Síťovka shazuje síť

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
16bit_low
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Síťovka shazuje síť

Příspěvekod 16bit_low » 30 led 2009 22:22

ahoj,

mám doma router(WA- 2206 Zcomax) který mojim počítačům automaticky přiděluje IP(DHCP server). Používám síťovky 3com. Mám jednu 3C905B, která je v pořádku. Potom další 3C900-COMBO. Ta je starší, pouze 10 MB/s Half nebo Full duplex. Jenomže tahle karta mi pokaždé když jí připojím na router "shodí celou síť". Potom mám ještě jednu, ještě starší 3C509B-TPO, ta schazuje síť také.

Po nastartování XPček se vždy karty vpořádku nainstalují a vše vypadá ok, do té doby než připojím síť kabel, pak přidělené adresy ostatním PCs vypadnou(defacto prostě spadne celá síť a router se buď sám , nebo za pomoci restartuje). Mě zajímá jestli je to prostě jenom tím, že karty jsou poškozené, nebo to snad může být nějakým nastavením, nebo tyto staré karty prostě nepracují(třeba neumí spolupracovat s DHCP)?

díky
Naposledy upravil(a) Myloš dne 30 led 2009 22:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava překlepu v nadpisu
Trpělivost růže přináší(lidová moudrost)

Reklama
Uživatelský avatar
Maverick.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťovka shazuje síť

Příspěvekod Maverick. » 08 úno 2009 00:16

Síťovky stojí pár korun tak si kup nové...ale dobrá, sice jsem se s tim nesetkal, ale zkus to třeba připojit místo toho pc jak běhá v pohodě, jde mi o to zda třeba něni někde zprasený kabel a routeru se to třeba nelíbí...jasně 2 naráz je divné, ale za zkoušku nic nedáš. Dále jenom pro pokud zkus datovku zapojit při vypnutém pc- jen pokus
Optimismus je způsoben nedostatkem informací

Uživatelský avatar
16bit_low
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťovka shazuje síť

Příspěvekod 16bit_low » 12 úno 2009 21:21

třeba nové síťovky do ISA slotu nekoupím a když už jde o PCI, tak zase hejsou ovladače pro win 95,3.11,dos.
---

kabely jsou vpohodě, celá síť je vpohodě.

----

myslel jsem jestli je možné, že třeba staré síťovky nebokáží přijmout adresu od DHCP...? Je to asi kravina, takže spíš budou obě odrovnané.
Trpělivost růže přináší(lidová moudrost)


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů