Bude stačit 400W zdroj?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Andropov
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Bude stačit 400W zdroj?

Příspěvekod Andropov » 10 led 2007 22:57

Ahoj,

chci se zeptat, jestli do sestavy, kterou plánuji koupit bude stačit 400W zdroj,co víc, je značky Eurocase :D
Vím, že to je značka spíše pod průměrem, ale je součástí skříně, která se mi designově hodně líbí a investovat do zdroje další love nechci, pokud to nebude nevyhnutelně nutné.

Tady je plánovaná sestava:

Deska: ASUS P5B Deluxe,i965,sk775,SATAII,FW,GLan PCIex
Procesor: CPU INTEL PD 3.4 GHz (2x2M/800) BOX LGA775
Grafická karta: GK nVIDIA GEFORCE 7300GT silent GB 256MB DDR2, DVI, TV, PCIex
Paměť: DIMM DDR2 512MB 800MHZ Kingmax

Samozřejmě tam ještě bude HDD a pálička DVD, ty ale kupovat nové nebudu. Jinak ještě posílám odkaz na tu skříň:

http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=43868

Díky za vaše názory

Reklama
toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Bude stačit 400W zdroj?

Příspěvekod toncis » 10 led 2007 23:45

na to co si tu napisal ti to bude urcite stacit inac ta zostava nevyzera zle ale ma to jeden hacik mat dnes len 512 ram to bi bolo mrzte este ktomu to ma byt novy comp posnaz sa aspon 1gb aj keby to malo stat zivot

Uživatelský avatar
Andropov
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Bude stačit 400W zdroj?

Příspěvekod Andropov » 11 led 2007 19:25

toncis píše:na to co si tu napisal ti to bude urcite stacit inac ta zostava nevyzera zle ale ma to jeden hacik mat dnes len 512 ram to bi bolo mrzte este ktomu to ma byt novy comp posnaz sa aspon 1gb aj keby to malo stat zivot


No že těch 512 je málo jsem věděl, ale máš pravdu, půjdu do toho 1GB nakonec. Tvůj příspěvek mě přesvědčil. :D
Jen mám pořád strach z toho zdroje. Na druhou stranu je to přece jen 400W, tak by to snad mělo něco utáhnout. Ješte se zeptám....co na to Weslo? :wink:

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 11 led 2007 19:32

Neměj strach. Opravdu to bude bez problémů. GF7300 není až takovej rozežranec. :wink:

Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Minor » 11 led 2007 19:37

400W bude stačit... já mám 350W a sestava: amd athlon 64 3500+(jeden čas jsem jen tak zkoušel i přetaktování a taky v pohodě), geforce 7300LE 128 MB DDR2, 512MB RAM, 80GB sata, dvd-ram... pc běhá v pohodě, stabilní, zvládá i několikadenní stahování nebo několika hodinové hraní heroes of might and magic V...

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 11 led 2007 19:37

Weslo na to tenhle článek:
http://www.svethardware.cz/art_doc-D841 ... 20A06.html

EuroCase ATX-550 JSP
Vnitřní provedení

Prakticky ihned po otevření zdroje jsem se vyděsil doslova k smrti, výrobce na úkor bezpečnosti šetřil na dvou matičkách M4 a jedné vějířové podložce. Znalejší jistě vytušili, že jde o způsob připojení ochranného zelenožlutého vodiče, jenž je přichycen pod jeden ze šroubků držících desku zdroje bez jakýchkoliv podložek. Výše uvedené ve mně vzbuzuje pochybnosti, že zdroj prošel zkouškami EZÚ. Jak jsem zjistil, tak u nás může vydat prohlášení o shodě sám výrobce/dovozce a pochybení se řeší teprve tehdy, až takové zařízení někoho přizabije. K vnitřnostem zdroje se nebudu dále vyjadřovat, platí v podstatě totéž co u verze v hliníkové skříňce. Tento zdroj se výborně hodí jako vánoční dárek úhlavnímu nepříteli a nebo tchýni.


na pekelně žravé Pentium D Intel požaduje tohle:

http://www.svethardware.cz/art_doc-40F4 ... CADB1.html

Začneme zběžným připomenutím vývoje. Standard ATX 2.03 vznikl v roce 1998 s příchodem nového procesoru Pentium III a AGP sběrnice. Od té doby už uplynulo mnoho času a výkonové požadavky komponent jsou v důsledku potřeby vysokého výkonu stále vyšší. Tuto problematiku (rozdíly mezi jednotlivými standardy) podrobně popisuje dřívější článek Specifikace zdrojů ATX12V, proto jej doporučujeme důkladně pročíst, pokud nejste s touto problematikou dostatečně obeznámeni.

Dnes si provedeme souhrn, zaměříme se na objasnění některých změn ve standardech a posléze si popíšeme, jak vlastně počítačový zdroj funguje a na co bychom měli při jeho pořizování brát ohled, abychom zvolili takový, který by pokud možno co nejvíce reálně odpovídal našim požadavkům (respektive požadavkům na napájení ze strany konfigurace komponent našeho počítače).

Ve standardu ATX 2.03 byl procesor, AGP slot a části základní desky napájeny z tehdy nově zavedené 3,3V větve zdroje. Díky tomu byly hlavní odběry soustředěny na tuto větev. Propojení se základní deskou obstarával 20-pinový "Main power" konektor. První změna přišla až s příchodem (respektive krátce před ním) procesoru Pentium 4 - jejím hlavním důvodem byl jeho vysoký proudový odběr (při napětí 3,3V mezi zdrojem a základní deskou tečou velmi vysoké proudy). Musely proto by být silnější vodiče ve větším počtu a také by toto nejspíše nezvládal napájecí konektor, a to proto, že každý konektorový spoj má přechodový odpor, na kterém vzniká úbytek napětí, jenž se zvětšuje s procházejícím proudem. Také by docházelo k ohřevu konektoru a docházelo by častěji k jeho vypálení. Uveďme si praktický příklad: procesor Pentium4 2,4GHz má proudový odběr 52A při asi 1,5V, pokud by regulátor, který má asi 85% účinnost, byl napojen na 3,3V větev, vyšel by procházející proud 28A, zatímco při napájení z 12V větve to bude asi 8A, což je 3,5x méně - proto vznikl v roce 2000 standard ATX12V 1.3.

ATX12V 1.3 mění požadavky na napájecí zdroj, je požadován vyšší výkon na 12V větvi a byl přidán další napájecí konektor +12V power, který obsahuje čtyři vodiče: dva GND a dva +12V. Konektor +12V power se zapojuje do základní desky a zajišťuje napájení procesoru. Některé starší desky měly možnost pro tento účel použít konektor Peripheral power, což je velmi nevhodné, protože zdroje bez přídavného konektoru nejsou stavěné na velký odběr na 12V větvi a také konektor i vodiče nejsou dimenzované na tento odběr. +12V power konektor se nachází zpravidla poblíž regulátoru napájení procesoru. Výjimkou jsou systémy založené na procesorech AMD, kde je napájení procesoru odebíráno zpravidla z 5V větve, zde je to možné díky menšímu odběru.

Další změny se dotkly Stand-By zdroje +5V, který napájí obvody desky při vypnutém počítači. Odběr na této větvi je silně ovlivněn využíváním zapnutí PC pomocí klávesnice a myši. Také odtud bývá napájena integrovaná síťová karta. Již popsané standardy jsem podrobně nerozebíral, protože mají to nejlepší za sebou a nahrazuje je ATX12V 2.0 a vyšší.

Standard ATX12V 2.0 se již velmi odlišuje od předchozích novým 24-pinovým Main power konektorem, na kterém přibylo po jednom pinu +3.3, 5, 12V a GND. Standard již počítá s novým PCI-Express rozhraním, jež poskytuje až 75W výkonu pro připojená zařízení a procesory s odběry přes 100W. Již je zde povinný SerialATA napájecí konektor a vytratil se konektor AUX, který byl téměř nevyužívaný. Nejvýznamnější změna je ale přidání nové zcela separátní větve +12V2, která je vyvedena na +12V power konektor - tato větev je využita pouze pro napájení procesoru. Je tak dosaženo lepší stability napětí na původní +12V větvi, která napájí mimo jiné i pevné disky u nichž je stabilita napájení důležitá - toto se velmi projeví u systémů s dvěma grafickými kartami. Dále se změnily požadavky na stabilitu napětí a zvlnění.

Stabilita napětí je dána rychlostí reakce regulačních obvodů zdroje na změnu jeho zatížení. Předpokladem je, že je zdroj správně dimenzovaný. Stabilita je velice důležitý parametr, odvíjí se od ní výsledná stabilita systému a možnosti přetaktování. Zdroj musí i při maximálním zatížení udržet výstupní napětí v toleranci dané specifikací.


neblázni a kup si normální zdroj....takový fortron 350W utáhne víc než Eurocase 450W..vyzkoušeno
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Andropov
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Andropov » 11 led 2007 19:56

Prakticky ihned po otevření zdroje jsem se vyděsil doslova k smrti, výrobce na úkor bezpečnosti šetřil na dvou matičkách M4 a jedné vějířové podložce. Znalejší jistě vytušili, že jde o způsob připojení ochranného zelenožlutého vodiče, jenž je přichycen pod jeden ze šroubků držících desku zdroje bez jakýchkoliv podložek. Výše uvedené ve mně vzbuzuje pochybnosti, že zdroj prošel zkouškami EZÚ. Jak jsem zjistil, tak u nás může vydat prohlášení o shodě sám výrobce/dovozce a pochybení se řeší teprve tehdy, až takové zařízení někoho přizabije. K vnitřnostem zdroje se nebudu dále vyjadřovat, platí v podstatě totéž co u verze v hliníkové skříňce. Tento zdroj se výborně hodí jako vánoční dárek úhlavnímu nepříteli a nebo tchýni.
:o :shock:

No tu skříň koupím každopádně a udělám to asi tak, že PC podrobím nějaké dlouhodobé zátěži a pak se rozhodnu, jestli tam nechám ten Eurocase, nebo popřípadě koupím Fortron. Nejdřív ale ten Eurocase otevřu a přesvědčím se, že vše je na svém místě :D Pro jistotu...[/quote]

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 13 led 2007 23:50

musím uznat že něco takhle rozumného už jsem dlouho na foru neslyšel.....udělej to tak.. :number1:
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Andropov
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Andropov » 14 led 2007 00:06

musím uznat že něco takhle rozumného už jsem dlouho na foru neslyšel.....udělej to tak..



To byla ironie? :smile:

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 14 led 2007 01:02

Andropov píše:
musím uznat že něco takhle rozumného už jsem dlouho na foru neslyšel.....udělej to tak..



To byla ironie? :smile:


Myslím že ne... :wink:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Andropov
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Andropov » 15 led 2007 18:07

Ještě jsem se chtěl zeptat, vzhledem k tomu, že plánuji Pentium D, které prý potřebuje přiídavné napájení (sám pořádně nevím o co jde), chtěl jsem se zeptat, jestli někdo neví, zda se zmiňovaným Eurocasem nebude problém a zda to tento zdroj umožňuje. Ještě jednou posílám odkaz na tu skříň, v které je i ten zdroj.

http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=43868

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 15 led 2007 18:28

Přídavné napájení /čtyřpinový konektor/ mají dnes už všechny zdroje,včetně toho Eurocase.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Silnější zdroj?
    od Ondrejjj » 25 čer 2023 17:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    679
    od Ondrejjj Zobrazit poslední příspěvek
    25 čer 2023 18:13
  • Nový Zdroj
    od Pedrossos » 15 lis 2023 14:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    982
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 17:38
  • Nová Grafika a zdroj
    od MYakub » 13 led 2024 00:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    498
    od MYakub Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 14:07
  • Problém se zapínáním PC - zdroj?
    od Cod3xxx » 13 bře 2024 09:53 » v Problémy s hardwarem
    1
    353
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 10:05
  • Poraďte GPU+Zdroj+Casu
    od ttomasek » 20 led 2024 20:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1153
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 21:27

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů