USB vs. PCI Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pee.tr
Pohlaví: Nespecifikováno

USB vs. PCI

Příspěvekod pee.tr » 13 led 2005 15:01

Prosím, dokáže mi někdo poradit, proč mi po zapnutí USB vstupu v Biosu, přestane chodit TVkarta (obraz), která jinak jde bez problémů?
Mám Athlon 750 na desce Via Tech VT82C686, Win ME. Díky.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 13 led 2005 15:47

Odhadoval bych to na nějaký konflikt přerušení. Těžko říct co s tím, zkusil bych přendat tv kartu do jinýho pci slotu

pee.tr
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod pee.tr » 13 led 2005 16:15

Dík,to už mi taky někdo radil, jen nevím přesně co to přerušení znamená, jak se dá nastavit atd. Do jinýho slotu se mi moc nechce, protože vím,že když jsem jí kdysi prvně instaloval, tak právě v tom, co ji mám teď chodila nejlíp bez konfliktů s ostatním zařízením. Dá se to přerušení nějak nastavit? Prý to poznám ve správci zařízení. Nebo se pletu?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 13 led 2005 16:56

Každý zařízení v počítači instalovaný musí nějakým způsobem komunikovat s procesorem. Zjednodušeně řečeno procesor zadá zařízení nějaký požadavek a jakmile ho toto zařízení zpracuje, oznámí to procesoru pomocí přerušení. Jednoduše "přeruší" jeho práci, kterou zrovna provádí a žádá si pozornost. Přerušení je omezený počet a jsou očíslována. Může se tedy stát, že dvěma zařízením je přiřazeno jedno přerušení a za určitých podmínek pak zařízení nepracuje korektně. Přerušení pro jednotlivá zařízení se dá nastavit a to v biosu základní desky. Je to ale docela citlivá záležitost, při špatným nastavení není zhroucení systému zas až takovej problém. Konflikty by opravdu měly být zobrazeny ve správci zařízení, určitě se tam podívej... Možná ještě podrobnější iformace získáš pomocí nástroje Systémevé informace. Do Start->Spustit napiš "msinfo32" a odentruj. Vlevo vyber Hardwarové prostředky->Konflikty či sdílení... Pokud nebudeš rozumět tomu co je tam psáno, zmáškni klávesu PrintScreen, otevři nějaký grafický editor, zmáčkni Ctrl+V a vytvořený snímek obrazovky nahraj sem do veřejné galerie, mrknem na to...

pee.tr
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod pee.tr » 14 led 2005 08:41

OK zatím dík,mrknu na to a po víkendu se ozvu.

pee.tr
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod pee.tr » 17 led 2005 15:05

Asi jsem blbej, ale nevím jak sem mám ten obrázek nahrát.

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 17 led 2005 15:44

pee.tr píše:Asi jsem blbej, ale nevím jak sem mám ten obrázek nahrát.


Nahore na tyhle strance jak mas vyber ... tak klikni na "GALeRiE" a pak vyber verejnou kategorii a dej nahrat obrázek ...
Obrázek

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 17 led 2005 15:47

Jojo díky, přišel jsem na to. Takže pokud z toho někdo něco vyčtete... Díky.

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 17 led 2005 17:12

Obrázek

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 18 led 2005 12:02

Tak nevím, nějak moc chytrej z toho nejsem... Možná vyzkoušej ten jinej slot, když to nepojede tak vrátit to můžeš vždycky. Tohle co si tu zveřejnil vypadá vcelku běžně...

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 18 led 2005 13:21

Běžně to vypadá zřejmě proto, že jsem blbej. Ten obrazek to totiž zobrazuje pokud to USB je vypnutý a vše šlape.
Přidám tam další obrázky- pro porovnání vždy se zapnutám USB a vypnutým. Nic moc jsem na tom sice nepoznal, ale třeba budete chytřejší.



Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů