odezvy monitorů

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

odezvy monitorů

Příspěvekod wichin » 14 zář 2007 00:44

Chtěl jsem se jen pozeptat, jestli má někdo stejný názor jako já,že udávané hodnoty odezvy monitoru jsou jen marketingovým tahem, stejně jako je u foťáků digitální zoom. Mám pocit, že hodně lidí vybírá monitor podle toho a nehledí na jiné podstatné parametry. U nás v práci se kámoši předhání v tom, kdo má menší odezvu a king je "Franta" protože má odezvu pod 2ms. On totiž je hráč a potřebuje co nejmenší odezvu. Tak nevím, já jsem měl doma monitory s různými odezvami-co psali výrobci, z níž největší byla u Neova 12 ms a nejmenší u Benqu 2ms,které jsem zapojil,dal vedle sebe a žádný rozdíl jsem nenašel. Jen, že Neovo má nádhernej, ostrej obraz, beng hrůza, podsvícení atd. Myslím si, že udávaná odezva stejně není pravdivá a skutečná je dvouciferná. A to je názor můj.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 14 zář 2007 11:23

Odezva je jen jedním z parametrů podle, kterých je třeba vybírat LCD monitor. Dalšími parametry je druh výrobní technologie, rovnoměrnost podsvícení, pozorovací úhly, jas a kontrast a v neposlední řadě věrnost barev a ostrost obrazu v nativním zobrazení. Dalšími parametry je velikost, možnost polohování, či natáčení monitoru, či jeho další vybavení (USB porty, repra a p.). Faktem je, že i odezva je často nadsazena, nebo udávána v jiném parametru, než je standard. Pokud pohledáš najdeš řadu hodnocení LCD monitorů i s jejich parametry.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: odezvy monitorů

Příspěvekod mmmartin » 14 zář 2007 20:31

wichin píše:....z níž největší byla u Neova 12 ms a nejmenší u Benqu 2ms,které jsem zapojil,dal vedle sebe a žádný rozdíl jsem nenašel. Jen, že Neovo má nádhernej, ostrej obraz, beng hrůza...

U statického obrazu nemá rychlost odezvy prakticky vliv, pokud se ale zobrazuje pohybující se objekt, hraje doba odezvy rozodující roli, tím výraznější, čím rychleji se objekt pohybuje, zejména co se ostrosti zobrazení týká. Jak je to ale s konkrétními hodnotami si netroufám hádat.

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Rewqa » 14 zář 2007 20:42

lidske oko nerozezna rozdil napr mezi 14ms a 2ms takze podle me je to jedno
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 14 zář 2007 22:04

no s tim bych trochu nesouhlasil, je pravda ze lidskemu oku staci vzorkovaci frekvence 25 snimku za sekundu aby se mu zdal obraz plynuly (proto je televizni norma u nas 25 snimku/s, v americe maji 30snimku/s - asi jedi hodne mrkve a maji teda lepsi oci :lol: ). Podle tohoto by tedy teoreticky stacila odezva 40 ms (pokud jsem to dobre spocital 40 * 25/1000 = 1s). Jenomze pri teto odezve bude obraz sice plynuly ale nebude ostry (tak jak pise mmmartin)

P.S. odzkouseno na mem monitoru na 2 roky starym notebooku


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů