Celeron D měl 80 stupňů!

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 26 lis 2007 21:19

Zastavování ventilátoru na procesoru bych moc nenastavoval. Taky by to nemuselo skončit příště zrovna dobře ...

A těch dočasných 80 C bych se nebál. Jsem při upgrade PC před 2 roky trochu šetřil a přišel na IT společnost, co tam nebyli zrovna moc velcí odborníci. Na této sestavě:

PROCESOR: Intel Pentium 4 E, 3.0 GHz, 630, Prescott 2 MB cache L2, 800 MHz FSB, 90 nm, EIST/NX bit, EM64T, HT
DESKA: Asus P5AD2-E Premium - Intel 925XE, T, 1066 MHz FSB, DDR 2 711, 3xPCI, 2xPCI-E1, PCI-E16, 4x Ultra ATA, 8x SATA RAID, 2x GLAN, WiFi-g.
PAMĚT: Kingston 1024 MB DDR 2, 533 MHz, PC 4300, Dual Chanel Kit, CL4, 1.8 V
DISK: Maxtor MaXLine 3, 300 GB, 16 MB cache, SATA, NCQ, FDB
GRAFIKA: Asus Extreme GeForce N6800 GT/2TD 256 MB, 256-bit, PCI-E, SLI, TV out
SKŘÍN: Chieftec BA-01 B-B-B, BigTower, Bravo série, černá, 410 W
ZVUK: Creative Sound Blaster Live! Platinum
REPRO: Creative DeskTop Theater 5.1 Cambridge SoundWorks Dolby Digital
MONITOR: Eizo FlexScan T68, 19" Trinitron

... neuměli docvaknout nožičku chladiče procesoru, nemluvě o tom, že mi dali Pentium Prescott 3,4 GHz (nebo možná 3,6 GHz, už nepamatuji) s 1 MB cache L2 za stejnou cenu co měl stát výše uvedený, tím že to spletli mi chtěli podstrčit horší levnější harddisk stejné kapacity ale ne MaXLine (serverový s větší výdrží a spolehlivostí). Teplota samozřejmě vinou té nedomáčknuté nožičky lítala k 80 C. Ještě se mi snažili tvrdit, že je to normální. Takže mi to museli znovu vyměnit za moje požadované součástky. Zase se technikovi nepodařilo zacvaknout nožičku chladiče. Teplota lítala až k 89 C. Samozřejmě procesor zpomaloval kvůli ochraně před spálením a na výkonu to bylo znát.

Nasraný jsem to svěřil své oblíbené a spolehlivé firmě (ale samozřejmě dražší), co jsem chtěl ušetřit jsem připlatil této :lol: Domáčkli nožičku, dali lepší pastu, navrhli přídavný 12 cm ventilátor do skříně pro lepší proudění vzduchu, otestovali při zátěži. Teplota se pohybovala při normálním provozu: 37-45 nejčastěji 50 C, při zátěži: 60 C maximálně.

Teď nedávno jsem se podivoval, že normální teplota se pohybuje kolem 60 C a při zátěži (ani ne extrémní) šplhala k 80 C ... říkal jsem si copak? Prach, pasta, blbne ventilátor, nebo všechno dohromady? Koupil jsem vzduch ve spreji (160,-), vyfoukal kvanta prachu, celý chladič procáku nabalený prachem a teplota je nyní nejčastěji na 45 C, při zátěži nevím, nejspíš o 10 C výš, jsem při hraní Crysis neměl čas :lol: Takže co všechno způsobí obyčejný prach ... je sice pravda, že mám case vyhozenou na půdičce, ale u mě v pokoji se taky práší :lol:

Reklama
Uživatelský avatar
Tyrael
Level 2
Level 2
Příspěvky: 155
Registrován: říjen 07
Bydliště: MOst
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tyrael » 27 lis 2007 12:13

ja bych asi ty takzvane techni pokousal!:D takouvou rpelivost bych ja nemel!:)vzduch ve spreji?
ja jedu po staru foukam a pouzivam stary kartacek na zuby!:) a na konec vse vysaji!:)
Chyby budou dokud budou lidé!

GrowerM
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod GrowerM » 27 lis 2007 15:28

Mno fuj, ještě že nemám intel ... z toho co tu čtu se mi ježí chlupy na zádech 80°C? 89°C? Stabilně na 55-60°C ???... Ještě že mám svýho Athlona kterej ještě nikdy necejtil víc jak 45°C - Athlon64 3700+(San Diego OC 2,4Ghz) mi jede stabilně na průměrnejch 35°C...
Navíc docela nechápu co tu řešíte, jestli s tim procesorem budou problémy-jakože podle mě ne, tak je to chyba toho kdo nenastavil v Biosu mezní hranici teploty pocesoru pro vypnutí PC.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 27 lis 2007 16:10

GrowerM:
mám takový pocit že San Diego 3700+ je z výroby nataktovaný na 2,4GHz - a je pravda že oproti Netburst jsou teploty poloviční


navíc Intel má integrovanou ochranu proti spálení přímo v procesoru - nejdříve vkládá prázdné cykly a pak se vypne - někde na youtube bylo video jak to vypadá když se za chodu sundaj chladič z intelovskýho CPU a pak z AMD(ještě s Athlonem XP) - u Intelu obraz zpomaloval až se zastavil a u AMD to prostě zhaslo a CPU byl připečený k desce
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

GrowerM
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod GrowerM » 27 lis 2007 16:36

nene ,,, San Diego je v základu na 2,2 Ghz ,,, teď mám novej zdroj, tak ho pomaličku taktuju, ale teplota se oproti těm 2,2 v základu ani nehnula,,, spíš zatim nebyl čas ho navat na těch 2,9Ghz - to je u něj prej maximum,,, sem zvědavej na kolika °C se bude ta teplota orientovat...
Tu ochranu proti vysoký teplotě maj už dnes všechny procesory, to jen tak bokem....,
jj vo tom videjku sem už někdy slyšel .... njn XPčka :D :twisted:

Uživatelský avatar
Zeppelin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Zeppelin » 27 lis 2007 17:07

Nějak mi přestali chodit maily že mám další odpovědi v tématu tak sem si ani nevšiml že se zase bavíte o mim chudáku Celeronu :D , no je to přesně jak říkal Tyrael bylo to nastavený na těch 20 a já tam dal 12 a už se od tý doby nikdy fan nezestavil. Co se týče tý teploty kdy se má vypnout počítač tak myslym že je v biosu 60 takže sem se právě divil že se nevyp. Ale asi to fakt špatně ukazuje teploty :idea:


Tak ne tak sem se kouk do biosu a bylo to vyplí :evil: ,tak sem tam dal 60

Uživatelský avatar
Tyrael
Level 2
Level 2
Příspěvky: 155
Registrován: říjen 07
Bydliště: MOst
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tyrael » 27 lis 2007 20:27

vidis ja nejsem zadnej chytrolin ale vse se snazim pochopit po starem selskem rozumu!:D
Chyby budou dokud budou lidé!


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů