TP-Link Archer C2300 a Terminátor (ISP 365internet)

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Richard_Z
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: září 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

TP-Link Archer C2300 a Terminátor (ISP 365internet)

Příspěvekod Richard_Z » 02 zář 2020 20:00

Ahojte,
mám dotaz ohľadne routeru TP-Link Archer C2300 a jeho (ne)fungovania s terminátormi od Cetinu.

Moja situácia - sťahujem sa a potrebujem si zariadiť internet (v ČR). Môj zvolený provider je 365internet a rýchlosť by mala byť D 100 Mbit/s a U 10 Mbit/s. Vyberal som si router a ako vhodný sa mi zdal byť TP-Link Archer C2300.

Od providera mám tento dokument (posledný bod na poslednej strane je asi najrelevantnejší)
Typy rozhraní a nastavení (2020)(17).pdf
(80.08 KiB) Staženo 94 x


Nie som si istý, či mnou zvolený router to dokáže nejako spracovať. PPPoE asi problém nebude, ale to tagged VLAN možno hej.

Písal som na support TP linku či by ten router toto zvládol a vraj nie. Čo som googloval, tak som natrafil na túto stránku, podľa ktorej sa mi zdá že by to mohlo ísť https://www.tp-link.com/cz/support/faq/1538/ alebo takto https://www.tp-link.com/us/support/faq/1585/

Na tomto fóre som sa dozvedel, že vraj router čo má IPTV by mal to tagovanie zvládnuť vždy. Lenže... neviem nájsť ani spoľahlivú informáciu, či vlastne ten TP-Link Archer C2300 IPTV podporuje alebo nie... v tých návodoch uvažujú radcovia že áno, ale v technickom popise o tom nie je zmienka. Veľa obchodov ho má teraz v akcii aj s IPTV na 3 mesiace zdarma, tak nejako predpokladám že asi to pôjde. Neviem či je ten VLAN tagging / IPTV taká bežná funkcia že sa neunúvali to tam napísať, alebo či tam fakt nie je.

Prosím Vás teda o radu - pôjde mi tento router s terminátorom a s týmto providerom?

Ďakujem vopred za radu a prosím buďte na mňa nežní, som na fóre nový (dúfam, že som to dal do správnej sekcie) a čo sa IT záležitostí týka tak som dosť nadpriemerný užívateľ - ale len užívateľ. Oproti borcom tu asi na úrovni homo erectus.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    3897
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů