Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 31 bře 2023 16:11

A naposled jsem zkusil po síti kopírovat soubor z WD MyCloudu do noteboku a asi do pulky to jelo 250MB/s.
Ten notas s antivirem to brzdí jako ........ Pokračovat musím až večer.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 13 minutách 31 vteřinách:
Ale vyhráno není, 14g ještě zkopíruju ale 20g už ne.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 31 bře 2023 17:58

ten SSD disk pomůže. Uvidíš, že i nastartování systému bude daleko rychlejší. Ale jestli to bude lék na všechno, netuším. Každopádně síť je OK.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 31 bře 2023 18:21

Budu zkoušet ještě tu sít bez WAN ale až o víkendu.ČUS

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 692
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod meda2016 » 31 bře 2023 18:44

aloe píše:...síťový disk WD My cloud 4T síťovka 100 MB/s mám zapojený a rychlost je stabilních 35MB/s.
...
...naposled jsem zkusil po síti kopírovat soubor z WD MyCloudu do noteboku a asi do pulky to jelo 250MB/s...
...
...Totiš když vypadne Wifina spadne mi celá síť a nemůžu přehrát filmy z NASU...

Za 1. Malý soubor může zkreslit výsledek. Nebo chybně opsáno?

Tyhle otázky zodpovidej jen pro mne:

Za 2. Normálně nebývá, aby při odpojení WAN (internet) kabelu od routeru TP-Link-C7 přestala fungovat interní síť, aby se zařízení za LAN kabely neviděla. Rozumíme si, že sice odpojíš WAN (internet) kabel, ale router zůstává pod napětím, a kabel z jeho LAN žlutého portu je stále spojený s pracujícím switchem QNAP?

Za 3. Psal jsi "když vypadne Wifina" - co to přesně znamená?: Napiš polopaticky, jako pro blba - chci to pochopit. Ektrickým napájecím napětím vypne/vypadne/zhasne router TP-Link-C7 a tím mobil nebo notebook ztratí wifinu?
Nebo vypadne signál do WAN od dodavatele internetu a jen zjistíš, že mobil nebo notebook na domácí WiFi se už nedostane do internetu ale wifina je spojená?

Za 4. Poslední firmware Archer C7(EU)_V5_1.2.1 Build 20220715
Jaký máš firmware v routeru?

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 31 bře 2023 19:13

Síťový disk WD má 1G síťovou kartu (jsem se spletl že má jen 100MB/s)
Celých 8 let z něho, nebo do něho z notebooku kopírují soubory 35MB/s ale né větší než 10G. Víc nikdy to nešlo, neboď jsem se domníval že to tak má být.(já začínal 1,4 disketama to USB ani nebyli na světě).

Prostě se to dnes stalo ani nevím proč, že rychlost vyletěla na 250MB/s (mám z toho obr na ploše), chtěl jsem stáhnout soubor 14G z WD Cloud u abych vyzkoušel jestli přes SMB stáhnu z notebooku do NASU tu velikost. A stáhlo se, i když začátek stahování začal po 30 s okolo 65MB/s. Protože mi notebook přes SMB odmítá zkopírovat větší soubor přes 20G. Přetáhnu jen do 15G.

2 - WiFi myslím WiFi router TP -LIN C7. Když přestane jít internet od poskytovatele a router je pořád pod napětím. Asi jsem udělal chybu, protože já odpojil kabel v obýváku od switche ze zdi v domnění že je to WAN a TO BUDE TEN OMIL JA NEODPOJUJI WAN ale kabel co vede z routeru že žlutého portu, no jsem vůl.
Ale to pořád nic nemění na tom, že když nejde internet od poskytovatele tak mi nejde domácí síť páč to tam mam kabely pořád zapojený. Tak jsem ti odpověděl vlastně i na tu 3 otázku.

Dodatečně přidáno po 33 minutách 42 vteřinách:
4. ano ten firmware je stejný jako máš napsaný

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 692
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod meda2016 » 31 bře 2023 19:48

Dobře, omyly jsou vysvětleny.
Teď ten router - jaký má v rozhraní firmware?

Za 2. V notebooku Win10 spusť příkazový řádek command a napiš
ipconfig /flushdns
Tím se zahodí vadné záznamy DNS ve Win10. Možná to je na nic ale za zkoušku nic nedáš.
Také není na škodu při změnách v lokální síti vypnout a zapnout switch - mají v sobě tabulku pro adresaci a ten Qnap neznám.
Obrázek

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 31 bře 2023 19:57

přesně tento V5_1.2.1 Build 20220715

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 692
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod meda2016 » 31 bře 2023 20:35

Aha, to info FW jsem přehlédl. Nastavil jsi už maximální dobu zapůjčení?
Já se teď musím věnovat rodině, tak se odhlašuji.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10937
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod zeus » 31 bře 2023 20:41

Sice se uz vinik nasel, ale vratim se k jednomu vyroku.

ITCrowd píše:Linux z flashky nezkoušej,..
..má na USB2 portu rychlost něco kolem 30MB/s (240Mb). Tedy nelze kopírováním dosáhnout vyšší rychlosti než těch 30MB/s => vyzkoušet můžeš, ale nic to nepřinese.


Mozna te to prekvapi (nebo jsi to v zapalu jen opomenul), ale i linux spusteny z USB flesky muze obsluhovat interni SATA disk s NTFS.
Tedy ze stejneho disku bude skrz tu samou Gbit sitovku (tu USB 2,5Gb spis live linux nerozchodi) tlacit ta sama data, jen v jinem OS - o tom byl ten zmineny test.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 31 bře 2023 23:12

Ano, v tom máš pravdu.
Ale:
1. tohle mělo být zmíněno,
2. přesně popsáno, jak se na interní disk dostane. Protože je to odcela závislé na distribuci a navíc nastavení sítě v linuxu nemusí vždycky klapnout. A vysvětlovat zde mount by asi bylo nad možnosti.
3. asustor který jede na linuxu, stejně jako jakýkoli linux umí NFS. A pokud bude komunikovat přes NFS, nebudou problémy. Takže o SMB to nic nevypovídá.
Každopádně by se projevilo to, co se projevilo - síť je zcela v pořádku.
A proč mě to štve? Popsané 3 strany bez toho, aby se k něčemu došlo. V momentě, kdy neznalci opustili téma, trvalo stranu a půl - i přestože tazatel moc nespolupracoval - aby se vědělo s naprostou jistotou, že problém je v notebooku. A přiznávám, že můj prvotní a logický odhad na disk byl mimo.
Neměl bych nic proti tomu, kdyby ses toho ujal ty. Ale petr... vidíš sám. BTW už jsi zkusil připojit do sítě 192.168.1.0/24 něco s pevnou ajpinou 10.x.x.x a najít to netscanem? jen abys příště věděl, o čem píšu...
meda + aloe:
firmware routeru nemá vliv na chování sítě při výpadku internetu, i když souhlasím s tím, že firmware má být aktualizován.
Utržení sítě od routeru odpojením kabelu (ze žlutého portu) způsobí přesně to, o čem tazatel píše. V tomto případě nemůže síť fungovat. V tomto případě může fungovat pouze v přiřazených pevných IP adresách.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 01 dub 2023 00:13

ITCrowd : Počkám až přijde nový disk, ještě nevím jestli budu klonovat, nebo udělám čistou instalaci.
A pak se ti ozvu a doděláme tu síť aby běžela i přes výpadek netu.

Mám pocit, že jsem si svým nerozumem a zkoušením rozhasil notebook. Ani PLEX mi ve win 10 přes ACC nenajede. Naposled jsem si zkusil, když jsem hledal jak zapnout a zkontrolovat SMB 1 a když jsem vlezl do ZAPNOUT A VYPNOUT FUNKCE SYSTÉMUÁ WIN mě zaujala kolonka Služba pro NFS a Subsistem pro linux pak jsem to restartoval, něco to instalovalo, naběhlo a pak se nic nezměnilo.

Prostě víc jak 14 G na NAS neprotlačím ani přes SMB a když to vemu i přes aplikaci Asustor Control center ve Win 10 tak těch 20G se kopíruje jen rychlostí 3 MB/s a při 99 % to spadne. U menších souborů problém není, mám vyzkoušené, že to vezme soubory do 14G přes SMB 70 MB/s a přes ACC ve win 10 to lítá okolo 13-20 MB/s.

Tak po instalaci disku se ozvu a zatím dík.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 01 dub 2023 00:17

Ten asustor by měl umět SMB2. SMB1 je starý protokol a umřel v podstatě s winVista. Od určité edice Win10 už je ve výchozí instalaci zakázán.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • rychlost USB Příloha(y)
    od Pajoš » 25 říj 2023 09:11 » v Problémy s hardwarem
    13
    2777
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:43
  • Dalsi AP v siti
    od MK_Vs » 22 kvě 2024 05:58 » v Administrace sítě
    4
    2039
    od MK_Vs Zobrazit poslední příspěvek
    22 kvě 2024 13:02
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    3922
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    2124
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Rychlost portu za routerem RT-AX58U Příloha(y)
    od Miikeshek » 04 úno 2024 11:29 » v Administrace sítě
    15
    4436
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 08:40

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů