Vylepšení PC - prozatím za 10k

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

BaworakM3
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: leden 10
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vylepšení PC - prozatím za 10k

Příspěvekod BaworakM3 » 22 srp 2011 18:09

Jn bude to především na hry ... Ale chtěl jsem dělat i videa takže mě docela štve ta i7 o kolik % přijdu při střihu videa ?...Abych si mohl dovolit i7 musel bych počkat až do Vánoc a to nevím jestly se mi chce :D ( Už vidím ty ceny nahoře :)

Jinak ohledně chladiče .. Až budu v budoucnu taktovat bude se hodit :) Nebo to je až moc luxus ?

A ješte otázka .. U základní desky se píše Serial ATA 6Gb/s. A u toho Disku co ted mám napsanej tak je ATA 3Gb/s Má to s tím něco společnýho nebo jsem někde jinde ? :)

Vezmu stejně asi tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=83378

A později si dokoupím Externák kvuly zalohování Dat atd ..

Reklama
Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vylepšení PC - prozatím za 10k

Příspěvekod Spyke » 22 srp 2011 18:24

K i5 a i7 se již znovu vyjadřovat nebudu, zkus si nejdříve přečíst, co jsem tu v minulosti postoval. Odpověď, kterou hledáš tam jistě najdeš.. :wink:

Záleží jak moc chceš taktovat, takový Gelid Tranquillo odvede v tomto směru taktéž kus s práce s dobrými výsledky. Musíš počítat s tím, že v zde se už platí za každé, byť nepatrné, zlepšení.

SATA II a SATA III jsou kompatibilní, takže to nemusíš řešit. Rozdíl, a tedy výhody SATA III, by si stejně s klasickým 7200ot. diskem nepocítil.
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení PC - prozatím za 10k

Příspěvekod d1amond » 22 srp 2011 18:26

Pokud neděláš video na profi úrovni, tak Tě nebude i5 nijak limitovat.
SATA3 má dnes smysl pouze u nejnovějších SSD, které mají rychlosti využívající právě SATA3 propustnosti. Jinak je to zpětně kompatibilní se SATA2. U klasických plotnových disků je SATA3 jen marketing (resp. když už ho máme, tak proč ho nepoužít).
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

BaworakM3
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: leden 10
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vylepšení PC - prozatím za 10k

Příspěvekod BaworakM3 » 29 srp 2011 17:31

Takže peníze dostanu až 18. Září ... :(

Jinak ten pevnej disk už řešit radši nebubu vemu teda ten F3 ... Procesor i5 bude stačit určo jak na hry tak na nějakou tu upravu videii...

Akorád jsem všude hledal rozdíl GTX 570 a GTX 580 a myslím že bych si moc nepomohl kdybych koupil GTX 580 to jedině až 590 ale to už je moc drahé :D

http://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... 70?start=6

Takže uvidim poldle peněz .. Jinak to nechám bejt. Pak se tu ješte ukážu a koupím to. :)

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vylepšení PC - prozatím za 10k

Příspěvekod Spyke » 29 srp 2011 18:05

Nárůst výkonu GTX 580 oproti GTX 570 je cca. těch 15%, při základních taktech. OC rozdíly snižuje, avšak s ním to nemůžeš moc porovnávat, protože takovou kartu si lze pořídit u obou.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

BaworakM3
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: leden 10
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vylepšení PC - prozatím za 10k

Příspěvekod BaworakM3 » 31 srp 2011 20:08

Zustanu u GTX 570 jen koupím výkonější zdroj do budoucna abych mohl koupit 590...

Ale přece jenom se zeptám pač nerozumím na co se mám u GK nejvíc zaměřit jestli frekvence, sběrnice apod.

Ale která z těchto dvou je lepší - kvalitnější - výkonnější ( čistě ze zvědavosti pač je stejná cena :) )

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001694 - NVIDIA

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001695 - HD RADEON

Jinak když už jsem načal budoucí vylepšení GK a když budu mít OEM licenci OS... Nezruší se ?

Píšou - V případě výměny hardwaru nebo poškození či likvidace počítače, dochází k zániku licence.

Ješte jsem tu četl článej že s 64 Bit verzí nefunguje dost aplikací tak přemejšlím i o 32 bit .. Ale to je asi blbost :D

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vylepšení PC - prozatím za 10k

Příspěvekod Spyke » 31 srp 2011 20:27

Z osobní zkušenosti vím, že kdykoli jsem prohlásil, jak si v budoucnu něco do Pc dokoupím, již jsem to nezrealizoval. Peníze bylo vždy potřeba vrazit někam jinam.. :D

Takhle obecně nelze říct na co se máš zaměřit. Vždy je nejlepší poohlédnout se po testech dané karty. Srovnávat můžeš pouze identické karty a to podle taktů, čím vyšší, tím lépe. Vyšší paměť pak zase pocítíš ve vyšších rozlišeních. Vezmi si třeba, že by si srovnával GTX 560 a GTX 580 jen podle frekvencí, vyšlo by ti 900/4008 vs. 795/4008 a přesto je GTX 580 nesrovnatelně výkonnější.

Obecně bude výkonnější ta GTX 570, Radeon ji předbíhá až v opravdu vysokých rozlišeních. Ale vždy záleží na titulu, jeden sedne nVidii, druhý zase AMD. Jinak to jsou srovnatelné karty.

Přemýšlet dnes o 32bit je opravdu blbost, jen zpočátku měly 64bit systémy problémy s ovladači, dnes už to v tomto směru vůbec nepocítíš. Musel by si opravdu narazit na hodně starou či ojedinělou věc, aby ti tam nešla. Jinak na 64bitový systém nainstaluješ bez problémů i 32bit aplikace (většinu).. :wink:

K té OEM verzi, po upgradu budeš muset provést opětovnou aktivaci. Viz. přímo vyjádření MS:
http://www.microsoft.com/cze/licence/oem/default.mspx píše:Upgrade počítače a re-aktivace produktu
OEM licence je vázána na počítač jako celek. V případě, že dojde v počítači ke změně některých komponent, například přidání operační paměti, výměně pevného disku, přidání rozšiřujících karet, je možné provést reaktivaci OEM licence Windows. V případě, že dojde k výměně základní desky, není možné provést reaktivaci OEM licence Windows a zákazník si musí zakoupit novou licenci Windows. Zákazníci, kteří musí provést výměnu základní desky z důvodu jejího poškození a nemožnosti výměny za identickou, mohou provést telefonickou reaktivaci licence prostřednictvím aktivační linky společnosti Microsoft. V těchto případech je vyžadován důkaz o výměně základní desky, například potvrzení servisního střediska nebo jiné doložení poruchy základní desky a nutnosti její výměny. Zákazníci, kteří provádějí často obměnu jednotlivých komponent počítače by měli využít krabicovou licenci Windows, která je pro tyto účely vhodnější a je možné ji přenášet na nový počítač.

Vím, že si chceš být před koupí počítače vším opravdu jist, přeci jen se tu nejedná o malé peníze. Ale už se mi zdá, že to tu řešíme zbytečně dlouho.
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Kotik
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2384
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení PC - prozatím za 10k

Příspěvekod Kotik » 31 srp 2011 20:38

Souhlasí se Spykem, že ta gtx 570 bude výkonnější. Místo gtx 590 bych už raději vzal druhou gtx 570 do sli a s tím koupil nový zdroj, vyjde ti to pořád levněji, než gtx 590 výkonu budeš mít také dost. Když už je tu řeč o budoucnosti.

K té současné gtx 570 by stačil i Seasonic S12II-520, kdyby si chtěl teď ušetřit. (Grafika až tolik nežere, max 225 W)
Ntb: HP Pavilion 13-a250nc
PC: i5-4430 + Noctua NH-U9B SE2 / GIGABYTE GA-B85M-D3H rev.1.1 / 2x Kingston HyperX Fury White 4GB 1866 MHz / MSI R7 265 OC / Crucial MX500, 250GB / Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB /BITFENIX Neos, bílá + EVGA 500B / Win10 Pro 64bit / AOC i2369VM
+ Genius SW​-HF 5.1 4000; Sennheiser HD 438

BaworakM3
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: leden 10
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vylepšení PC - prozatím za 10k

Příspěvekod BaworakM3 » 01 zář 2011 16:30

Omlouvám se ... Máš pravdu už to přestanu rozebírat ozvu se až budu mít peníze. Tak ztm díky ... :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Drobné vylepšení staršího PC
    od mirbac » 10 črc 2023 16:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1076
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 16:28

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů