TP-LINK CPE210 - Padá připojení Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

TP-LINK CPE210 - Padá připojení  Vyřešeno

Příspěvekod BackPa » 02 zář 2020 10:44

Zdravím všechny, mám problém, který mě už docela vytáčí a nevím, jestli něco dělám špatně já, nebo je TP-LINK CPE210 takové zprasené zařízení. Firmware samozřejmě nahrán aktuální, ale žádná změna.
Problém je takový:
1. Mám na střeše anténu od internetu od poskytovatele a potřebuju net dostat ještě do bytu o kousek dál (kvůli stromům se nedá připojit na AP poskytovatele, ale mezi těma dvěma domy je čistá viditelnost).
Ten jde do routeru- WAN portu. - Zde OK
2. Z routeru jde kabel do LAN portu na POE adaptéru od TP-LINK CPE210.
3. TP-LINK CPE210 po restartu normálně přenáší internet, ale nedokážu se připojit na jeho administraci.
4. Problém je takový, že když se na ten TP link (nastavený jako Access point) připojím (telefon, notes, druhý TP-LINK CPE210, který má sloužit pro příjem), tak internet funguje do doby, než se připojení zařízení odpojí. Případně po nějaké době internet přestane fungovat sám od sebe.
5. Poté nefunguje internet, ale jde se přihlásit do administrace TP-LINK CPE210.

-Výstup z výchozí antény, případně routeru je po celou dobu OK a jde se připojit k internetu.
-IP adresy má každé zařízení jiné, ať to mezi sebou nekoliduje. Router 192.168.0.1xx, AP 192.168.2.1xx
- Jako DNS jsem zkoušel to od poskytovatele, viz obrázek, tak také 192.168.2.1 a celkově jsem se v tom docela šťoural a zkoušel měnit, ale výsledek vždy úplně stejný - net chvíli jede, pak spadne a najede až po restartu AP, což je neúprosné, jelikož to jede pár minut.
- K tomu odpojení - příklad: napojil jsem na AP dva telefony, internet normálně jel na obou. Pak jsem se vzdálil z dosahu s jedním telefonem a vrátil zpět. Na tomto telefonu již internet nefungoval, ale šlo se přihlásit do administrace. Na tom, co byl stále připojen, internet fungoval nadále, ale nešlo se dostat do administrace. Případně se připojím druhým TP-LINK CPE210 na to AP, internet normálně běží, ale po nějaké době to opět padne a nefunguje. Zařízení spojené jsou.
- Kabeláží to není, ta je OK.

Někdo nějaké rady?
Přílohy
Status.jpg
Status
Network.jpg
Network
Wireless.jpg
Wireless

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-LINK CPE210 - Padá připojení

Příspěvekod ITCrowd » 02 zář 2020 11:27

Router je tajný?
Nenapsal jsi co vlastně chceš.
A jinak je to celé špatně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-LINK CPE210 - Padá připojení

Příspěvekod BackPa » 02 zář 2020 11:33

Router je nějaký TP-Link, jaký, to už nevím. Je to na jiném bytě v jiném městě, kde nijak často nechodím.
Potřebuju rozchodit to AP, ať už nepadá to připojení.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-LINK CPE210 - Padá připojení

Příspěvekod ITCrowd » 02 zář 2020 12:06

Tak si sežeň, co je to za router.
Dále chci vědět, čeho chceš docílit.

1. možnost - chceš aby první CPE (u routeru) fungoval zároveň jako AP. V tom případě:
- v nastavení routeru nastav rozsah DHCP tak, aby měl volné statické IP adresy (např.: 192.168.0.100-200). Maska bude (u všech zařízení) 255.255.255.0. GW (LAN IP adresa routeru 192.168.0.1)
A: první CPE:
- nastav pevnou IP adresu mimo rozsah DHCP (např.: 192.168.0.50)
- nastav režim AP
- DHCP bude vypnuté
B: druhé CPE
- nastav volnou pevnou IP adresu mimo rozsah DHCP (např.: 192.168.0.51)
- nastav režim client
- vypni DHCP.
A k tomu budeš potřebovat ještě switch a AP pro LAN a wifi u druhého CPE. Popřípadě můžeš použít router a zapojit ho jako switch (viz. můj podpis).
2. možnost - CPE budou pracovat v režimu bridge, v tom případě je to podobné, jen první CPE nepojede jako AP. Zato veškeré pásmo bude využito pro data do druhé destinace.

V tomto případě se vždy dostaneš do nastavení jednotlivých CPE (IP adresa ...50 a 51).
Dle mého názoru ti to nefunguje proto, že ti na jednom prvku běží DHCP. Tím pádem se děje to, že:
- prvek dostane IP adresu od DHCP routeru (funguje internet, ale nedostaneš se do nastavení, protože adresa 2.1 v tomto případě neexistuje)
- prvek zapne dhcp, změní si adresu na 2.1 (teď internet nefunguje, protože tato síť spojení do internetu nemá), ale dostaneš se do nastavení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-LINK CPE210 - Padá připojení

Příspěvekod BackPa » 02 zář 2020 12:56

Vyzkouším vypnout to DHCP a uvidím, co to udělá. Na router se ještě podívám.
Jak už jsem psal - Chci docílit abych internet z jednoho domu dostal bezdrátově do druhého
Anténa na střeše od poskytovatele>Z ní kabel do WAN portu routeru>Z LAN portu routeru jde kabel do TP-LINK CPE210, který je nastavený jako AP>Další TP-LINK CPE210 na druhém domě se připojí na tuto AP.> Kabelem se potom připojí buď další router nebo Wi-Fi. Zatím používám Wi-Fi přímo toho TP-LINK CPE210.

BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-LINK CPE210 - Padá připojení

Příspěvekod BackPa » 03 zář 2020 15:14

Tak jsem pozměnil ty rozsahy, vypnul DHCP a internet jede. Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-LINK CPE210 - Padá připojení

Příspěvekod ITCrowd » 03 zář 2020 15:44

Není zač, od toho jsme tu. :-)
Označ téma jako vyřešené (zelené zatržítko).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    3885
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10
  • PC po zapnutí padá do UEFI
    od embamex » 21 pro 2023 10:23 » v Problémy s hardwarem
    13
    1629
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 13:43
  • Bezdrátové připojení Příloha(y)
    od PaTroN » 30 pro 2023 20:48 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    1289
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 21:51
  • Siemens C70 - připojení k PC
    od pukasinek » 05 zář 2023 17:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    5
    1853
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 20:05
  • Občasné připojení TV
    od loucon » 04 lis 2023 21:33 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1093
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 03:58

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host