Výkonnější herní PC Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

vovojtynk
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výkonnější herní PC  Vyřešeno

Příspěvekod vovojtynk » 24 zář 2011 16:47

Zdravíčko.

Uvažuji o koupi nového herního PC a prošel jsem si komponenty a různé články. V mnoha věcech hodně plavu tak jsem chtěl požádat vás - zkušené odborníky o posouzení volby HW a taktéž jestli nebude problém tyto komponenty do sebe nainstalovat, popřípadě jaké vy by jste udělali změny.

Dlouho jsem vybíral bednu a nakonec jsem skončil u výrobce LIAN-LI jelikož je velice chválena jeho kvalita a také že to není "děravá skříň".

Ideální vize byla taková, že komponenty typu skříň, zdroj, a základní deska vydrží ještě jeden upgrade PC (GPU,CPU,RAM) ,nicméně budoucnost je nejistá a když vím že bude nový nm proces tak toto PC je takový nástřel sestavy kterou bych si koupi v případě že do nového nm procesu nevydržím čekat.


Zdroj: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=96685
Skříň: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=94629
Základní deska: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=87119 ( u této komponenty plavu, jde mi o dobrý výkon ve SLI)
CPU: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=85286 ( je to dobrá volba do budoucna? nevím jestli pro tuto patici 1155 bude v budoucnu možný upgrade s slušným rozdílem výkonu)
Chladič CPU: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=84661 ( vejde se mi do skříně? nebude překážet vysokým ramkám nebo bude třeba odebrat chladič ,popřípadě CZC při instalaci komponent již odebere spodní chladič a já nebudu muset doma instalovat z boxovaného na tento? ( nemám skušenost s instalací jiného chladiče, vždy jsem měl box))
RAM: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=93971
Pevný Disk: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69326
GPU SLI 2x : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91337

takto sestava vychází na 41 439,-kč

Děkuji moc za tipy popřípadě ukázky, jak by jste v teto cenové kategorii v současnosti nakoupily vy.
Naposledy upravil(a) vovojtynk dne 24 zář 2011 19:21, celkem upraveno 1 x.
Seasonic S12II-620 620W, Fractal DEFINE R4 Black Pearl, MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87, Intel Core i5-4670K OC 4GHhz, Crucial Ballistix Elite 8GB,

Reklama
Uživatelský avatar
Flame
Level 3
Level 3
Příspěvky: 635
Registrován: prosinec 09
Bydliště: Praha 4
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výhodnější herní PC

Příspěvekod Flame » 24 zář 2011 18:13

neni lepsi zakladni deska s chipsetem z68 ?
CM HAF 912 / Z68X-UD3-B3 / 2500K + Noctua NH​-U12P / GIGABYTE R787OC-2GD / Kingston 8GB Grey Series / Seasonic MII-620 / Logitech G400 / Microsoft SideWinder X4 / Ultimate x64 / LG Flatron IPS224

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výhodnější herní PC

Příspěvekod iDkcz » 24 zář 2011 18:36

OT // 4Flame: Ty tu bohužel od otázek nejsi. Od toho je tu tazatel - autor topicu. Ty mu buťo poradíš, či ne, ale tyhle otázky se hledají na goolgu.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výhodnější herní PC

Příspěvekod Spyke » 24 zář 2011 19:03

Přikládám svůj návrh na hry. Nenapsal si cenový limit, takže snad nebude vadit, že je to lehce přes.. :wink:

CPU: Intel i5​-2500K
Chladič CPU: Noctua NH​-D14
MB: Gigabyte GA​-Z68X​-UD4​-B3
GPU 2x: Gigabyte GTX 570 OC
RAM 2x: Kingsto​n HyperX Grey XMP 4GB 2133MHz CL9
HDD: WD Caviar Black ​1TB
SSD: OCZ Agility 3 120GB
Zdroj: Corsair Professi​onal Series Gold AX850
Skříň: Fractal Design DEFINE XL

Celkem: 44 263,-

CPU: Pokud bude sloužit Pc na hry, je zbytečné osazovat ho i7, jelikož ta má oproti i5 pouze HT. Což je u her nevyužitelné a podává v nich tedy totožný výkon. Rozdíl a zároveň důvod proč si i7 pořizovat by byl pouze, pokud by si hodlal pracovat s programy, které tuto technologii (navýšení o 4 virtuální jádra) dokáží využít. Což znamená např. renderování videa, profesionální práce s fotografiemi, apod. (takže např. programy jako PS či Vegas). Verzi K volím především kvůli odemčenému násobiči a tedy i možnostem OC (s tím jde ruku v ruce i chladič a deska).

Chladič CPU: Špička, stejně jako Tebou vybraná C14. Jedná se o totožné kusy s jediným rozdílem, že C14 má tu výhodu ofukování a tedy chlazení i okolních komponent, tedy především pamětí a desky. Přesto volím D14 vzhledem ke správnému airflow ve skříni.

MB: Naprosto dostatečná deska s chipsetem nahrazujícím starší P67. Skvěle vybavená s výborným layoutem a použitými součástkami, připravená na OC a s podporou SLI.

GPU 2x: 2x GTX 570 jsou dnes opravdu trhač asfaltu, oproti 2x GTX 580 zaostávají o pouhých 10%, avšak cena je podstatně nižší a také mají lepší provozní vlastnosti než silnější kusy. Volil jsem, oproti Tobě, verze s nižšími takty. Jinak jsou totiž stejné, takže není problém si je poté ručně nataktovat na hodnoty těch dražších či ještě výše. Akorát stále musíš počítat s tím, že řešení 2x GK se, jak odběrem, tak vyzařovaným teplem, podobá menší domácí elektrárně. Rozmysli si tedy, zda-li by ti nestačila jen jedna GTX 580, i ta má výkonu až až.

RAM 2x: Operační paměti s nejvyšší možnou frekvencí 2133MHz a příjemně nízkým časováním CL9. S chladičem HyperX a oficiální podporou Intelu (XMP). Navíc se Kingston řadí mezi výrobce pamětí s absolutně nejnižší poruchovostí (+ ještě dostaneš doživotní záruku) a taktéž si s nimi rozumí drtivá většina dnešních desek. 8GB je pak dnes více než máš možnost využít.

HDD: Jeden z nejvýkonnějších plotnových disků dneška. Na OS je zvolen SSD a s tímto diskem bude ukládání dat příjemně svižné.

SSD: Dnes zřejmě nejvýhodnější koupě v poměru cena/výkon. Naskýtá se ještě možnost investovat do Vertex 3, ovšem rozdíl ve výkonu již neodpovídá rozdílu v ceně. Navíc i tento bude opravdu extrémně rychlý a naprosto dostatečný.

Zdroj: Špička. Střeva z dražšího Seasonicu řady X, opravdu výtečné provozní vlastnosti a výkon 850W zaručuje dostatečné uživení všech komponent, vč. 2x GK. A to i s rezervou.

Skříň: Lian-Li je dnes rozhodně to nejlepší, co si lze pořídit. Takže pokud chceš, běž do ní. Já volil raději Bigtower, přesněji kousek od Fractalu. Jedná se o skvěle odhlučněnou skříň s optimálně vyřešeným chlazením, kvalitní plechy jsou pak samozřejmostí. Osobně bych si sice pořídil Phantoma od NZXT, ale držel jsem se konzervativního vzhledu, stejně jako si vybral ty.

Za případné chyby se omlouvám, psal jsem to opravdu tak, jak mi to přišlo na jazyk. Jakékoli dotazy samozřejmě rád zodpovím.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

vovojtynk
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnější herní PC

Příspěvekod vovojtynk » 24 zář 2011 19:52

Paráda.

s tím procesorem to je určitě dobrá informace, takže tedy procesor je jasný : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=85284 Intel core I5

na chladič co doporučuješ jsem také koukal http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71586 ,ale nevím právě jestli se mi bude vejít do do case LIAN-Li co jsem si vybral ? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=94629,

u základní desky co jsi vybral http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91370 se mi líbí že má lepší chipset jak si psal ale chci se zptat jestli se u SLI neprojeví že má rychlost "pouze" 8x PCI ve SLi modu?

u GPU je to jasný - trhání asfaltu jak si napsal ;-) 2x http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91337

Ramky - Perfektní , vemu ty co dopuručuješ http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=94843

SSD - nejsem si jist zda ho chci, 4tisíce za rychlejší loadování, to si musím nechat projít hlavou každopádně uvažoval jsem o něj a pokud bych se pro něj rozhodl tak určitě děkuji za tip na dobrý kus http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91127

zdroj - komponenta ve které se také téměř nevyznám takže díky za tip http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78161 akorát se chci zeptat jestli do budoucna nevadí že má "jen" 4x 6+2 Pin, jelikož jsem koukal že některé karty vyžadují 3x tento pin když jsou single

skříň Phantom co doporučuješ mě taky velice zaujal designem, ale přijde mi "plastový" , proč by jsi ho volil? popřípadě co si myslíš o bedně http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78465 HAF X, ?

Díky že sis našel čas
Naposledy upravil(a) vovojtynk dne 24 zář 2011 20:19, celkem upraveno 1 x.
Seasonic S12II-620 620W, Fractal DEFINE R4 Black Pearl, MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87, Intel Core i5-4670K OC 4GHhz, Crucial Ballistix Elite 8GB,

Kotik
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2384
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnější herní PC

Příspěvekod Kotik » 24 zář 2011 20:18

Navržená sestava Spykem je výborná, ale měl bych pár připomínek.

Skříň volil Fractal, protože jsou velmi dobře odhlučněné, mají prachové filtry, ale jelikož budeš mít SLI, což bude vyzařovat celkem dost tepla, osobně bych volil skříň s více ventilátory. Právě třeba tou tebou nevrženou, velice prostorná a dobře chlazená. I když by vlastně šly ventilátory dokoupit, to je na tobě.

K pamětem, osobně si myslím, že je zbytečné kupovat 2x(2x2GB 2133 MHz), které vyjdou na 4,5k. Podle mě budou dostačující Kingsto​n HyperX PnP 8GB ​(2x4GB​) DDR3 1866, které se navíc automaticky taktují podle CPU. Samozřejmě, jestli na ně máš, koupil bych je, ale připadá mi to až moc velký luxus. (na hry)

Další věc je zdroj. Volil bych Enermax NAXN 82+ 850W, stojí méně a pro tu sestavu naprosto dostačující.
K tvému dotazu na počet PCI u zdroje, 4 PCI si vezme přídavné napájení od grafických karet, protože grafika má 2x PCI přídavné napájení, proto ty 4.

Poslední věc je, že MB má má "jenom" 2 pci x16 sloty, takže si nejsem jist, jestli se obě grafiky do ni vpasují, protože jejich chlazení je přes dva sloty.

// Omlouvám se, špatně jsem četl, ta Fractal má v základu 3 ventilátory, asi bych ji tedy vzal, bude velmi tichá, což oceníš. :wink:
Ntb: HP Pavilion 13-a250nc
PC: i5-4430 + Noctua NH-U9B SE2 / GIGABYTE GA-B85M-D3H rev.1.1 / 2x Kingston HyperX Fury White 4GB 1866 MHz / MSI R7 265 OC / Crucial MX500, 250GB / Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB /BITFENIX Neos, bílá + EVGA 500B / Win10 Pro 64bit / AOC i2369VM
+ Genius SW​-HF 5.1 4000; Sennheiser HD 438

vovojtynk
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnější herní PC

Příspěvekod vovojtynk » 24 zář 2011 21:43

Ahoj Kotiku, děkuji za příspěvek, s tou skříní si mi nasadil brouka do hlavy, nenapadlo by mě že by to větrání u skříně této kategorii (Lian-Li) mohlo být problémy s chlazením, určitě skusim nekde dohledat nejakej teplotní test, díky.

Jinak paměti bych chtěl mít na těch plných 2133 Mhz kuli max propustnosti :) ale souhlasím že 4 GB budou stačit.

Nerozumím ale vůbec tvé odpovedi na na rychlost PCI-E 16x, otázka byla mýněna tak, jestli režim ve SLI modu 8x/PCI-E rychlost nebude spomalovat karty takto zapojené, když tyto karty umí až PCI-E 16x, jestli to nebude nějak brzdit propustnost a nebude lepší sáhnout po desce 2x PCI-E 16x než 8x :)

Díky
Seasonic S12II-620 620W, Fractal DEFINE R4 Black Pearl, MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87, Intel Core i5-4670K OC 4GHhz, Crucial Ballistix Elite 8GB,

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výkonnější herní PC

Příspěvekod Spyke » 24 zář 2011 22:02

Chladič CPU: Do vybrané Lian-Li se ti D14 vejde. Case má šířku 210mm a chladič je vysoký 160mm, čili se tam s rezervou vejde. U bigtowerů to pak nemusíš řešit vůbec.

MB: Ano, má pouze režim 8x, ovšem dvakrát 16x stejně neseženeš, čili to nemá cenu moc řešit. Pravdou je, že vzhledem k dvouslotovým chlazením GK by to ve skříni mohlo být vcelku natěsno. Podle mého se tam ale musí vejít (mohu se plést). Vzhledem k tomu, že výrobce už jen podporou SLI a CF počítá s osazením více karet a která dnešní nemá chlazení alespoň přes dva sloty?

RAM: Souhlasím s tím, že rozdíl mezi pamětmi na 2133MHz s CL9 a 1866MHz s CL11 nebude nějak markantní, ale bude tam. A také dobře vím, že více než dvojnásobný nárůst ceny neodpovídá nárůstu výkonu, ovšem na druhou stranu, je to zase to nejlepší, čím lze desku osadit, a proto jsem je tam také dal. Ale rozhodně, pokud někde ušetřit, tak zde by to šlo bez problémů.

SSD: Ber na vědomí, že HDD je vždy nejpomalejší komponentou počítače a SSD ho celý v mnohém urychlí. Navíc, do sestavy za tyto peníze by dnes byla hloupost nedát ho. Opravdu má své opodstatnění, rychlost pocítíš sám. A 4k za 120GB je dnes již krásné, když vezmeš na vědomí, za kolik se prodávali ještě kdysi a jakých rychlostí ty starší oproti dnešním dosahovali.

Zdroj: Neříkám, že Enermax NAXN je špatný zdroj či, že by do sestavy nepostačil. Ale když už chci živit SLI, nešetřil bych zde. Corsair AX850 je opravdu špička, jeden z nejlepších zdrojů na trhu, s NAXN bych ho vůbec nesrovnával. Stačí se jen podívat na křivku průběhu účinnosti. A cena zase o tolik vyšší není.

Skříň: HAF X a Phantom, to jsou již delší dobu nesmiřitelní konkurenti. Jedni volí CM, druzí zase nedají dopustit na NZXT. Těžko říct, zda-li je jedna či druhá horší, obě jsou totiž výtečné skříně, ať už materiálem, kvalitou zpracování, vnitřním uspořádáním, možnostmi chlazení, atd.. Osobně bych volil Phantom, to je taková má srdcovka, prostě pro mě není hezčí skříně (spolu s Alienware).. :wink:

Btw. teď jsem si všiml, že jsi vlastně krajan. Také z Mladé Boleslavi, to se jen tak nevidí.. :D
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnější herní PC

Příspěvekod d1amond » 24 zář 2011 22:57

Upřímě, pokud SSD, tak bych dal kombinaci Samsung F3 a SSD. Ten FAEX je těžký zklamání a nevím kde nabrali těch 10% výkonu, protože podle mých testů je ten disk +-2% rozdíl a hluk je opravdu vyšší a cena neadekvátní. Smsung má lepší zápis, WD v něm zaostává a ve čtení je skutečně nepatrný rozdíl. Ale možná mám pech na 2 vadné kousky :bigups:
A ano, SSD do této sestavy patří.
Lian-Li je určitě lepší než Fractal. Má celohliníkovou konstrukci, která sama o sobě odvádí teplo velmi dobře a její design je naprosto úchvatný, Nicméně cenou vede Fractal a chybu s ním člověk taky neudělá. U SLI řešení bych dal do skříně ventilátor navíc - místo bigtower.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

vovojtynk
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnější herní PC

Příspěvekod vovojtynk » 25 zář 2011 10:36

Díky za spoustu užitečných informací.

Pokud tedy nevydržím čekat na nové součástky co na nás vychrlí počítačový průmysl, pujdu do této sestavy ještě s drobnýma úpravama formou přídavného větrání ,popřípadně nějakého fan-controleru s lcd displejem :) aby to mělo "šmrnc"


Díky všem :bigups:
Seasonic S12II-620 620W, Fractal DEFINE R4 Black Pearl, MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87, Intel Core i5-4670K OC 4GHhz, Crucial Ballistix Elite 8GB,

Hmm...
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnější herní PC

Příspěvekod Hmm... » 25 zář 2011 11:41

SSD: K problémům mezi OCZ SSD disky hlavně v kombinaci nových Intel chipsetů už sem se vyjadřoval tady viewtopic.php?f=40&t=73493&start=12, ty problémy má i přes uvádění stále nových a nových firmwarů pořád dost velký procento lidí, takže zvaž jestli ti to stojí za risk.
RAM: 8GB za 4500Kč? Výkon v hrách navíc oproti 8GB za 1500Kč tak 1- 4%, hmm tomu se říká dobrá investice. Radši ty peníze investovat do i7 než do zbytečně drahých RAM. Rozdíl v hrách mezi i5 a i7 sice taky skoro nebude, ale celkově to pozná mnohem víc než nějaký předražený ram s vysokou frekvencí.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnější herní PC

Příspěvekod d1amond » 25 zář 2011 11:59

A již několikrát jsem psal, že jde o jistý typ řadiče a že to není problém jednoho výrobce...
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Herni PC do 40 000/45 000
    od Gocoo » 24 zář 2023 22:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1492
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 13:38
  • Herní PC do 32k
    od Many Blessings » 07 lis 2023 21:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    799
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    07 lis 2023 23:02
  • Herní pc do 40k
    od bobek127 » 18 lis 2023 00:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    2092
    od bobek127 Zobrazit poslední příspěvek
    21 lis 2023 20:01
  • Herní PC do 55.000
    od Quikter » 26 čer 2023 14:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1597
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 19:34
  • Herní PC s OS za 32k
    od Dexx » 27 kvě 2023 15:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1340
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 08:08

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: onepumpchump a 29 hostů