Výběr výkonného počítače na hry

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr počítače.

Příspěvekod samotarrk » 17 srp 2011 00:54

dockalacek píše:Za mě takhle i s tichým chlazením a sestavením:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... YC0114HP01


Tak předně. Tazatelem navržená sestava sestava je opravdu dobrá. Jistě by šla udělat lépe, ale není k tomu důvod. Pokud si stěžuješ na rejpání kohokoliv, proč potřebuješ vždy navrhovat jinou eventualitu, která má jiný disk (zastáváš přece názor, že má každý své oblíbené značky), chlazení Artic, které je méně výkonné než konkurence přičemž je sice tišší než box, ale rozhodně lépe nechladí apod.?

Změnit by se dal třeba zdroj. 600W rozhodně potřeba není. Proč si ho nezměnil? Teda změnil si jej. Ten Tvůj je dražší. Tak nějak postrádám smysl věty, kterou se oháníš, že dáváme dražší komponenty, které na výkonu nepřidají nic nebo jen velmi málo. Mimochodem se tam ta CM case fakt nehodí.

Neznám Tvé zkušenosti s HDD tak přidám jen své. Mluvím o PC v našich domácnostech a známých. Seagate byl dobrý, ale bejvávalo.

3x Samsung - všechny v pořádku už běží třetí rok
2x WD - všechny v pořádku rok staré
2x Seagate - jeden odešel po cca 1/2 roce kdy byl opraven (nikoliv vyměněn za nový, ale opraven) a u druhého už je (žluté) varování v HD Tune.

(v mých počítačích starších než 5 let (mnohem starších) jsou Seagate a jsou bezproblémové).
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Reklama
dockalacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 97
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr počítače.

Příspěvekod dockalacek » 17 srp 2011 09:47

d1amond píše:dockalacek (tazatele se to netýká):
► Zobrazit spoiler


K tématu. I5-2500 je nejlepší CPU v herním i aplikačním segmentu, pokud se máme bavit o poměru výkon/cena. Box chladič mají perfektní, pokud neplánuješ profi renderování. Nicméně investice 670,- do Gelid chladiče je určitě zajímavá.
GTX560 SOC je nataktovaná na max možnou mez a výkonem dosáhne na GTX570, která je v základu za 7500,-. Takže sestava je perfektní, zvaž ten chladič.
Deska Z68 má možnost SSD cache - pokud se v budoucnu rozhodneš pro nákup SSD disku. Máš možnost taktovat i5-i7 procesory, podpora 1600MHz už tu padla. Grafiku můžeš dát do jakéhokoliv slotu - záleží na prodění ve skříni a jako bonus máš na desku 5 let záruky po registraci u Gigabyte.
Abych to shrnul, máš víceúčelovou sestavu, která má výše uvedenou jedinou drobnou chybu - kterou lze s klidem přehlédnout.



Měl bys trochu vychladnout, d1amonde, protože si vůbec nerozumíme. Jaký pro něj má význam Z68? Abych mohl taktovat, když nemá káčkový procesor? Aby mohl kešovat s SSD? Co když si ho nikdy nepořídí? A na taktování bych zvolil jinou desku. Pro tohohle konkrétního uživatele nemá Z68 prakticky přínos a to i pro ostatní. Nechce taktovat? Dávám H67, která je o 600 korun levnější, než tazatelova v úvodu. O procesoru už jsem mluvil, stojí o čtyři kila míň. Tady totiž vůbec nikoho nezajímá, že se dá stavět výhodněji, že v každé sestavě nemusí být 2500 a GTX560 SOC a zbytek obstarávat boxovaný chladič a deska za 2 000. Vůbec se tu nesleduje to, jestli nebude lepší vzít o 4 stovky levnější procesor, díky kterému bude mít o 5 usmolených snímků ve hrách méně. Fakt válíš, d1amonde, radost pohledět. Na desce jsem mu ušetřil 600 stovek. Neboj, já znám výhody Z68, ale pořizovat si ji za každou cenu, to ne.

Ještě jednou, nech mě na pokoji a já nechám tebe. Pokud mě budete se samottarkem kritizovat v každém vlákně, budu já dělat totéž. Za sebe vím, co dělám a jedu si na své triko. Nejsem ten, kdo začíná vyvolávat konflikty, takže si navzájem přestaneme lézt do zelí a zkusíme být na sebe hodní, jo?
Naposledy upravil(a) dockalacek dne 17 srp 2011 11:15, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Ondys
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: duben 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr výkonného počítače na hry

Příspěvekod Ondys » 17 srp 2011 10:02

dockalacek Někdy mi připadáš, jako by jsi to všechno měl nastudované z učebnice IT...

Zkoušel jsi někdy něco z toho všeho co tady píšeš v praxi?
dockalacek píše:chladič na paměti je blbost, jen lapačka na zákazníky, která hezky vypadá..

Odpověď: Jeden smajlík - :lol:
Never stop dreaming.

dockalacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 97
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr výkonného počítače na hry

Příspěvekod dockalacek » 17 srp 2011 10:11

Tak mě pouč..:-) Jo, zkoušel, neměj obavu a trošku vytrháváš věty z kontextu. Tady ty chladiče mají svůj význam:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y50AL13RB

Ale u pamětí do tisícovky jsou zbytečné, tomu věř. S d1amondem se hádat už nebudu, má své oblíbené šedivky, ale já zůstávám u Kingstonů KVR1333:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 21Y50ALIYL

Dany7
Level 1
Level 1
Příspěvky: 73
Registrován: květen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr počítače.

Příspěvekod Dany7 » 17 srp 2011 11:23

Tady totiž vůbec nikoho nezajímá, že se dá stavět výhodněji, že v každé sestavě nemusí být 2500 a GTX560 SOC a zbytek obstarávat boxovaný chladič a deska za 2 000.

Jo a ty zas do každý své sestavy házíš ten svůj Arctic.

dockalacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 97
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr počítače.

Příspěvekod dockalacek » 17 srp 2011 11:28

CunningFilip píše:Děkuji moc za Vaše názory. Omlouvám se za ten case, jenže já tyhle styly prostě žeru. Mám rád červenou i černou barvu pěkně sladěnou dohromady, je pravda že mám Intel kartu, ale proč si nekoupit case který se mi líbí? :-) Spíš mě zajímalo, zda-li je ten case dobře chlazený, jestli mi hry pojedou na nejvyšší detaily, jestli to utáhne video v 1080p, aj.. Rozumíte? Jde mi o to, aby byl ten počítač výkonný nejen po herní stránce, ale i po pracovní. Ovšem že mi jde u této sestavy spíše o hry, než-li o tu práci. Ehm, ještě zpět k tomu casu. Takto jsem volil proto, protože se mi líbí, ale nikdy nepozná že mám v mašině Intel, takže vzhled bych moc neřešil. :-)

--- Doplnění předchozího příspěvku (16 Srp 2011 19:50) ---

Páni, takže tento i5-2500 je o mnoho lepší? Mám tedy změnit procesor? Nebo zanechat tak, jak to mám teď?


Já bych šel do i5-2400, ty čtyři stovky za i5-2500 se nevyplatí. Pokud chcete taktovat, berte procesor 2500K. Jemu by ale slušela třeba Gigabyte P67A-UD3P nebo Z68-UD3H. Pak by ovšem bylo fajn koupil i lepší hladič na procesor, minimálně Arctic Freezer 13.

CunningFilip
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr výkonného počítače na hry

Příspěvekod CunningFilip » 17 srp 2011 12:33

Pánové, díky. Hodně jste mi pomohli. Jináč Gelid chladič zřejmě beru. A výše zmíněný i5-2500 ještě zvážím. :bigups:

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr výkonného počítače na hry

Příspěvekod d1amond » 17 srp 2011 13:42

Ještě zvaž tyto paměti:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=93438
Mají nízké napětí a úchvatnou frekvenci. PnP zaručuje, že paměti budou vrnět podle toho, jak potřebuje procesor. Bohužel na low-end mATX desce je nevyužiješ :bigups: Podpora je jen na P67 a Z68 (pokud by tě tedy zaujala ta 5letá záruka, SSD cache, dobré chlazení, atd) :bigups: :lol:
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Kyuubi
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr výkonného počítače na hry

Příspěvekod Kyuubi » 17 srp 2011 14:26

Nechápu, proč doporučuješ takový drahý paměti, když nemaj žádnej přínos? To už je lepší si připlatit stovku na 8GB (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=93440), než kupovat paměti s nesmyslnejma frekvencema, který mu vůbec ve výkonu nepomůžou.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr výkonného počítače na hry

Příspěvekod d1amond » 17 srp 2011 14:54

To je fakt, že jsme nezůstali u DDR400. Je to vlastně k ničemu. Až na to napětí 1,5V, které šetří paměťový řadič v procesoru, prej.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Kyuubi
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr výkonného počítače na hry

Příspěvekod Kyuubi » 17 srp 2011 18:18

Njn, proč kupovat 8GB s napětím 1,5V (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=87828), když si může za stejnou cenu koupit jen 4 GB, ale zato se super frekvencí, která mu v praxi žádnej výkon nepřinese.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr výkonného počítače na hry

Příspěvekod d1amond » 17 srp 2011 18:25

Pro mě za mě, je to jen marketingovej tah-jak tu někdo podotknul. Ani chladič není třeba, a 1333 jsou taky bezva. :eh:
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade počítače Příloha(y)
    od davez2 » 26 lis 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    2041
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 16:16
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    904
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2300
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35
  • “Upgrade” starého počítače
    od Scofield_CZ » 29 lis 2023 03:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    16
    2339
    od Scofield_CZ Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 15:45
  • Herné počítače na Kaufland.sk
    od Kallus » 22 srp 2023 10:29 » v Sítě - hardware
    2
    1356
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 srp 2023 10:40

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Martab a 83 hostů