Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Qwasyx0
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1354
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Qwasyx0 » 04 srp 2011 20:24

Dost se mi zalíbily tyto repro http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 50U8000STU
+ bych k nim chtěl nějakou zvukovku, líbí se mi tato http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... P000000RW1
od značky creative mám doma již sluchátka http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1 a nemůžu si sťěžovat, když porovnám naše již trochu starší Senhaisser (nebo Sennhaiser, nevim:D) co byly za 4k, téměř není rozdíl, velmi kvalitní.
Teďka mám doma tyto http://members.fortunecity.com/car43/ha ... Page1.html a už to, řekneme začíná blbnout...
Rozdíl by byl určitě znatelnej, jinak místnost, ve kterých by byly, 340cmx330cm.
Existují nějaké lepší, ale ne značky jako Genius apod :D
Děkuji za odpovědi
CPU / AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK 4 MB / MSI MAG B550 TOMAHAWK RAM / G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo GPU / ASROCK Radeon RX 6800 XT 16G PSU / Corsair RM750x (2018) SSD / Samsung 970 EVO 1TB HDD / Seagate IronWolf 2TB Case / Fractal Design Meshify C Tempered Glass + Fractal Design Prisma AL-14 ARGB 3-Pack

Reklama
Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Spyke » 04 srp 2011 20:49

Samozřejmě, že existují lepší, záleží jen kolik na ně máš.. :wink:

Zvukovou kartu mohu z vlastní zkušenosti doporučit Creative X-Fi mX Xtreme Audio, mám doma podobnou. Btw. integrovaná nestačí?
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Qwasyx0
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1354
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Qwasyx0 » 04 srp 2011 20:57

No tak cena aby se pohybovala do těch 1200-1300
No tak známí říkají, že když meli ty same respro v integrovane a pak kjoupili i jen levnou zvukovku, rozdíl byl velký, i ve kvalitě, i hlasitosti a čistotě. Myslíš, že není potřeba?

// navíc, ta cos doporučil je dělaná pro 7.1 audio, ty respo jsou 5.1... to nevadí?
CPU / AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK 4 MB / MSI MAG B550 TOMAHAWK RAM / G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo GPU / ASROCK Radeon RX 6800 XT 16G PSU / Corsair RM750x (2018) SSD / Samsung 970 EVO 1TB HDD / Seagate IronWolf 2TB Case / Fractal Design Meshify C Tempered Glass + Fractal Design Prisma AL-14 ARGB 3-Pack

Uživatelský avatar
Qwasyx0
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1354
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Qwasyx0 » 12 zář 2011 19:39

Sorry, že otevírám staré téma... Mám doma tyto repro http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1 a soused si stěžuje, že když na zahradě poslouchá, že to je nic moc zvuk :D tak jsem se chtěl optat, zda by tato http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... xpress+OEM zvukovka výrazně zlepšila kvalitu zvuku...samozdřejmě záleží na kvalitě mp3... Ale jenbych chtěl vědět, zda by byl nějaký výrazný rozdíl... ?
CPU / AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK 4 MB / MSI MAG B550 TOMAHAWK RAM / G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo GPU / ASROCK Radeon RX 6800 XT 16G PSU / Corsair RM750x (2018) SSD / Samsung 970 EVO 1TB HDD / Seagate IronWolf 2TB Case / Fractal Design Meshify C Tempered Glass + Fractal Design Prisma AL-14 ARGB 3-Pack

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Spyke » 13 zář 2011 15:14

Zvukovky jsou stejné, jediný rozdíl je v tom, že mnou vybraná je mX. Rozdíl ovšem nepoznáš.. :wink:

Takhle, obyčejnému uživateli by měla integrovaná stačit, alespoň se to říká. Také jsem na ní běhal jakou dobu, ovšem po přechodu na X-Fi si sám přehodnotíš požadavky a zpět by ses už prostě nevrátil. Rozdíl tam samozřejmě je, ovšem pro někoho ne takový, aby investoval 1k. Nejlepší by bylo, kdyby si měl možnost slyšet ten rozdíl naživo. Takhle ti těžko řeknu, jestli pro Tebe bude výrazný.

Zvukovka je 7.1, protože 5.1 dnes již téměř neseženeš, na repro to vliv nemá, měj si třeba 2.1.
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod d1amond » 13 zář 2011 16:06

A myslíš, že na reproduktorech za 1000,- poznáš rozdíl mezi integrovanou zvukovkoua a externí? :wink: Tam přitlač, minimálně na 5.1 Genius a ani to není velká sláva.
To už musí mít člověk dobrý hudební sluch, aby poznal rozdíl.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Spyke » 13 zář 2011 16:16

Nevšiml jsem si, že by tu byla řeč o repro za 1k.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Qwasyx0
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1354
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Qwasyx0 » 13 zář 2011 16:55

Asi to opravdu bude chtít někde ozkoušet. Jenže tady u nás na vesnici to nikdo nemá....Asi to zatím nechám...
OT: Ty repra jsou za 2000 kč, ne 1000 kč, takže by se to mohlo vyplatit, kdyby byly peníze nazbyt...
CPU / AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK 4 MB / MSI MAG B550 TOMAHAWK RAM / G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo GPU / ASROCK Radeon RX 6800 XT 16G PSU / Corsair RM750x (2018) SSD / Samsung 970 EVO 1TB HDD / Seagate IronWolf 2TB Case / Fractal Design Meshify C Tempered Glass + Fractal Design Prisma AL-14 ARGB 3-Pack

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Spyke » 13 zář 2011 16:59

Tak by to bylo nejlepší, alespoň by si věděl, co kupuješ, a jestli ti to za to stojí. Já koupě rozhodně nelituji, ovšem u Tebe to může být jiné. A nebo koupit, vyzkoušet a do 14 dní případně vrátit.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Qwasyx0
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1354
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Qwasyx0 » 13 zář 2011 17:13

I když to koupím napž na alfě? tak to do 14 dní můžu vrátit? Nebo to jde jen v kamenném obchodě? To by vlastně bylo i lepší... Bez poštovného :-)
CPU / AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK 4 MB / MSI MAG B550 TOMAHAWK RAM / G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo GPU / ASROCK Radeon RX 6800 XT 16G PSU / Corsair RM750x (2018) SSD / Samsung 970 EVO 1TB HDD / Seagate IronWolf 2TB Case / Fractal Design Meshify C Tempered Glass + Fractal Design Prisma AL-14 ARGB 3-Pack

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomoc s výběrem repro+zvukova karta

Příspěvekod Spyke » 13 zář 2011 20:15

§ 53, odst. 7 Občanského zákoníku píše:Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění. V případě, že dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat písemně nebo jiným obdobným způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 6, činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění. Jestliže však jsou informace řádně předány v jejím průběhu, dochází k ukončení tříměsíční lhůty a počíná od té doby běžet lhůta čtrnáctidenní.

Jak ze znění zákona vyplývá, na zboží zakoupené v kamenné prodejně se tato lhůta nevztahuje.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc s výběrem Linuxu
    od Luis » 02 pro 2023 14:33 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    5
    4311
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 11:05
  • Pomoc s výběrem přepěťové ochrany
    od geekercz » 28 srp 2023 21:20 » v Vše ostatní (hw)
    6
    2382
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    30 srp 2023 21:45
  • Pomoc s výběrem ntb pro grafickou práci do 30tis
    od janaxsynkova » 31 led 2024 10:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    801
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 19:14
  • Pomoc s výběrem objektivu k zrcadlovce Nikon Příloha(y)
    od Zakk » 28 lis 2023 20:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    21
    4928
    od Zakk Zobrazit poslední příspěvek
    10 úno 2024 22:25
  • Repro k NB
    od Riviera kid » 22 led 2024 18:02 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1163
    od Riviera kid Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 12:07

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot], Google [Bot], mandes, Zivan a 70 hostů