Powerline? Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Powerline?

Příspěvekod Babis » 22 říj 2020 14:22

Ahoj,

řeším problém. Testuju teď z domova software, používám často VPN. Problém nastává když:
1. MacBook připojím k modemu přes síťák
1. Na MacBooku se připojím k VPN, sdílím signál přes WiFi (vytvoří se nová Wifi)
2. Připojím k nové WiFi televizi a např. mobil
-> Můžu chromecastit/airplay i pořady, který jsou omezený pro určitou zemi nebo debuggovat živý pořady přes Charles Proxy.
Je to ale hrozně nestabilní, protože modem mám u spolubydlícího v pokoji. Mezi náma je ještě kuchyň.

Pomohl by v tomhle případě powerline? Že bych ten notebook nepropojoval s modemem, ale rovnou s powerlinem?
Mám internet od UPC, je to starej barák, elektřina asi nebude nejnovější, pojistky mám normálně na chodbě. Nevim jeslti je to pro vás nějak relevantní, v sítích se moc nevyznám.

Díky

Dodatečně přidáno po 17 minutách 41 vteřinách:
Ještě jsem našel třeba tohle, je to lepší s tím vysílačem WiFi?
https://www.alza.cz/tp-link-tl-wpa4220- ... 486850.htm

Reklama
Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Powerline?

Příspěvekod Babis » 23 říj 2020 16:47

UP

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Powerline?

Příspěvekod ITCrowd » 23 říj 2020 18:09

Přelož si to do češtiny.
Vůbec nevím, oč ti jde. A máš tam 2x bod 1.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Powerline?

Příspěvekod Babis » 23 říj 2020 18:38

Nevim, co mám překládat, ale ok, vysvětlim to ještě jednou. Abych mohl chromecastovat živý pořady, musim mít IP adresu daný země. Řekněme dánskou IP adresu. Chromecast ale funguje jenom když jsou receiver i sender na stejný IP adrese. Momentálně proto musim vzít MacBook, připojit ho síťákem k modemu, zapnout na něm VPN, abych si změnil IP adresu na dánskou IP adresu a vytvořit na něm WiFi hotspot. Na ten hotspot pak připojim jak sender tak receiver. Oba pak mají stejnou dánskou IP adresu, tudíž funguje jak chromecast, tak živý programy.
Problém je v tom, že modem mám o dva pokoje dál než mám sender a receiver, signál hotspotu teda není nic moc. Bude to fungovat stejně, když budu mít powerlinem navedenej internet do pokoje, kde je sender i receiver? Mac bych pak připojil do powerline a hotspot bych teda vytvořil přímo v tom pokoji kde potřebuju.
Koukal jsem ještě na ty powerliny s WiFi vysílačem. Šlo by to u něj udělat tak, že na něm nastavim dánskou IP adresu? Nahradil by pak defacto ten hotspot.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Powerline?

Příspěvekod ITCrowd » 23 říj 2020 18:52

" Mac bych pak připojil do powerline a hotspot bych teda vytvořil přímo v tom pokoji kde potřebuju." ano
"Koukal jsem ještě na ty powerliny s WiFi vysílačem. Šlo by to u něj udělat tak, že na něm nastavim dánskou IP adresu? Nahradil by pak defacto ten hotspot." ne
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Powerline?  Vyřešeno

Příspěvekod Babis » 24 říj 2020 09:14

Díky za vyčerpávající odpověď.


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů