FUTURE PC :) Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod Spyke » 19 říj 2009 21:28

ATi 4890 je jen o chlub výkonější než ta nVidia 260GTX Lightning BE, její výhoda tkví spíše v taktovacím potenciálu. Tkž Tvé doporučení bylo stejně špatné a od věci.

Jediná výhoda 920 oproti 860 je v tříkanálovém řadiči oproti jen dvoukanálovém, což je dáno socketem 1366 (nevím v čem je do budoucna jeho výhoda oproti 1156, když vynecháme ten řadič - běžný uživatel stejně rozdíl nepozná). Avšak Pc bude, jak padlo, používáno na hry a v tom případě bude 860 díky vyššímu taktu (2,8GHz vs. 2,66GHz) i výkonější než starší 920.. :?

Nejlepší větráčky co si můžeš pořídit jsou rakouské Noctuy (sám jich pár doma mám a mohu jen doporučit), bohužel jejich cena je poněkud vyšší. Kdyby ses ale pro ně rozhodl, vzal bych tento, popř. na sání vzduchu do case tento. Sice se používá spíše na procesory, ale je vhodný i do casu díky většímu průtoku vzduchu a vysoké účinnosti při nízkých otáčkách, avšak řada S je tišší.

V jiném případě šáhni po nějakém od Nexusu, ten také dělá dobré ventilátory. Třeba tento není vůbec špatná koupě.. :wink:

Jasně, chápu. Klidně se optej i jinde, alespoň uvidíš, že nejsme mrchy a že radíme jak nejlépe umíme (snad).. :lol:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Reklama
Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod zao » 19 říj 2009 21:32

výhoda sc 1366 tkví v tom že to je absolutní highend intelu a budou do něj 8smi jádra, a tří kanálovej řadiš jde skara poznat, toď vše odemě jako uživatele i7
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod Spyke » 19 říj 2009 21:43

1366 je nejvyšší řada Intelu, ale to nic nemění na faktu, že 860 a 920 jsou na tom výkonově stejně, ve hrách je na tom dokonce 860 občas i lépe (bohužel už nevím kde přesně sem ten test i5-750 vs. i7-860 vs. i7-920 viděl). K osmijádrům - kdo víc co a kdy bude a na co, teď to není. Navíc kdo říká, že ty si běžný uživatel Pc? :lol:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
binuralka
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod binuralka » 19 říj 2009 21:44

tak jake zmeny se provedly ? :D
kolik je treba tech veetraku ?? :D od kazdyho jeden ?? :)

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod Spyke » 19 říj 2009 21:47

Záleží kolik do toho můžeš vrazit. Pokud chceš mít opravdu tichý komp (stejně ti nejvíce bude řvát GK), tak ten referenční větrák dodávaný ke casu vyhoď a kup 2, v jiném případě stačí jen jeden.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod d1amond » 19 říj 2009 21:52

Radíme jak nejlépe umíme - tzn. pokud má za stejný peníz pořídit i7-920 (a nemusí to být na high-end desce), kdy je do budoucna se socketem 1366 u Intelu počítáno (viz výše), tak je to myslím použitelná rada. A myslím, že jde především o možnost pozdějšího upgrade, kdy je s.1156 nejistý (podobně tomu bylo u AMD 754).Na sílu taktu se dnes nehraje, pokud to není o 1 GHz, protože taktování Intel CPU je i pro běžného uživatele celkem jednoduchá záležitost a rozhodně to není rozhodující faktor - v tomto případě.
Je to jen jedna zmožností ke zvážení...

//d1amond logoff
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod Spyke » 19 říj 2009 22:03

Za stejný peníz to není (možná cena procesoru), jelikož kvalitní MB pro 1366 stojí cca. o 2k více než ta pro 1156. A tudíž by se muselo ušetřit na zbytku sestavy, v tomto případě zřejmě na GK a to by byla dle mě velká chyba. Jasně, že procesor je lehce přetaktovatelný, ale tak podle čeho jiného bychom se měli řídit, když ne podle referenčního taktu - při kterém se provádí většina testů? Nemůžeme předpokládat, že každý bude taktovat, i přesto, že se to přímo nabízí. Jinak myslím, že do socketu 1156 dává Intel velké naděje a bude se snažit, aby to neskončilo nějakým černým scénářem.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod zao » 19 říj 2009 22:08

snad všechny desky se sc 1366 jsou na tom plus/minus stejně, jak kvalitou tak výkonem, neberu úplně ty nejlevnější, ale i ty mají stejný výkon jenom to bude asi jen o kapku horší se zpracování
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod d1amond » 19 říj 2009 23:31

Spyke píše:podle čeho jiného bychom se měli řídit, když ne podle referenčního taktu


Cenou? Výkonem CPU?
S cenou desky se počítalo, pokud by to byla ta v zadání a z té jsem vycházel a proto jsem nahodil tento CPU.
Hodně se dá ušetřit na zdroji. Nemám pocit, že by tento zdroj potřeboval a potažmo využil. Pokud ovšem nehodlá v PC živit disky 2x2 v raidu a 3 grafiky ve SLI. Sestavu by bohatě utáhnul zdroj 500W (doporučených je asi 600W). Na grafice by se potom dalo naopak přidat.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
binuralka
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod binuralka » 20 říj 2009 07:59

tak mi sem hodte ten socket 1366 (odkazik na tu i7) a jak usetrit...to uvidim...heyec..ZAS TAK TICHEY PC nepotrebuju...tak stredne...takze jakey 1 vetrak si mam poridit ? :)
dekuji d1amondovi ze se pripojil...stejne pak s casem neco vymenim i kdyz predpokladam ze aspon 1-2 roky nebudu do toho rejpat...

a jeste teda ten odkaz na mb s tim socketem 1366 :) nejakou dobrou...proste do budoucna :)

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod d1amond » 20 říj 2009 09:44

Mě se zamlouvá hodně tato deska:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62008

Má i levnější variantu U3, která má "jen" 2 sloty PCIE a 4 sloty na paměti. Záleží jaké máš představy do budoucna - zda to využiješ.

Jinak u všech desek platí, že je třeba nechat zkontrolovat verzi BIOS na základě použitého CPU. V obchodě by to měli odzkoušet. Není to žádná maličkost a sám s tím nikdo nehne, pokud nemá zásobu XEONŮ nebo i7. Již jsem to popisoval.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FUTURE PC :)

Příspěvekod Spyke » 20 říj 2009 11:53

Cena? Výkon? Nerad se opakuju, ale zde to zřejmě jinak nejde. Pokud si to nepostřehl, tak procesory stojí stejně a s výkonem jsou na tom také obdobně, ne naradno leze 860 920 do zelí. Takže nám řekni, kde je teda ten rozdíl, kvůli kterému by měl vzít 1366, rád si to nechám osvětlit. S cenou desky se počítalo u té prvotní hrozné sestavy, kde byla navíc hrozná GK. Píšeš, že se dá hodně ušetřit na zdroji? To snad nemyslíš vážně. Má sice výkon 650W, což je více než je třeba, ale to chceš vzít EC, aby si to stáhnul? 2k za zdroj mi přijde naprosté optimum, za cenu tohodle TX seženeš tak akorát HX520. Tebou doporučená deska stojí o 2k více, by mě zajímalo kde to chceš seškrtat, aby se to vešlo. Natož pak ještě přidat na GK. Ale prosím, nahoď tazateli celou sestavu, rád se podívám.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů