Vyber routeru s vyšším zabezpečením Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod meda2016 » 24 říj 2023 18:05

Dáš nahoře do vyhledávacího pole fóra TUF-AX6000 a najdeš od ITCrowd dva příspěvky k tomu.

Reklama
DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod DeNNI85 » 24 říj 2023 19:17

Ve kterých se dozvim specifikaci, kterou si přečtu na alze. Mně zajímalo jestli to alespoň částečně splňuje hw zabezpečení o kterém mluvil ITC
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod ITCrowd » 24 říj 2023 19:36

To je takový problém zadat to do gůgla? Třeba nabídky z czc: https://www.czc.cz/routery-a-firewally/ ... i=firewall
A protože nemáš nejmenší šajn oč jde, doporučuji odborné řešení. My máme checkpoint. Dodáno prakticky na klíč.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod DeNNI85 » 24 říj 2023 21:55

Ano v tomto ohledu nemám ano páru, proto se tu ptám. To je snad logické. https://www.checkpoint.com/cz/quantum/ od těchto ano?

Dodatečně přidáno po 39 minutách 9 vteřinách:
https://www.alza.cz/zyxel-scr50axe-eu0101f-d7745806.htm tohle by mohlo stačit, co myslíš? Jako nějaká základní ochrana.
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod ITCrowd » 25 říj 2023 11:02

Jedena věc je si to koupit. Druhá - ta důležitější - je správně nastavit. Je naprosto k ničemu si koupit dveře s bezpečnostním zámkem a mřížemi, když ti budou jen tak ležet na stole a vchodem může přicházet a odcházet kdokoli.
Tudíž je třeba, aby se ke konkrétním zařízením vyjádřil ten, kdo je bude nastavovat, a to já nebudu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod DeNNI85 » 25 říj 2023 20:23

Tomu rozumím, dotaz spíše zněl, jestli to bude optimální ochrana, když to mám domu a v práci, jak jsme se bavili, tak toto umožňuje také oddělenou síť hostitelskou a mělo by to taky chránit před ransomware apod. Jen mě zajímá,jestli je tam z tvého pohledu nějaké zásadní omezení, díky kterému by sis raději dvojnásob priplatil za dražší verzi. Většinou k tomu mám připojen svůj notas a mobil a souběžně 2-4 zákaznický počítače některé lankou, některé WiFi. Když k tomu ještě vezmu eset nebo ten kaspersky, mohlo by to stačit? Děkuji za ochotu
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod ITCrowd » 26 říj 2023 11:23

Ptáš se na to, co ses ptal na začátku, a co už jsem popsal.
Ze síťového hlediska nelze mít zapojené problematické počítače do své sítě. To je základ.
nainstalovaný antivir+firewall na svých zařízeních - tedy i mobilech, je další základ.
Zbytek záleží na tom kolik jsi ochotný investovat a jaká úroveň zabezpečení má být.
A mě třeba stačí zabezpečený router, nainstalovaný antivir + firewall. A to proto, že nikdy nepřipojuji jiné zařízení do své sítě. A nikdy nechodím na podezřelé stránky. Pro bezpečnou práci s bankou a VPN připojení do zaměstnání používám čistý zabezpečený systém, který používám jen a pouze pro tuto činnost a pro nic jiného.
Už jsi zjistil jak a odkud přišel ten virus? To je totiž důležité, ukazuje to na slabé místo.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod petr22 » 26 říj 2023 11:25

Neexistuje zadne zazracne zarizeni, ktere se jen zapne a udela vsecko samo.

Vzdy je to kombinace zarizeni a jeho nastaveni uzivatelem, kde se predpoklada ze uzivatel vi co dela a proc to dela.

Naklikat nastaveni podle navodu na Youtube je vedet jak, ale nevedet proc.

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod DeNNI85 » 26 říj 2023 14:51

ITCrowd: nezjistil, myslím,že to mohlo být právě přes zařízení zákazníka. Jako já bych klidně to zařízení za 4k koupil. Určitě v práci to bude mít užití, kdy nevím co mají zákazníci v pc. Co se týče nastavení toho zařízení, pokud tu na to bude mít někdo nervy, tak se zas ozvu

Proto abych eliminoval další nákazu, zvažuji tohle zařízení a případně bezpečnější router k tomu + antivir a firewall do pc.

petr22:
Jo já vím, od toho je předpokládám fórum, když nebudu něco vědět, může se najít někdo, kdo ví a bude ochotný poradit, nebo klidně někomu zaplatím, kdo přijede a nastaví a vysvětlí na místě.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 14 vteřinách:
ITCrowd: pokud bys měl chuť mi to vysvětlit a nastavit, rád za ti zaplatím.
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod ITCrowd » 26 říj 2023 14:57

Tak se znovu budu opakovat:
ITCrowd píše:Jedena věc je si to koupit. Druhá - ta důležitější - je správně nastavit. Je naprosto k ničemu si koupit dveře s bezpečnostním zámkem a mřížemi, když ti budou jen tak ležet na stole a vchodem může přicházet a odcházet kdokoli.
Tudíž je třeba, aby se ke konkrétním zařízením vyjádřil ten, kdo je bude nastavovat, a to já nebudu.

A z toho plyne, že bezpečnost se neřeší tak, že koupíš barák a pak tam narveš kdeco jak to zrovna padne - tedy tak jak jste zvyklí. Bezpečnost se řeší tak, že se stanoví pravidla, postupy, systém a teprve podle toho se vybírají zařízení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod DeNNI85 » 26 říj 2023 15:09

Chápu, takže potřebuji aby to fungovalo takto:

Můj notebook a mobil na jedné síti zvlášť mimo ostatní zařízení + jeden lan port, nevím jestli to lze takto specifikovat po lan portech
potom mít druhou odělenou síť kam budu připojovat zařízení po formátu s čistou instalací systému
třetí oddělená síť, kam připojím pc zákazníka s daty, tak jak je má v pc s potenciální nákazou.

Pokud toto pokryje toto zařízení https://www.alza.cz/zyxel-scr50axe-eu0101f-d7745806.htm , stačilo by mi to, pokud to nějak brutálně neseká rychlost internetu jak jsi psal, má teď v práci sice mizernej net asi 20MB, takže můžu mít asi cokoliv :-D Ale nekupuji to na rok. a k tomu bych tedy vzal místo svého TP link archer C80 (pokud je nedostatečně chráněn) i jiný router, ale mám to tu připojený přes terminátora, to by mohl zvládnout jen ten zyxel nebo ne?

Dodatečně přidáno po 13 minutách 58 vteřinách:
případně aby byla ještě jedna síˇdo budoucmna pro zaměstnance
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber routeru s vyšším zabezpečením

Příspěvekod Karrex » 26 říj 2023 15:49

Jenom malá vsuvka možná hodna zamyšlení:
"třetí oddělená síť, kam připojím pc zákazníka s daty, tak jak je má v pc s potenciální nákazou."

"Většinou k tomu mám připojen svůj notas a mobil a souběžně 2-4 zákaznický počítače některé lankou, některé WiFi."


Co když nakazíš 3 další zařízení čtvrtým. :D
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr routeru dům
    od petan320 » 31 kvě 2023 07:59 » v Sítě - hardware
    1
    1540
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 09:30
  • Výběr routeru pro 2 Gb/s optiku
    od Majkl22 » 25 lis 2023 22:46 » v Sítě - hardware
    1
    1406
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 13:49
  • Výběr routeru a AP do panelového bytu 3+1 Příloha(y)
    od Janos42 » 22 srp 2023 10:08 » v Sítě - hardware
    4
    1642
    od Janos42 Zobrazit poslední příspěvek
    22 srp 2023 11:54
  • Přejmenovaní routeru Příloha(y)
    od Dolpi » 07 úno 2024 19:46 » v Administrace sítě
    2
    754
    od Dolpi Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 15:30
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    775
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů