Kondenzátory

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mirďa
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Mirďa » 29 lis 2007 07:38

Tlumivky jsou cívečky s navinutym drátem, někdy je to jen pár závitů. Celý se to zalakuje, nebo zalije parafinem. Dávaji je i do pouzdra z plastu, nebo navinují na kruhové nebo tyčové jádro. Dej si v Google pár obrázků a uvidíš. Nebo ten zdroj někomu ukaž, ať ti poradí. Nejjednodušší a nejrychlejší řešení zůstává ale stále koupit nový zdroj.

Reklama
míra2830
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod míra2830 » 11 pro 2007 19:26

u levnejsich zdroju (eurocase napr) to piskani zpusobuje docela casto opravdu nejakej malej elit v 5V vetvi, resp. v te, kde je napeti i po vypnuti pc - piska porad. je to zpusobeny jeho vysychanim, protoze se pouzivaj ty nejlevnejsi (a tedy nejmin kvlaitni) znacky a k tomu se pridavaj vyssi teploty ve zdroji. doporucuju vymenu, protoze kdyz zdroj odejde muze sebou vzit i zbytek pocitace.
sam uz jeho vymenu dlouho odkladam a bojim se, ze se mi to vymsti, ale ta moje lenost si ne a ne dat poradit :-(

to byla trocha teorie, co jsem vycet na ruznych elektroforech a ted k puvodnimu dotazu: kondenzatory rozdilne jsou, ten typ, co nejspis potrebujes je elektrolyticky kondenzator, lepsi je sehnat si na vyssi teplotu (105st C) a typ "low esr" a lepe nejakou kvalitnejsi znacku (treba jamicon). prodavaj je v kazdy prodejne s elektronickejma soucastkama, vymenu radsi prenechej nekomu s vic zkusenostma a zjisti si hlavne napred, jestli je to opravdu kondenzatorem!, kterym! a jakou ma hodnotu!
hodne stesti :smile:

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

RE:

Příspěvekod jaro3 » 11 pro 2007 21:24

Při mé praxi jsem neměl ( cca. 30 let) to potěšení , aby nějaký elektrolytický kondenzátor pískal, když tak ve zvuku .špatná filtrace napájecího napětí.Dávám za pravdu Blue Spirit a Pic.Je to nesmysl.Elektrolytické kondenzátory buď ztrácejí kapacitu nebo mají tzv. svod( začínají propouštět stejnosměrný proud.Pak by se měli vyměnit.

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 11 pro 2007 22:25

Jen sem připísnu něco o tom pískání,kupoval jsem použitý sata harddisk a po připojení mi něco začalo pískat v PC.V prvním momentě jsem to slyšel od zdroje a taky jsem to na něj svedl,ale po bližším průzkumu jsem zjistil,že to vychází z harddisku a taky že to HDD byl,to pískání šlo slyšet jen večer,když byl klid,bylo to vysokofrekvenční pískání,že když jsem vypnul compa,tak mi pískalo v uších ještě 2 hodiny.Jen jsem chtěl toto písnout,protože někdy pískot jentak lokalizovat nejde a když si myslíš,že je to ta jedna věc,tak právě ona je to ta druhá věc,tak bacha na to. :bigups: :bigups: :bigups:
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mike007 » 11 pro 2007 22:46

jkmaxfli :určitě myslíš ten můj harddisk, který mi doma ani u svého nového majitele nepíská a normálně funguje.
Chyba byla určitě někde jinde, která se promítla na HDD - špatné napájení, datový kabel, řadič na desce atd. atd.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Uživatelský avatar
Crave
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1300
Registrován: říjen 06
Bydliště: Huštěnovice - Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Crave » 11 pro 2007 22:55

to prave vychazi ten piskot(stále) bud od zdroje nebo od procesoru...ono to je blizko sebe tak presne nevim..ale rikam nez jsem kupoval tento(ojety) zdroj, tak me to nepiskalo...

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 12 pro 2007 08:07

mike007 píše:jkmaxfli :určitě myslíš ten můj harddisk, který mi doma ani u svého nového majitele nepíská a normálně funguje.
Chyba byla určitě někde jinde, která se promítla na HDD - špatné napájení, datový kabel, řadič na desce atd. atd.



Je to možný,že to bylo napájením,nebo kabelem,řadičem na desce,ale bohužel mě pískal a docela mě to štvalo,protože jsem ho chtěl,jinak plotny byly super tiché a teplota velice nízká.ted už je to jedno,mám novou 500tistovku. :bigups:
► Zobrazit spoiler

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 12 pro 2007 08:30

To pískání se fakt špatně hledá. Nejprve to vypadá na HDD, protože je vepředu. Když se rozdělá bedna, tak to zase vypadá na zdroj a po několika minutách už píská všechno i kdyby se to odpojilo od sítě. :D
Asi nejjednodušší je použít mikrofon a tím to vyhledat - pokud ten kmitočet veme.(uslyší) :D


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů