Zesílení mobilního hotspotu

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

melisek9
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zesílení mobilního hotspotu

Příspěvekod melisek9 » 08 říj 2020 05:53

Dobrý den, rád bych se zeptal na menší radu. Jelikož mám doma internet, kterej od 17:00 do 23:00 nejde využívat, jelikož se Ping pohybuje okolo 1500 a download okolo 0,5 MB, chtěl bych tento problém vyřešit přes dočasný mobilní hotspot. (Providera změnit nemůžu, jsem z vesnice a z 5ti dostupných v okolí k nám vidí jedinej) Bohužel můj problém spočívá v tom, že mobilní signál LTE chytnu pouze na druhé straně baráku, než bych potřeboval.

Napadlo mě řešení koupit wifi zesilovač (https://www.czc.cz/tp-link-re305/204970/produkt) na kterej bych připojil daný hotspot z mobilu a díky podpoře LAN kabelu natáhnout přes nezbytnou trasu kabel do PC.

Druhá možnost je využít více zesilovačů, nicméně daná délka je sice asi 15 metrů a Wi-Fi by to bylo jednodušší, ale bydlím ve starém baráku kde máme skoro metrové stěny.

Rád bych se zeptal, zda jste se s podobným řešením někdo nesetkal, popřípadě zda by jste někdo neměl rady na nějaké elegantní řešení? Děkuji všem.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53606
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zesílení mobilního hotspotu

Příspěvekod petr22 » 08 říj 2020 07:51

Ja jsem tento problem vyresil porizenim vrtaku o delce 100-120cm, kupodivu ho zvladla
i bezna lacina vrtacka.

Kazdy wifi zesilovac snizuje rychlost wifi pripojeni na polovinu, coz by ale u takto pomaleho netu
nemuselo vadit.

Co rika poskytovatel na svou naprosto brutalne poddimenzovanou a pretizenou sit ?

melisek9
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zesílení mobilního hotspotu

Příspěvekod melisek9 » 08 říj 2020 11:44

Poskytovatel se vyjadřuje posledního půl roku stylem “pracujeme na posílení síte” ale skutek utek, příští rok k nám táhnou optiku od jiného poskytovatele, takže potřebuju najít způsob dočasného řešení.. můj mobilní internet jede rychlostí 6/6 MB, tím pádem otázka zní, pakliže bych udělal z telefonu Wi-Fi hotspot a zkrz zesilovač bych to procpal do PC, jak velká ztráta by to byla, popřípadě je toto řešení vůbec možné?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10916
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zesílení mobilního hotspotu

Příspěvekod zeus » 08 říj 2020 11:55

Na kombo 'wifi zesilovac' + mobilni hotspot se vyprdni a porid LTE router, v bazaru cca 700. Nebudes si huntovat mobil a kabel zapojis primo do neho.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

melisek9
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zesílení mobilního hotspotu

Příspěvekod melisek9 » 08 říj 2020 11:59

Tady je druhej problém, jsem napojen na eSim :huh:


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů