obnovovací frekvence Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dalibor
Pohlaví: Nespecifikováno

obnovovací frekvence  Vyřešeno

Příspěvekod Dalibor » 19 kvě 2003 11:17

Dobrý den,
mám asi takový lajcký dotaz,proč se mi při spouštění některých her mění obnovovací frekvence monitoru (někdy na 60Hz,75- záleží na hře.V prostředí windows pracuju na 85Hz. Jak zajistit aby mi to jelo i ve hrách-je to ovladačema nebo to neovlivním. Když hraju třeba 2 hodiny na 60 Hz tak už mě celkem bolí hlava...
Děkuji moc za radu.

Reklama
Uživatelský avatar
sovicka2001
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: duben 03
Bydliště: Praha 917
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Frekvence

Příspěvekod sovicka2001 » 19 kvě 2003 20:34

No jo,

u DOS ovejch her se to prepne automaticky bez zeptani protoye je to proste stary a wokna to neovlivnej.
Ale u novejch her to budto jde nastavit, nebo mas asi smulu - zkusil bych stahnout novy ovladace a pohrabat se i v pokrocilejch nastavenich.
Bacha ne tech 60 Hz - nasi otcove a dedove na ne doplatili brejlema, zanetem spojivek,....

No, nevim jestli jsem ti pomoh :wink: - inu, nejsem tu sam, poradte jeste nekdo, poradte.
Ahojky!
J.S.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

hmm

Příspěvekod Ltb » 19 kvě 2003 21:53

No, tak taky zkusím přihodit "polínko" :)
Nevím jestli je to chyba windows (beztak :wink: ) nebo špatný ovladače na grafiku nebo špatnej monitor...no ale někdy se prostě stává, že ve chvíli kdy windows změní rozlišení, hodí si tam tu svoji frekvenci (60Hz).
Tudíž bych doporučoval asi tohle:
Hraješ li hru A v rozlišení 1024x768x16.......nastav si před hraním této hry přesně takto svůj monitor....včetně tebou zvolené frekvence. Mělo by to fungovat!
..................................................................................
No a neodpustím si takovou malou poznámku:) já už koukám do monitoru na 60Hz asi tak 2 měsíce nonstop a naprosto bez problémů..hi, jak to dělám? Mám LCD :idea:
doporučuji všem....oči teď mají "druhý Vánoce"....prostě nebolí 8)

Uživatelský avatar
sovicka2001
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: duben 03
Bydliště: Praha 917
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

POZOR

Příspěvekod sovicka2001 » 20 kvě 2003 20:52

No, bacha na to - nejsou s tim žerty !!!

2 měsíce jsou málo - projeví se to tak po pěti letech....

budeš dalekozrakej, budeš mít zánět spojivek, ... akorát nevim jestli to platí pouze pro CRT moonitory nebo i pro LCD - ale neriskoval bych to!
Ahojky!

J.S.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

LCD

Příspěvekod Ltb » 21 kvě 2003 01:03

Jasně, vím...oči máme jenom jedny 8)
Ale u LCD monitorů je to vpohodě, nejen že vyzařujou naprostý minimum (oproti CRT) škodlivých záření (dá-li se tomu tak říkat), ale také neproblikávají a tak těch 60Hz je naprostá klasika (je to dané technologií kterou jsou LCD-čka vyráběné) a jak už jsem mnohokrát psal, chceš-li něco udělat pro svoje oči, kup si LCD monitor....nejlíp tak 18" protože to už je celkem nářez

Uživatelský avatar
sovicka2001
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: duben 03
Bydliště: Praha 917
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

OK

Příspěvekod sovicka2001 » 21 kvě 2003 14:28

OK,
promiň, v oblasti LCD,CRT,OLED,... se moc neorientuju ... mě tam vadí jen nativní rozlišení - u 17" to je 1280x1024 a u 18" už tobude na mě moc - jsem zvyklý na 1024x786@85 Hz
Ahojky!

J.S.

Dalibor
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Frekvence

Příspěvekod Dalibor » 22 kvě 2003 11:12

sovicka2001 píše:No jo,

u DOS ovejch her se to prepne automaticky bez zeptani protoye je to proste stary a wokna to neovlivnej.
Ale u novejch her to budto jde nastavit, nebo mas asi smulu - zkusil bych stahnout novy ovladace a pohrabat se i v pokrocilejch nastavenich.
Bacha ne tech 60 Hz - nasi otcove a dedove na ne doplatili brejlema, zanetem spojivek,....

No, nevim jestli jsem ti pomoh :wink: - inu, nejsem tu sam, poradte jeste nekdo, poradte.


Díky za radu!! v pokročilých nastav. je to málokdy možné ovlivnit zkusím to s novýma ovladačema!

Dalibor
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: hmm

Příspěvekod Dalibor » 22 kvě 2003 11:16

Ltb píše:No, tak taky zkusím přihodit "polínko" :)
Nevím jestli je to chyba windows (beztak :wink: ) nebo špatný ovladače na grafiku nebo špatnej monitor...no ale někdy se prostě stává, že ve chvíli kdy windows změní rozlišení, hodí si tam tu svoji frekvenci (60Hz).
Tudíž bych doporučoval asi tohle:
Hraješ li hru A v rozlišení 1024x768x16.......nastav si před hraním této hry přesně takto svůj monitor....včetně tebou zvolené frekvence. Mělo by to fungovat!
..................................................................................
No a neodpustím si takovou malou poznámku:) já už koukám do monitoru na 60Hz asi tak 2 měsíce nonstop a naprosto bez problémů..hi, jak to dělám? Mám LCD :idea:
doporučuji všem....oči teď mají "druhý Vánoce"....prostě nebolí 8)


Jo na LCD už šetřím a ten tvůj typ sem zkusil zatím na medal of honor no al e nepomohlo to, tož budu zkoušet dál každopádně díky!!!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Frekvence RAM
    od fabikp » 26 bře 2024 15:36 » v Taktování a další úpravy PC
    7
    1847
    od fabikp Zobrazit poslední příspěvek
    28 bře 2024 19:17
  • Špatná frekvence ram Příloha(y)
    od zik9 » 24 pro 2023 21:33 » v Problémy s hardwarem
    14
    1665
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 14:06
  • Taktovaci frekvence gpu Příloha(y)
    od Dav98786 » 26 kvě 2023 10:39 » v Taktování a další úpravy PC
    2
    2301
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 12:00
  • Bluescreen po taktování frekvence RAM
    od brajza » 22 kvě 2023 10:24 » v Problémy s hardwarem
    3
    968
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    22 kvě 2023 14:45

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů