pomoc pri vyberu notasu do 8000

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod Petison » 10 srp 2011 15:14

To HP 635 je za ty peníze opravdu slušný.Líbí se mi i to ,že má matný display.To už má dnes málokterý notebook.

Reklama
Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod Tomina » 13 srp 2011 13:49

Takže notebook mi včera přišel, hnedka včera jsem psal do diskuze na CZC, takže to nebudu psát znovu a překopíruju to sem. Samozřejmě, pokud bude mít někdo dotazy, tak se klidně ptejte..
Tak dnes v poledne došel a zatím maximální nadšení a omínuskujte si mně jak chcete :​-​)​)​) tyto potřehy píšu s klepajícími se prsty z důvodu nadšení, takže omluvte případně chyby, v recenzi budu volit lepší souvětí. Takže začnu: s Linuxem se nedalo kloudně pracovat, čili ihned jak jsem přidal další 2 GB RAM a začal jsem instalovat Win 7 64 bits. Během instalace jsem zrušil všechny oddíly ​(byli snad 4, kde na jednom byl i Linux s ovladači a nějakým balastem​). Na čistý disk jsem poté instaloval 64 bitový Win 7. Ovladače jsem musel nainstalovat z webu HP, protože grafická karta si neporadila s Aerem a chyběly instalace ovladačů na Wi​-Fi a LAN. Zvuk šel, ale je lepší nainstalovat vše, protože pokud máte starší Windows 7​(či ​(nedejbože​) nelegální​), jsou ovladače ve Win starší. Displej je velmi kvalitní a horší pozorovací úhly mi nevadí. Co mě překvapilo, byla opravdu nízká hmotnost. Byl jsem zvyký na starší notebooky, které byly těžké, ale toto HP ani nepocítíte, má jen o jedno kilo navíc oproti Eee 1001. Zpracování mi přijde v pořádku, hrana víka je ​(jak padlo v recenzi od CZC​) trošku ostrá a nemá žlábek pro uchycení při otevírání víka, tlačítka na touchpadu jsou také taková viklající se, ale za tu cenu jsem spokojen. EMachnines jsou zpracované mnohem hůře. TouchPad se dá vypnout dvojím poklikáním na ďolík vlevo nahoře na touchpadu. Klávesnice je velmi příjemná, má takový měkký, přesto jistý stisk. Trošku mě mrzí, že ikona signalizující práci HDD je na boku notebooku, ale je to spíše detail. Přecházel jsem z netbooku Eee 1001HA a co mě ​(nekecám​) opravdu ohromilo je kvalita reproduktorů ​- mají dostatečnou maximální hlasitost, umí i basy a mají krásný čistý zvuk bez rezonujícího plastu. To je něco, o čem se Vám téměř u všech Eee může jen zdát. Design je pěkný, stříbrné víko je opravdu hezké a rámeček kolem klávesnice je dokonce kovový. Výdrž na baterii jsem ještě nezkoumal ​(mám jí vyndanou a jedu zatím přes nabíječku​), chystám recenzi, takže jakmile se s notebookem více seznámím, o všem se zmíním. Během instalace Windows + dalších programů, jako Office, antivir, apod. se notebook výrazně nezahříval, větráček jel na minimální otáčky a jen ševelil ​- i disk je mnohem tišší, u mého Eee bylo seekování mnohem hlučnější. Vše voní novotou, což je krásný pocit. Na víku je ochranná fólie, kterou tam nechám co nejdéle to půjde. Víko se výrazně neprohýbá, při úchopu za roh notebooku se tělo také neprohýbá. Přibalená brašna je kvalitní a moc se mi líbí. Ještě k výkonu ​- hry jsem zatím nezkoušel, ale instalace běžely podobně rychle, jako na mém stolním PC ​(Phenom X4 955, ATi6850​), internet přes Wi​-Fi frčí naprosto skvěle, facebook se neseká, farmaření na facebooku valí také bez záseku. Myslím si, že s rozumnými hrami nebude větší problém. Jinak ovladač na grafiku nestahujte na webu HP, ale na webu AMD, jsou to klasické Catalysty a v nastavení si lze pohrát naprosto se vším. AMD s tímto APU nešlápla vedle a rozhodně je to rozumnější volba, jak Celery v TravelMateech.
Prozatím tedy mohu s klidem napsat, že téměř 7 tis jsem investoval více než dobře a myslím si, že za tuto cenu nelze najít jiný ​- lepší notebook. Je tu ještě jeden, který má stejné parametry, ale na mě moc dojem neudělal, je to Lenovo S205 a v diskuzi tam o něm něco málo píšu. Je to ovšem 12​" a váží jen o kilo méně. Otázka je, čemu dá kdo přednost. Mezi 15,6​" však HP 635 nemá v této cenové úrovni konkurenci a samo HP to moc dobře ví. Snad Vám moje bleskové poznatky budou alespoň k něčemu dobré.

jirka1990
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod jirka1990 » 13 srp 2011 17:53

tak zatim to vypada ze pujdu do toho hp, jeste by me zajimalo co rikas na tohle lenovo: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91461

jak nejlip zabehnout novou baterii u ntb? co je formatovani baterie? dik

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod Tomina » 13 srp 2011 20:19

Co se týká toho Lenova, tak jediný rozdíl je v tom, že je to Lenovo a nemysli si, že bude stejné kvalitní, jako jejich ThinkPady. Tam příplácíš pouze za značku, protože střeva jsou stejná, jak v HP. Co si ovšem myslím, tak HP bude jednoznačně vítězit ve zvukové aparatůře, která je opravdu vymazlená, ale to je otázka, zda takovou věc odceníš. Šasi u toho Lenova pochází z Acer TravelMate, takže ta zvýšená cena je opravdu jen kvůli nálepce Lenovo. Já jsem pochopitelně pro HP, jinak bych si ho nekupoval, kdybych ho měl v plánu hanit. :-)

Přesnou definici formátování baterie neznám, ale principielně jde o úplně vybití a úplně nabití, tím se baterka jakoby zformátuje a "pochopí", kde má svojí spodní a horní mez. Je dobré tento postup udělat alespoň dvakrát. Já dnes formátování dokončil a v praxi to vypadá tak, že po vybalení HP z krabice jsem jel pouze na nabíječce, baterku jsem měl stranou, jak jsem doinstaloval Windows, tak jsem tam vrazil baterku a vypojil nabíječku. Bylo tam asi 40% energie, takže jsem jel až do vypnutí notebooku. Pak jsem notebook nabil (při vypnutém stavu) do té doby, než se mi z červené diody ukázala bílá, signalizující, že nabíjení je hotovo. S plně nabitou baterkou jsem pracoval opět až do úplného vybití a zrovna nyní nabíjím. Jinak s plným jasem a zapnutou Wi-Fi mi notebook ukazuje 4 hod. a 20 min. Jak stáhnu jas na polovinu, ukazuje mi to 5 hod. 10 min., takže s výdrží jsem maximálně spokojen. Po formátování můžeš notebook nabíjet jak se ti zlíbí, pokud budeš ovšem minimalizovat nabíjení ve stavu, když má baterie třeba ještě polovinu energie, či budeš při práci pouze na nabíječce a baterku vyndáš, významně jí tím prodloužíš životnost.

jirka1990
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod jirka1990 » 13 srp 2011 21:49

diky za to vysvetleni s tou baterkou, mohl bysi jeste nekam upnout fotky toho ntb? u toho hp mi vadi ze nema num. blok a to lenovo jo takze se porad nemuzu rozhodnout, jak se pisou cisla u toho hp, shift+cisla nahore? neni to nepohodlny?

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod Tomina » 14 srp 2011 00:02

Já na klávesnici nikdy numerický blok neměl a pokud se tím nenecháš zhýčkat, tak si zvykneš. Já s tím problém nemám, na klávesnici se píše opravdu velmi dobře. Čísla se píší klasicky SHIFT + číslo. Nemám s tím problém, numerický blok je samozřejmě super věc, ale příjde mi hovadina za to tolik připlácet.
Fotky bohužel zatím dodat nemohu, protože je nemám čím udělat, prodal jsem zrcadlovku, takže to zkusím max. mobilem, snad to k něčemu bude. Vzhledově je ale velmi pěkný, nikde nic nevrže, vše perfektně sedí.

Uživatelský avatar
jimmy3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červenec 08
Bydliště: Severní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod jimmy3 » 14 srp 2011 12:46

asi objednam to hp, jakou ramku si dokupoval, od kingstonu nebo corsair? slysel sem ze ty pameti nebejvaj moc kompatibilni nekdy tak chci koupit nakou ktera v nem facha

btw: ntb ma ddr3 1066mhz ?
CPU Intel Core i5-3210M GPU NVIDIA GeForce GT 640M RAM 8GB DDR3 HDD 1TB+1TB OS Windows 10

CPU AMD Phenom II X4 965 BE GPU SAPPHIRE NITRO+ RX 580 OC 4G RAM 8GB DDR3 SSD 120GB HDD 500GB OS Windows 10

jirka1990
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod jirka1990 » 14 srp 2011 13:49

jak je to s ovladaci u toho hp? jsou na cd nebo se musej sehnat na strankach vyrobce? asi taky koupim hp, snad toho nebudu litovat :-D

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod Petison » 14 srp 2011 13:52


Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: pomoc pri vyberu notasu do 8000

Příspěvekod Tomina » 14 srp 2011 13:58

RAM jsem koupil přesně tyto a není s něma problém. Ovladače jsou na webu HP (tak, jak uvádí Petison), cédéčko k tomu nedostaneš, to už se dneska nedostává prakticky nikde. Jen ovladač na grafiku je potřeba stáhnout na webu AMD, protože HP tam má ovladač, který nefunguje. Přikládám fotky, je to focený mobilem, takže nic moc..
HP mohu jen a jen doporučit..za tu cenu je pecka..

--- Doplnění předchozího příspěvku (14 Srp 2011, 18:28) ---

Ještě jsem našel, pokud byste někdo chtěl HP už se 4 GB RAM a navíc i s Windows 7, tak ho Alza prodává. Ty dva litry tam dělá hlavně Windows, protože RAM je otázka třech stovek. Nemít Win doma, tak se raději spokojím s Linuxem, protože takový prachy bych za něj nedal, já je měl gratis přes VŠ.
Jinak střeva jsou naprosto stejná s tím mým, jen dává HP lidem na výběr, zda si chtějí připlatit za windows, či to přece jen zkusí s Linuxem, a nebo...asi si každý domyslí, jakou nelegální větu zde chci napsat.. :lol:

http://www.alza.cz/hp-635-d236877.htm

AKTUALIZACE
-------------------------------------

Vyzkoušeno GTA SA..hra jede na plným rozlišení, při low detailech bez záseku..spokojenost..
Přílohy
2011-08-14 13.18.55.jpg
2011-08-14 13.18.26.jpg
2011-08-14 13.18.00.jpg
2011-08-14 13.17.49.jpg


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC CASE - rada výběru
    od showpayne » 07 srp 2023 16:06 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1510
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 09:47
  • Pomoc se sestavením PC 45-50K
    od Kvp2 » 03 lis 2023 23:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    2921
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    12 lis 2023 20:39
  • Pomoc s bricknutým telefonem
    od TakovejTypek5 » 05 bře 2024 14:29 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    24
    2522
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 20:16
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1658
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33
  • pomoc v oblasti grafiky
    od showpayne » 07 srp 2023 19:08 » v Vše ostatní (Off topic)
    0
    1543
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 19:08

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: matesasd a 83 hostů