Notebook výkonově srovnatelný s mým, ale menší a lehčí

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Notebook výkonově srovnatelný s mým, ale menší a lehčí

Příspěvekod Renee » 10 srp 2011 14:20

Zdravím.
Mám notebook Toshiba Satellite L505-13G. Jsem spokojen s jeho výkonností, ale občas si říkám, že by mu neuškodilo trochu zhubnout. Protože to ale není možné, nenápadně se koukám po trochu menším a lehčím stroji srovnatelně výkonném. V notebookových komponentách se vyznám ještě míň než ve stolních, proto netuším jaké jsou dobré a jaké jsou horší... Co jsem četl, Intel vypustil Sandy Bridge procesory, a protože i5 v mojem počítači je asi nejnižší možná i5, tak si myslím že by ji trumfly silnější i3 Sandy Bridge, ale to jsou jen moje domněnky, ničím pořádně nepodložené.
Musím dodat, že na notebooku hraju hry, a to i ty nejnovější. A vzhledem k tomu, že tahle Toshiba má problémy s přehříváním, když nepoužiju chladící podložku (CoolerMaster Notepal U2 - nic moc, vím, ale slouží dobře) nebo jí aspoň nenadzvednu nožičky, tak si taky nejsem jistý jestli by 14" notebooky nebyly na hraní naprostá blbost. Je samozřejmost že bych u menšího notebooku tu podložku používal taktéž. Pokud si myslíte, že hrát na malém notebooku i s podložkou je blbost a vražda toho stroje, tak to taky napište, vezmu to v potaz při výběru.
Takže abych to shrnul, prosil bych o doporučení notebooku výkonově srovnatelného s výše uvedeným, ale s úhlopříčkou kolem 14".
Cena ideálně kolem 20 tisíc, ale není to úplně důležité, vzhledem k tomu že ho ještě nekupuju, jenom se rozhlížím.
Předem moc děkuju
Naposledy upravil(a) Renee dne 17 srp 2011 20:59, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook výkonově srovnatelný s mým

Příspěvekod Renee » 17 srp 2011 20:58

Díval jsem se například na tenhle, má s ním někdo zkušenosti?
Na HP jsem se podíval hlavně proto, že bych na ně mohl z práce mít snad 25% slevu...
Jinak jsem se díval především po Asusech:
Asus N45SF​-V2G​-VX013V - na notebookcheck.net je procesor na 40. a GK na 64. místě. Líbí se mi z mnou prohlížených asi nejvíc, co se komponent týče. Ale docela se mi nelíbí ten dost tlustý pruh se značkou pod displejem. Zdá se mi to na malém notebooku skoro až jako plýtvání místem.
Asus U46SV​-WX052V - na notebookcheck.net je procesot na 37. a GK 98. místě. Oproti předchozímu modelu je o půl kila lehčí, ale taky je dražší. Taky se mi na pohled víc líbí klávesnice.

Asusy jsou obecně dobré stroje, ne? Docela mě proto mate, že v téhle cenové kategorii mají počítače snad nejvýkonnější ze všech výrobců. Jaká je jejich konstrukce? A taky mě zajímá klávesnice, u prvního Asusu co jsem uvedl se mi moc nelíbí, u toho druhého o poznání více. Každopádně si myslim že horší klávesnici než má moje Toshiba snad nikde nenajdu, takže to není úplně směrodatné kritérium. Jak jsou na tom ty Asusy výkonově jako celky? Já si můžu vyhledat akorát jednotlivé komponenty, ale jako celek netuším jestli to funguje dobře nebo méně dobře...
Co myslíte? Který má největší potenciál? U mě vede N45SF, jednak je z nich nejlevnější a přitom mi vůbec nepříjde nejmíň výkonný.
Myslíte že se bude dát sehnat verze bez OS?
Dík

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook výkonově srovnatelný s mým, ale menší a lehčí

Příspěvekod Orcus » 17 srp 2011 21:42

Asusy byly dobrý dříve, dnes to je spíš Ausšus než Asus. Koukej po HP kvůli slevě, jinak Lenovo, Dell, IBM, Sony Vaio,... snad sem žádnou další značku neopomněl.
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook výkonově srovnatelný s mým, ale menší a lehčí

Příspěvekod Renee » 17 srp 2011 22:08

A když srovnám kvalitou Asusy a Toshiby, jak to dopadne? Mám teď Toshibu, přežila víc než rok úplně v pohodě, časté nošení, občasné používání v posteli a na klíně, nebo na zaprášeném stole... Pokud by byl Ausšus srovnatelný s Toshibou, tak by to pro mě takový problém nebyl.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Menší ssd naklonované do většího - nelze rozšířit kapacitu C: o nealokované místo na disku Příloha(y)
    od jxdm » 21 srp 2023 16:57 » v Problémy s hardwarem
    4
    903
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 17:37
  • Notebook ± 25 000 Kč
    od Bulhy » 23 srp 2023 17:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1609
    od Bulhy Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 16:22
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    712
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05
  • Notebook do 10 000,-
    od Zeck » 29 led 2024 22:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    28
    3170
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 20:14
  • Notebook 10-15k
    od Kvp2 » 19 dub 2024 10:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1653
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2024 15:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 78 hostů