Pc sestava do 20 000kč

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pc sestava do 20 000kč

Příspěvekod samotarrk » 02 lis 2010 22:45

Souhlasím s tebou ve všem kromě jedné dost podstatné věci.

Každý člověk, který si normálně vydělává si může dovolit koupit i3 nebo i5 a dokonce i i7. Není to jen o penězích, zkušenostech nebo rozhazovačnosti a nutností být neustále in. Spousta lidí (ať vydělávají málo, dost a nebo i hodně) má auto, že? To stojí daleko více a to vůbec nemluvím o vysokých a častých provozních nebo jiných nákladech. Ten počítač si sice bere elektrickou energii, ale náklad je to nižší než spotřeba auta. To bych mohl říci asi toto "každý člověk, který si normálně vydělává si nemůže dovolit vyhodit prachy za auto na ježdění do práce či obchodu, když není takový problém využívat vnitrostátní a nebo hromadnou dopravu". Někteří by to zvládli a bylo by to pro fyzičku lepší a zdravější, pěšky.

Chápej. Do práce jezdím vlakem. Je to méně pohodlné než autem, ale kolik peněz ušetřím a kolik starostí mi odpadá. A jsou lidi co se bez auta nehnou. Hold je to jejich priorita, priorita jiného je mít výkonnější, lepší, dokonalejší, dražší .... PC nebo něco jiného. Kluci v mém okolí jezdí na kolech za 30-40 tisíc a ujišťuji tě, že si normálně vydělávají. Já mám kolo za 17 a víc bych za něj asi nedal. Nebo jo? Kdybych na něm jezdil tak často jako sedím u PC tak asi ano.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Reklama
d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc sestava do 20 000kč

Příspěvekod d1amond » 03 lis 2010 09:00

Přesně tak, je to o možnostech. Pokud na to mám, koupím Intel Core (koupil jsem :)) a pokud chci ušetřit, jdu do AMD (udělal jsem to na dvou sestavách a nikdy více). Je to o zkušenostech. Podle mého názoru má Intel podstatně kvalitnější a stabilnější procesory (ne nutně výkonější). I když, dejte proti sobě top CPU od Intel a od AMD - na cenu vyhraje AMD, na výkon Intel.

//mimoto, jsme naprosto OT :eh: Ale reagoval jsem na to, že na Intelu nikdo PC do 20k nepostaví - ale postaví.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pc sestava do 20 000kč

Příspěvekod Tomina » 03 lis 2010 12:38

Ale tak samozřejmě, že je to o možnostech. Každý názor se dá nějakým způsobem napadnout a v první řadě jsem neměl v plánu se tu nějak přít o tom, kdo si má co kupovat. Já auto nemám, také mám kolo za zhruba 15 tis., protože kolo mě baví, auto beru, jako nutné zlo. Občas si ho vypůjčím od rodičů, ale je fakt, že pro některé lidi je auto životně důležité a za ty peníze jim to auto nabídne min. to, že je někam odveze. Počítač je věc jiná - rychlejí stárne, ta částka, která se do počítače vrazí málokdy odpovídá dobrému pocit z počítače. Hry byly, jsou a budou a kupovat nový počítač jen kvůli tomu, že vyšla Mafia II. nevím. To je na uvážení každého..
Abychom nebyly OT souhlasím s d1amondem, že Intel je na výkon, AMD spíše cenově dostupnější, avšak není špatné..

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc sestava do 20 000kč

Příspěvekod Orcus » 04 lis 2010 07:46

Přesně tak, někomu auto, někomu kompa, někomu kolo, někomu vzducholoď :))
Jinak abych upřesnil... mě tu nešlo o to hádat se jestli Intel bo AMD ...

Jenom prostě mam zkušenosti s tím že Intel je dražší ale vykonější a AMD levnější a slabší, ale to je stejný jako zlatý hodinky a hodinky z Bravíčka - oboje ukazujou čas, ale třeba s hodinkama z Bravíčka bych nešel plavat (nechi tím říct že s Intelem se dá šnorchlovat)
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pc sestava do 20 000kč

Příspěvekod Tomina » 05 lis 2010 15:22

dobré přirovnání.. :lol: :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Počítač do 30 000kč
    od Nekus » 16 dub 2024 20:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    609
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    16 dub 2024 22:03
  • Notebook do 20 000kč
    od stadli » 12 pro 2023 18:45 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1074
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    12 pro 2023 20:51
  • Notebook do 15 000Kč
    od vitil » 20 lis 2023 14:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1336
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 23:00
  • Notebook pro dceru na hry do 35 000Kč
    od Evok » 01 pro 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    976
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    01 pro 2023 13:02
  • Herní / renderovací PC - 60 000Kč
    od XartiQ » 21 črc 2023 13:12 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1704
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 lis 2023 13:24

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 hostů