Kontrola nového PC...

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 12 zář 2007 06:32

D.O.T je automatické přetaktování v závislosti na zatížení systému myslím že to znamená "Dynamic Overclocking Technology" - takže to asi moc fungovat nebude - to co potřebuješ zapnout je EIST

co se týče teploty proceseru tak Intel má uvnitř pod heatspreaderem digitální čidlo - a proto jsem ti říkal že to bude o dost víc - jelikož Core nejsou moc chladné tak mi přijde 37°C dost málo
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 12 zář 2007 18:46

Tak asi se budete divit, ale TAT mi ukazuje téměř stejné teploty, jako DualCore Center (jen asi o cca 1°C vyšší).
Ten TAT mi ale ukázal ještě jednu zajímavou věc a sice, že když je procesor nevytížený, tak TAT ukazoval jen asi poloviční frekvenci.Při zatížení začal ukazovat normální frekvenci a odpovídajícně se zvýšila i teplota.Bohužel je TAT dělaný pro dvoujádrové procesory, a tak můžu zatížit jen 2 jádra, ale i tak je to dobrá věc.

Pokud jde o SpeedFan, tak ten mi bohužel hází, že jsou nepodporované senzory. :mad:

Zatížit GK 3D Markem zkusím a hodím sem výsledky.

A ještě se zeptám.Proč označuješ AV+FW+AS jako brutální kombinaci? Eventuelně-co by jsi doporučil?
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 13 zář 2007 08:39

TAT není dělaný pro dvoujádrové procesory - ale když ho dělali tak ještě quadcore ještě asi nebyl:) - jinak ty máš box chladič?

dej v TAT zatížit CPU - je to ta kolonka test 100% tušímže - zajímá mě jak se projeví 8MB L2 cache - podle všeho je to ten důvod proč se teplota skokově zvyšuje

A ještě se zeptám.Proč označuješ AV+FW+AS jako brutální kombinaci? Eventuelně-co by jsi doporučil?


jak už jsem tady někde psal nechápu na co mít tak přehnané zabezpečení - stačí FW a neklikat na každou blbost a nepoužívat IE
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 13 zář 2007 17:16

Weslo píše:dej v TAT zatížit CPU - je to ta kolonka test 100% tušímže - zajímá mě jak se projeví 8MB L2 cache - podle všeho je to ten důvod proč se teplota skokově zvyšuje


No to je právě ten důvod, proč jsem psal, že není dělaný pro čtyřjádra - já v něm můžu zatížit jenom 2 jádra a jistě uznáš, že poloviční zatížení není jako 100% zatížení.Já jsem osobně také hledal a nenašel jsem nic, co by dovedlo zatížit kompletně čtyřjádro. :mad:

K tomu chladiči-já se musím přiznat, že ani nevím jaký je mezi těmi chladiči rozdíl :oops: .Vím ale, že k CPU jde tunel zvenku a větrák je řízený teplotou.Jinak ještě pod nasáváním do tunelu je ještě výfukový ventilátor, který je pevně nastavený na 75%.

Weslo píše:jak už jsem tady někde psal nechápu na co mít tak přehnané zabezpečení - stačí FW a neklikat na každou blbost a nepoužívat IE


No tak tady bych byl trochu opatrnější.Protože virus se může dostat do PC odkudkoliv.
U žádného prodávaného CD nenajdeš ujištění, že je zcela bez virů, jen je tam napsáno, kterou verzí virové databáze to bylo testované.

Ještě musím pochválit Windows Defender-kontroluje všechny změny nastavení systému (nové ovladače atd...) a zobrazí je k potvrzení.Stejně tak dobře lze upravovat, které programy se spouští se systémem a to dost pohodlně a přehledně - samozřejmě to nepokládám za plnohodnotný anti-spyware, ale musím uznat, že Microsoft udělal kus práce.

A ještě jsem slíbil zatížit GK 3D Markem, tak jsem tak učinil a i při testu se teplota GK stabilně pohybovala mezi 50-60°C.Jinak podrobné výsledky přikládám...

TADY
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 14 zář 2007 08:56

zlobyl píše:No to je právě ten důvod, proč jsem psal, že není dělaný pro čtyřjádra - já v něm můžu zatížit jenom 2 jádra a jistě uznáš, že poloviční zatížení není jako 100% zatížení.Já jsem osobně také hledal a nenašel jsem nic, co by dovedlo zatížit kompletně čtyřjádro. :mad:


buďto to pust 2x pokud to jde nebo snad program Orthos

No tak tady bych byl trochu opatrnější.Protože virus se může dostat do PC odkudkoliv


nepoužívám AV ani AS 5 let a žádný virus/spyware jsem nikdy neměl

ta grafika je v pohodě - čekal jsem mnohem větší teploty
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 14 zář 2007 19:21

Tak nakonec se mi přece jenom povedlo zatížit své čtyřjádro kompletně na 100%.Použil jsem jednak TAT a jednak ještě dva testery, abych dosáhl opravdu 100% vytížení.Ten program Orthos jsem bohužel nemohl použít, protože, abych to vysvětlil- v systému se každé jádro hlásí jako samostatný procesor-je to logické, protože si Windows můžou samy rozhodovat o rozdělení aplikací na jednotlivá jádra, takže by TAT i ten Orthos, který bohužel také není pro čtyřjádra, zatěžovali jen 2 stejná jádra-jen pro vysvětlení.

Teď k těm teplotám-při úplném zatížení na normální frekvenci ukazoval TAT teplotu cca 60-65°C.Když jsem ho přetaktoval v DualCore Center, tak se teplota v jádru vyšplhala asi na 70°C (TAT) nebo na 65°C (DualCore Center).

Já jsem osobně spokojen.
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 14 zář 2007 19:47

zlobyl píše: v systému se každé jádro hlásí jako samostatný procesor-je to logické, protože si Windows můžou samy rozhodovat o rozdělení aplikací na jednotlivá jádra


pokud ve správci úloh nastavíš spřažení tak o tom budeš rozhodovat ty :idea:

Obrázek

Obrázek

Já jsem osobně spokojen.


ani se ti nedivím :bigups:
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr nového PC
    od GrandTheftAuto29 » 28 bře 2024 16:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1353
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 15:02
  • Výběr nového ntb
    od Lojza » 21 bře 2024 18:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1476
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 08:03
  • Výběr nového GPU
    od Gracous » 13 bře 2024 17:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    881
    od Gracous Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 19:51
  • sestava nového pc
    od Sarula22 » 19 kvě 2023 12:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    862
    od Sarula22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 19:23
  • Koupě nového monitoru
    od loucon » 19 zář 2023 19:03 » v Vše ostatní (hw)
    0
    2219
    od loucon Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 19:03

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů