímto nastavením byly mírně pod 60ns což je optimální stav. Ryzen 3. generace škáluje velice dobře s latencemi pamětí takže se určitě vyplatí sáhnout po nějakém lepším modulu s frekvencí 3600MHz.

Shrnutí: Pokud hledáte univerzální desku s podporou PCIe 4.0 tak tohle je výborná volba! Deska má vše co potřebuje běžný i pokročilý uživatel a to vše za velice výhodnou cenu na průměrnou X570.
Proč ? Deska má velice slušnou zvukovou kartu 8kanálové ALC S1200, velice slušné VRM které dokáže uživit Ryzen 9 3900x s OC nebo Ryzen 9 3950x, Gigabit LAN,USB 3.2, LedDebug,RGB headery i aRGB headery, výborné OC pamětí a výborný BIOS.



+VRM-DrMos-12+2 napájecí fáze
+LedDebug-výborné na diagnostiku problémů PC
+Přehledný BIOS
+OC pamětí
+Aktualizace BIOSu bez potřeby flash disku nebo OS
+aRGB i RGB headery podporující Aura Sync i Asus Aura
+Zvukovka ALC S1200
+Gigabit LANka

-Integrovaný I/O Shield
IMG-20200301-153506.jpg

Omlouvám se za CableManagment v bedně, střídám desky jako ponožky....
Fotku desky samotné uploadnu do konce následujícího týdne.

Dotazy rád zodpovím pište klidně pod příspěvek :)
CPU:AMD Vishera FX-8350@4,7Ghz
GK:GIGABYTE HD 7850 WINDFORCE 2GB
MB:GIGABYTE GA-990FXA-D3 - AMD 990FX
RAM:Corsair Vengeance Black 16GB (2x8GB) DDR3 1866 CL9
PSU:Fortron AURUM 600W
HDD:WD Caviar Blue EX - 1TB SSD:KINGSTON HYPER X FURY 120GB
CASE:CoolerMaster Storm Scout (SGC-2000-KKN1-GP)

Reklama
mtc
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Asus TUF X570 Pro Gaming

Příspěvekod mtc » 01 bře 2020 17:30

Jen by jsem chtěl upřesnit pro ty co hrají Fortnite tak si neinstalujte Auru a ani věci k ovládání RGB.Anticheat vás nepustí do hry,vyzkoušeno na 4 různých deskách a všude stejný problém,Po odinstalování Aury a ovladačů na RGB jede hra normálně


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti