Router pro VPN

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

xakrurychle
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Router pro VPN

Příspěvekod xakrurychle » 11 říj 2020 20:59

Zdravím,

pro práci z domova potřebuji zprovoznit router, který umí mít nainstalovanou VPN v sobě tak, abych se z pc připojoval přes server (a měl tedy IP adresu) požadované země. Tzn pracuji v Praze, ale při kontrole IP pomocí https://whatismyipaddress.com budu mít například IP německou.

Koupil jsem TP-Link Archer C7, z důvodu tohoto návodu https://www.vpnunlimitedapp.com/help/ma ... ink-router
Bohužel pomocí NordVPN se to rozjet nepovedlo, že prý již nadále nepodporují L2TP protokol, což jsem zjistil až po registraci u nich a nalezení adresy serveru kam se chci připojit. Na router jsem proto nainstaloval dd-wrt a zkusil alternativní postup, ale bohužel to taktéž nebylo k ničemu, protože daný firmware neměl openVPN part a dle návodu na foru jsem se dál dostat nemohl a žádný jiný aktuálnější firmware jsem nenašel (stahoval jsem nejaktuálnější verzi z dd-wrt fóra).

Dokázal by někdo poradit prosím, jaký router zvolit - dle doporučení na nordvpn, expressvpn apod mám v plánu zakoupit Asus RT-AC68U.

Případně jsem hlupák, a i ten Archer C7 to co od něj požaduju viz první odstavec bez problému zvládne?

Souhrn: Nejde mi o VPN takovou, abych se odkudkoliv připojil na domácí síť, ale takovou abych se na internetu tvářil, že jsem v zemi dle požadavku.

díky za pomoc

______________________


1. Typ a výrobce routeru, který tam máš teď? Netis W2 od poskytovatele.
2. Typ připojení (LAN, WiFi, LTE, DSl..)? Chytám na anténu, z antény do routeru kabelem, přístroje jsou na Wi-Fi.
3. Požaduješ WiFi? 2,4GHz, 5GHz? Ano, obě frekvence
4. Kolik zařízení bude k routeru připojeno? Případné rozšíření (NAS, kamery, TV, PS, atd.) Při největší vytíženosti 3 pracovní notebooky. Jinak standardně může být napojena televize a konzole pomocí kabelu.
5. Funkce routeru (např. možnost omezení pásma, rodičovská kontrola, logy) Bez nějakých výstředních preferencí.
6. Požaduješ DLNA, USB port atd? Je mi to tak nějak jedno.
7. Rychlost internetu dle smlouvy? 50/10 od Airwaynet

Reklama
Uživatelský avatar
CyberCodeDroid
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 253
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router pro VPN

Příspěvekod CyberCodeDroid » 12 říj 2020 05:16

VPN jsi zakoupil kde?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router pro VPN

Příspěvekod ITCrowd » 12 říj 2020 07:48

Vítej na PC-HELP!
Vzhledem k tomu, co píšeš předpokládám, že se chceš připojovat na VPN server. Pokud je to tak, pak router musí umět:
- protokol (službu) vpn (ipsec, pptp, l2tp, openvpn)
- a to by měl umět v režimu klient.
Ve specifikacích toho archeru je openvpn a pptp, a to jako server. Tedy se pro zamýšlený účel nehodí.
Zmíněný asus to bude umět v případě, že bude použita služba, kterou jako klient podporuje - tedy openvpn, l2tp, pptp.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

xakrurychle
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router pro VPN

Příspěvekod xakrurychle » 12 říj 2020 09:04

CyberCodeDroid píše:VPN jsi zakoupil kde?

Do routeru jsem se zkoušel dostat s NordVPN viz https://nordvpn.com a jejich návod na instalaci s pomocí dd-wrt (což se mi nepovedlo). Pak jsem ještě zkusil expressvpn viz https://www.expressvpn.com/?oid=0 a tu mám teď, dokud to nevyřeším, v Pc.

Dodatečně přidáno po 42 minutách 31 vteřinách:
ITCrowd píše:Vítej na PC-HELP!
Vzhledem k tomu, co píšeš předpokládám, že se chceš připojovat na VPN server. Pokud je to tak, pak router musí umět:
- protokol (službu) vpn (ipsec, pptp, l2tp, openvpn)
- a to by měl umět v režimu klient.
Ve specifikacích toho archeru je openvpn a pptp, a to jako server. Tedy se pro zamýšlený účel nehodí.
Zmíněný asus to bude umět v případě, že bude použita služba, kterou jako klient podporuje - tedy openvpn, l2tp, pptp.


Díky za přivítání a zpětnou vazbu. Ta situace s server-client mi trochu utekla, sítě nejsou mým sektorem, ale dává to samozřejmě smysl a tedy jsem si prošel specifikace a ten asus dle webu tyto protokoly ve verzi klient umí.

Obecně k tomu routeru jsem našel dva hodně podobné typy - ASUS RT-AC68U a ASUS DLS-AC68U, oba na ebay lze sehnat. Mám jít spíš po tom DSL? Má v sobě obsahovat optický modul, takže potenciálně do budoucna univerzálnější zařízení, budeme-li mít štěstí někdy v budoucnu bydlet v zóně s optickým internetem?

Specifikace routerů

Obrázek
Obrázek

Jinak se samozřejmě nebráním ani jiným doporučením na router.

Takže nyní už jen zbývá najít VPN poskytovatele, který umožňuje tyto služby (z mého pohledu tedy poskytuje např. openvpn server VPN?) chápu to dobře? Případně pokud byste mohli doporučit nějakého poskytovatele, budu rád.

díky

_hm
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router pro VPN

Příspěvekod _hm » 12 říj 2020 12:51

Proč se tak snažíš o VPN v routeru? Nestačí ti v PC? Mně připadá VPN v PC jako lepší řešení (teda pokud nechceš honit více zařízení přes tu VPN).
Hlavně budeš potřebovat nějaký ten zahraniční server, který tě nechá k sobě připojit. To jsem myslel, že máš. A teď to vypadá, že nemáš.

xakrurychle
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router pro VPN

Příspěvekod xakrurychle » 12 říj 2020 13:33

_hm píše:Proč se tak snažíš o VPN v routeru? Nestačí ti v PC? Mně připadá VPN v PC jako lepší řešení (teda pokud nechceš honit více zařízení přes tu VPN).
Hlavně budeš potřebovat nějaký ten zahraniční server, který tě nechá k sobě připojit. To jsem myslel, že máš. A teď to vypadá, že nemáš.


Nechtěl jsem zabíhat úplně do detailů, ale ve zkratce - přítelkyně se ze zahraničí přestěhovala za mnou, protože ona fyzicky v práci nemusí být a kvůli koroně ani nebude, zatímco já dělám v automotive a 80% pracuju on-site. Má firemní notebook, na kterém pracuje a který je samozřejmě pod určitou formou controllingu. S posvěcením jejího přímého vedoucího, který o tom ví, že pracuje z jiné země než nařizuje uzavřená smlouva tak činit může, ale je to na její triko a jen do doby než na to přijde HR či IT monitoring (už se to po čas korony u nich stalo, kdy se paní vrátila domů za rodinou, zůstala tam bohužel locklá a následně se na to přišlo a byla suspendována na neurčito). Proto i samotná VPN v tom noťasu není ideální, protože je to SW zvenčí a pro IT snadno zjistitelný. Proto to chci mít v routeru, aby byl ntb čistý a prostě na net chodila rovnou s požadovanou IP adresou.

VPN server podle mě mám - byl to ten nord, případně ten express co se aktuálně používá. Zakoupím jakoukoliv jinou službu, která splní to co hledám.

Jako alternativu VPN přímo v ntb jsem zkusil - VPN v jiném ntb a následný hotspot pro ní, ale k práci a online skypům to rozhodně nebylo.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router pro VPN

Příspěvekod ITCrowd » 12 říj 2020 13:50

DSL je po telefonní lince. AC68U určitě nemá profil 35b, který je nyní požadován, takže pro koupi DSL nevidím důvod. Optického nemá nic, oba jsem měl v rukách.
viewtopic.php?f=117&t=141396
viewtopic.php?f=117&t=130680
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

xakrurychle
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router pro VPN

Příspěvekod xakrurychle » 12 říj 2020 16:51

Dobře. Mám možnost sehnat aktuálně ten model DSL za cenu nižší než RT. Co se týče fungování VPN jako klient, tam to asi budete fungovat naprosto stejně ne? Což je to primární v tuto chvíli. Že tedy ta DSL funkce nebude, naprosto nevadí.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router pro VPN

Příspěvekod ITCrowd » 12 říj 2020 17:16

Těžko říct. Teoreticky by měl.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2284
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1179
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1044
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1483
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    978
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 20 hostů