Spojení netů ?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spojení netů ?

Příspěvekod Jan Pašek » 30 bře 2009 10:23

Jestli jsem to dobře pochopil má připojení postavené na WiFi Obzváště v době letních bouřek je náchylné k výpadkům Tak proto chce 2 sítě potažmo 2 providery. Pokud je chronický stahovač "Downloader" vydělá na 2 IP adresách při free downloadu z placených serverů.

Ale k věci ve FAQ je článek Stahování od A do Z jsou tam i typy na vyhledání připojení v konkrétní regionu možná že by pomohl.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
jarbad
Level 2
Level 2
Příspěvky: 185
Registrován: březen 09
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spojení netů ?

Příspěvekod jarbad » 30 bře 2009 11:06

Aha omlouvám se nevšiml jsem si že bydlí ve vesnici.Ale pokud si tam může zapojit net od O2,tak bych v tom neviděl problém.Většinou tady ty internety ve vesnicích jsou velice drahé,protože ti poskytovatelé služeb těží z toho,že oni jsou jediná možnost připojení k netu,ale pokud si to může finančně dovolit,tak proč ne.Akorát z těch návodů,které jsi tam Honzo dal,tak z nich moc moudrý nejsem(ale to je můj problém).

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spojení netů ?

Příspěvekod Jan Pašek » 30 bře 2009 12:37

Moudrý být nemusíš stačí používat strejdu Googla pro vyhledání neznámých výrazů a nějaký výkladový slovník třeba wikipedia.cz v každém případě není sám kdo takové problémy řeší a rozhodně jsem tam nečetl že to nejde. Po hlubším studiu by měl být zas o něco moudřejší.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
aceventura81
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: březen 09
Bydliště: Kingston Upon Hull, GB
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Spojení netů ?

Příspěvekod aceventura81 » 30 bře 2009 12:41

..ja pouzivam 2 pripojeni. Jelikoz mam omezene stahovani, v pripade vycerpani limitu prepnu na druhou sitovku. Samozrejme jak psal Honza, je zde i moznost slouceni techto pripojeni, ale myslim si ze jednodussi je proste prepnout na druhou sit.
*** Hull City AFC ****

jarbad
Level 2
Level 2
Příspěvky: 185
Registrován: březen 09
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spojení netů ?

Příspěvekod jarbad » 30 bře 2009 13:11

To je pravda,někdy něco napíšu a až pak o tom přemýšlím,každopádně mu přeji hodně štěstí.

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Spojení netů ?

Příspěvekod CZechBoY » 30 bře 2009 16:43

a co když mám dva kompy, to asi těžko přepnu na druhou síťovku, to mi chceš jako říct, že si mám nechat 1 zaplej komp non-stop a na něm 5síťovek třeba ? jinak o2 má adsl a to musim mít telefon (pevnou) a tu nemám...
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spojení netů ?

Příspěvekod Pic » 30 bře 2009 17:09

Tak jsem na to mrkl, ale stejně to není to ořechové a součet z dvou sloučených připojení stejně nedostane. Bude to lepší než jedno, ale jde o to zda se to vůbec vyplatí. Všude se o tom hovoří v teoretické rovině, ale žádná praktická zkušenost s dosaženými parametry. Problém je asi v tom, že to nikdo nepoužívá.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

jarbad
Level 2
Level 2
Příspěvky: 185
Registrován: březen 09
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spojení netů ?

Příspěvekod jarbad » 30 bře 2009 17:32


Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spojení netů ?

Příspěvekod Pic » 30 bře 2009 18:54

Taky bych kabelovku bral, ale jaksi se jim nechce natáhnout kabel až sem k nám!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů