Upgrade PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jurcakt
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Upgrade PC

Příspěvekod jurcakt » 11 črc 2010 13:17

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na nějaké info o upgradu pc
v momentální sestavě je základní deska ASUS P5N-MX, inregrovaná grafická karta od NVidie, 2 GB DDR2 paměti a procesor intel core 2 duo
momentálně je vize taková, že by se prý ( uprgrade nedělám na mém pc) prvně koupila grafická karta a 2 GB paměti dokoupilo a pak nová základní deska a k ní procesor.. takže se chci zeptat, jestli do téhle základní desky mohu dát grafickou kartu, např. ATI Radeon Sapphire HD 4870 2GB s tím, že to ta deska pobere a můžu ji vlastně dát i do nové základní desky

taky se chci zeptat jestli paměťové moduly mohou běžet na různých frekvencí, v pc je 1 modul 2GB DDR2 o frekvenci 333 Mhz, jenomže co sem se tak díval tak DDR2 se prodává až tak cca od 400 Mhz, takže nevím jestli paměti mohou běžet v různých frekvencí..můj názor je ale že nemohou..

chci se tedy zeptat na váš názor ohledně koupě grafické karty do téhle základní desky a na paměťové moduly, pozděj se koupí nová deska, ke které se koupí procesor 4jádro..

nejsem si jistý že sme to napsal nějak srozumitelně:D ale předem díky za odpověď 8)

Reklama
Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgrade PC

Příspěvekod Spyke » 12 črc 2010 01:16

Vítej na Pc-Helpu!

Zkusím to vzít popořadě, jelikož máš celkem dost otázek, doufám, že nic neopomenu. Že MB (a potažmo i GK) je nic moc snad ani nemusím říkat, to zřejmě víš dobře, když uvažuješ o upgradu. Přikoupení nové GK je v pořádku, jelikož do Tvé desky by si kupoval kartu do PCI-E, což je dnes standard a tudíž půjde zcela do všech nových desek. Jediný problém by mohl nastat u zdroje, který by ji nemusel uživit - avšak to těžko soudit, když nevíme jaký přesně máš.

Druhá věc, operační paměti na jiných frekvencích můžeš v klidu koupit, funguje to pak tak, že obě poběží na frekvenci té pomalejší, ve Tvém případě tedy na 333MHz, avšak to se dělá automaticky, čili se o to ani nemusíš starat. Problém by se mohl vyskytnout jedině v různých značkách pamětí, sice se to nestává často, ale někdy si prostě dvě nesednou a to se pak můžeš stavět klidně na hlavu. Bohužel jistotu, že dvě různé značky spolu poběží ti nikdo nedá. Otázkou spíš je, zda-li se vyplatí kupovat k takto slabým RAMkám silnou GK. Procesor nevím jaký máš, ale pokud je to C2D, tak by neměl být problém s uživením i výkonnější GK. Nepleť si ale Dual-Core s Core 2 Duo.

Teď se ale dostávám k hlavnímu problému té vize, píšeš, že chceš dokoupit nejdříve GK, pak paměti a poté základní desku s procesorem. Ke koupi základní desky s procesorem - socketu 775, který teď máš, už bohužel odzvonilo a s ohledem na budoucí upgrade, ale i výkon, je hloupost dnes kupovat desku právě s ním. Spíše jde o to, že nové základní desky, ale i procesory, běhají již s DDRIII (vyjímka je deska AM2+ s AM3 procesorem, ale to bych stejně dnes už nekupoval). Takže pokud dnes dokoupíš 2GB RAM a poté přikoupíš novou základní desku, můžeš tyto paměti vyhodit a koupit znovu DDRIII, jelikož desky nejsou zpětně kompatibilní s DDRII.

Doufám, že sem na nic nezapomněl, a že je to alespoň trochu srozumitelné.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

jurcakt
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Upgrade PC

Příspěvekod jurcakt » 12 črc 2010 16:55

díky za rady ale..

pc není můj, tudíž je problém v tom že nevím co v něm nějak podrobněj je( např. ten zdroj)
jasný koupit teď grafickou kartu a přikoupit Ramky je blbost, protože mi nedošlo že jsou to vlastně DDR2 a teď už se jede přes DDR3... pc chce majitel herní, jenomže nemá moc peněz no.. můj pc sem řešil následovně..prvně 2 GB grafická karta na 2 GB DDR2 ram..následovně nová základní deska s 4 GB DD3 ram a procesorem 4jádrem.. asi nějak tak podobně by to asi on viděl, jenomže můj způsob nesebere málo peněz zrovna..

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade PC

Příspěvekod Žbeky » 12 črc 2010 17:05

Na velikost paměti na GK se nedívej, 2gb bude většinou jen prodejní tahák. Význam by to mělo až u karet jako GTX480 nebo HD5890.
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgrade PC

Příspěvekod Spyke » 12 črc 2010 19:12

Nějak se teď ztrácím v tom, s čím vlastně potřebuješ poradit..
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade PC

Příspěvekod d1amond » 12 črc 2010 21:31

Trocha mystifikace v příspěvcích od kolegů. Že s775 v nových sestavách odzvonilo, je sice pravda, ale na trhu budou ještě dost dlouho. Né každý potřebuje nejnovější CPU a k tomu DDR3 paměti. Proto s klidem kup 2 GB DDR2 a grafickou kartu (pokud nemáš 64bit OS, postačí Ti jen 1GB navíc).
Nenajdeš hru, u které by bylo napsané, že nepojede na Core2. Grafickou kartu můžeš koupit zcela libovolnou, limitovaný jsi pouze stávajícím zdrojem a financema. Obojí využiješ v nejnovějších deskách i do budoucna - pokud se nezmění PCI-E slot, což v dohledné době nehrozí :bigups:
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgrade PC

Příspěvekod Spyke » 13 črc 2010 02:03

Vzhledem k možnému budoucímu upgradu je dle mě hloupost dnes stavět na DDR2 pamětích. Nejde ani tak o výkon, ve kterém stejně těžko pocítíš nějaký rozdíl, ale spíše o cenu, která půjdou časem nahoru stejně tak, jako tomu je u DDR1.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade PC

Příspěvekod d1amond » 13 črc 2010 09:04

Ano, ale zatím je cena stejná jako u DDR3 a pokud později půjdou DDR2 nahoru, výhodně je prodá. Nemyslíš? :wink:
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade pc
    od Mladkov204 » 30 črc 2023 11:41 » v Vše ostatní (hw)
    2
    999
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 14:06
  • Upgrade PC
    od Rosta6xxx » 07 zář 2023 09:15 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    938
    od Airen Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 13:40
  • Upgrade PC
    od shusta » 07 zář 2023 15:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1311
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 21:59
  • Upgrade GPU
    od VasekB » 17 zář 2023 21:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    3172
    od VasekB Zobrazit poslední příspěvek
    24 zář 2023 21:41
  • Upgrade GPU
    od Drifty » 03 črc 2023 06:56 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1629
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    06 črc 2023 23:19

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů