Ceny CPU po 24.12. 04

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Od jakého výrobce máte CPU??

AMD
3
60%
Intel
2
40%
Jiný
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 5

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ceny CPU po 24.12. 04

Příspěvekod Rimmer » 17 pro 2004 20:56

Ahoj lidi,
již nějakou tu dobu plánuji upgrade svého PC, které mi pomalu (ale jistě) zestárlo. Jsem rozhodnutý pro AMD, mám už koupenou desku, paměti - zbývá už jen CPU. A to je kámen úrazu.
Ne snad že bych nevěděl co koupit, bude to nějaký ten Athlon XP do 3000+ ALE, nevím KDY to koupit??
Myslíte si, že budou CPU typu Athlon po Vánocích levnější??

Mají se prý v novém roce přestat vyrábět, budou levnější nebo dražší?

Předem dík za názor
Rimms

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 pro 2004 22:43

Teď mám doma Athlona 2500+ a jsem maximálně spokojen. Možná proto že sem na pořádný testování nic lepšího v rukách zatím neměl :wink: Každopádně kdybych na to měl, do novýho PC bych teď nedal nic jinýho jak Athlon64.
No, co se týče cen CPU od AMD. Přečti si tyhle dva články: http://technet.idnes.cz/hardware.asp?r=hardware&c=A041216_222049_hardware_vse a http://www.cdr.cz/a/12755
V podstatě to chápu tak, že se ceny vrátí na úroveň, kde byly přede dvěma měsícama a pak začnou opět klesat. Takže bude asi lepší koupit to hned, než tejden po vánocích, ale kdybys počkal zase ještě měsíc, bůhví co to udělá.
Co se týče ukončení výroby Athlonů XP. Už teď v tom AMD udělalo se Sempronama slušnej guláš. Míchají se tam různý ratingy, frekvence FSB a velikosti L2 cache, až to hezký neni. Ale tuším, že Sempron 3000+ narozdíl od pomalejších kolegů stejného jména využívá modernější jádro Barton s větší L2 cache, tak si myslím, že by to taky nebyla zlá koupě. V podstatě se snažím říct, že AthlonyXP budou žít dál, akorát pod jiným jménem...

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 18 pro 2004 00:16

Dík za názor, ten první článek na technetu.cz jsem už četl předtím, ten druhý ne. Super, hned v tom mám o trochu jasněji. Je mi jasný, že je to sázka do loterie - čekat nebo koupit hned?
Vím, že Athlon64 je super, ale ty desky pro něj mi připadají dost drahý - nebo jinak řečeno: momentálně si A64 nemůžu dovolit. Asi ještě měsíc počkám, uvidíme..
Rimms


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů