Ntb/Wifi : Síť vidím, nelze se najednou připojit Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MartinMartin
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ntb/Wifi : Síť vidím, nelze se najednou připojit  Vyřešeno

Příspěvekod MartinMartin » 03 led 2010 13:40

Hezký den, koupil jsem do rodiny druhý PC (notebook Sony Vaio/Vista 32 Home Premium SP2/Atherod AR928X) a sestavil domácí síť (stolní PC/Win XP Home Edition SP3/ADSL O2 na mdm Zyxel). Všechno pracovalo, jak mělo. Bohužel v posledním cca měsíci, aniž by došlo k nějaké změně na obou PC (nový hdw/sftw, updaty, nastavení etc), k síti se nelze připojit. Pokud dám připojení k síti, ntb mi v pohodě nabídne několik v okolí včetně mé domácí (5 čárek signálu), ale pokud dám připojování, po chvíli standartního loadovacího okna vyjede "Systém Window se nemůže připojit k XXXsíti - Diagnostikovat problém etc". Když dám diagnostiku, vyhodí standartní blábol (nízká kvaliza signálu, zobrazte další sítě etc). Stejně tak se to chová pro připojení k jiným sítím (i když bych se do nich nedostal díky heslům, nicméně připojení se nedostane ani k tomu, že by to po mně heslo chtělo - po čekacím loadingu opět stejná hláška, že se nemůže systém připojit. Projel jsem všechny věci, co mne napadly, ale nikde nic nevyhazuje chybu, vše pracuje OK. Stáhnul jsem si přes druhé PC poslední verze ovladače (i když to dřív šlo i se staršími). a el nic. Zkusil jsem pozměnit systém napájení, pokud by to bylo něco takového (http://support.microsoft.com/kb/928152/cs), ale stále nic. Jinak příznaky to ovšem odpovídá, protože i předtím, kdy net šlapal, mi velmi často po nějaké době padal a pomohl restart, nicméně cca měsíc mám prostě až na jednu výjimku "totálně bez". Před cca 4 dny jsem se na chvíli záhadně připojil (důvod nevím, prostě to po zapnutí šlo), stáhl si vše co se nabízelo, ale opět nic. Vzhledem k tomu, že jsem ne zrovna levný ntb manželce koupil hlavně (vlastně jen) pro připojení na internet přes domácí síť, tak jsem teď v prekérní situaci. Pomůže mi někdo, naznačí další řešení? Budu vám velmi velmi vděčný ...

Reklama
Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ntb/Wifi : Síť vidím, nelze se najednou připojit

Příspěvekod Žbeky » 03 led 2010 13:51

Zkus vymazat všechny uložené sítě co v tom ntb máš. Myslím že to je nějak v "nastavení bezdrátových sítí" v centru síťových připojení a sdílení
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

MartinMartin
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ntb/Wifi : Síť vidím, nelze se najednou připojit

Příspěvekod MartinMartin » 03 led 2010 14:25

Měl jsem tam nastavenou jako automatickou jenom tu "domácí". Vymazal jsem, restartoval, zkusil opět od začátku její nastavení a pořád stejný problém - vidím/nepřipojím. Už se z toho zcvoknu :cry: ...

Jinak tady je výpis diagnostiky, ale opakuji, že síť ntb v pohodě najde, má krásných 5 čárek signálu, jen stále po připojení a krátkého loadovacího okna vyhodí, že se systém nemůže připojit :


Třída pomocníka (RNWF MSM Helper Class) Událost:

Událost třídy pomocníka diagnostiky bezdrátové sítě

Úplné informace o této relaci naleznete v informační události diagnostiky bezdrátové sítě.

Třída pomocníka: Nativní WiFi MSM
Stav inicializace: Úspěch

Informace o diagnostikovaných připojeních:

Název rozhraní: Atheros AR928X Wireless Network Adapter
Typ rozhraní: Nativní Wi-Fi
Profil: Připojení zjišťování
SSID: jmeno site
Délka názvu SSID: 3
Režim připojení: Infra
Zabezpečení: Ano
Připojit se i v případě, že síť nevysílá: Ne

Výsledek diagnostiky: Byly zjištěny potíže.

Hlavní příčina:
Systém Windows se nemůže připojit k síti.
Přidružení k bezdrátové síti se nezdařilo, protože systém Windows nedostal žádnou odpověď od bezdrátového směrovače nebo přístupového bodu.

Podrobnosti hlavní příčiny:
U této sítě se nepodařilo přidružení k bezdrátové síti. Systém Windows nedostal žádnou odpověď od bezdrátového směrovače nebo přístupového bodu.

Možnost opravy:
Klepnutím můžete zobrazit informace o odstraňování potíží s nízkou kvalitou bezdrátového signálu.



Podrobnost události:0


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Canon Powershot G9X nejde připojit k W10 přes wifi
    od Prorock » 04 led 2024 18:50 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1189
    od Prorock Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 22:58
  • Nelze nainstalovat ovladače pro WiFi - stolní PC Příloha(y)
    od Zidy » 19 kvě 2023 14:36 » v Sítě - hardware
    4
    1056
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 15:07
  • nelze spustit wifi po vměně karty Příloha(y)
    od akem » 28 pro 2023 14:33 » v Problémy s hardwarem
    28
    1943
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 22:19
  • Nelze spustit wifi po vymene karty - resenii
    od akem » 28 led 2024 13:16 » v Problémy s hardwarem
    6
    1099
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 21:41
  • Tisk více excel souborů najednou.
    od Myerina » 17 dub 2024 17:42 » v Kancelářské balíky
    2
    982
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    20 dub 2024 11:36

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů