Jaký CPU? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jaký CPU?  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 28 zář 2010 11:03

Ahoj,
chystám nový stroj a nějak se nemůžu rozhodnout zda zvolit i7 930 nebo i7 870. Nemáte někdo zkušenosti? 930 vychází výkonově mírně lépe, ale zase je dražší. Díky
// stala se chybička - místo i7 930 bude i7 950.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 28 zář 2010 12:15, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod memphisto » 28 zář 2010 11:12

Levnější a nataktovat na výkon vyššího :smile:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod ITCrowd » 28 zář 2010 11:31

Taktovat se nebude :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod Žbeky » 28 zář 2010 11:37

Tak rozdíl je i v socketu (1366/1156), takže nejde jen o cenu procesoru, ale i desky.
1366 socket stojí vždy víc - 1156 začíná okolo 1600Kč, 1366 až od 3500Kč
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod ITCrowd » 28 zář 2010 11:45

Jasně že je rozdíl v socketu. A 1366 má navíc triple channel pro paměti. Spíš by mě zajímalo, který bys zvolil.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod Žbeky » 28 zář 2010 11:55

Spíš i7-870. Levnější socket, výkon vyšší viz. http://pctuning.tyden.cz/hardware/proce ... o?start=11 (je to sice test AMD, je tam ale 870 a 930; 870 je lepší skoro všude).
Zvýšení výkonu tripple-chanel oproti dualu je diskutabilní. Jinak spotřeba a provozní vlastnosti to má shodné
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod ITCrowd » 28 zář 2010 12:14

Jejky, stala se mi chybka - nebyl by to i7 930, ale i7 950.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod Žbeky » 28 zář 2010 12:20

Stejně i7-870
http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha ... ew-10.html
Výkon stejný, mnohdy vyšší, spotřeba mnohem nižší (cca 50W), cena nižší...
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod samotarrk » 28 zář 2010 13:59

Příjde mi jako hovadina, aby i7 950 byl méně výkonnější než i7 870. Těmto testům bych nevěřil.

Řídil bych se podle toho k čemu má být používán a dle programů a her bych vybral. Syntetické testy Everestu, který neumí ani odečítat správné teploty :lol: ITCrowd asi dělat nebude. Chybí mi testovací sestava a tady bude problém. MUSÍ TESTOVAT CPU NA STEJNÉM HW jinak testy nemají smysl.

Navíc je otázka. Kdo testy dělá a proč je dělá a jakého výsledku má dosáhnout. Možná si budete myslet, že vidím věci moc (po vzoru Mafie) Kmotrovsky, ale:

cenový pád i7 950 může jistě způsobit sníženou prodejnost i7 870. Neměly testy tomuto zabránit? Testů jsem viděl mnoho. V jednom i5 750 byla nad AMD 965 a 955. V dalším testu byla mezi nima. Tak jak to je?

Doporučil bych ti i7 870, protože fakt je, že socket 1156 je o dost levnější a ten výkon budeš mít vysoký.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod Žbeky » 28 zář 2010 14:50

Vpravo nahoře na té stránce je rozbalovací nabídka se stránkou s testem. Není tam jen everest ale i 3Dmark, Photoshop, rendering...
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký CPU?

Příspěvekod ITCrowd » 28 zář 2010 17:15

K těm testům - každý test jde udělat jak se to zrovna hodí. Spíš mě to od 870 hodně překvapuje - tedy ty výsledky. To je taky důvod proč jsem založil toto téma. Jinak na stejném HW to nepůjde - právě kvůli jinému socketu. Navíc vzhledem k testům, mi nějak nedochází, proč bych si měl koupit 950 - nejde jen o procesor, ale i MB pro socket 1366 je daleko dražší, takže by někde měl být nějaký zakopaný pes. Nebo ne?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů