Zkušenosti s nákupem repasovaných PC/notebooků

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2456
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zkušenosti s nákupem repasovaných PC/notebooků

Příspěvekod Zivan » 13 bře 2024 12:48

Protože se tu často doporučuji repasované PC a notebooky, tak mi tu chybí vlákno se zkušenostmi z takovým nákupem, rozhodl jsem se ho založit a přidat mé zkušenosti.

Počítárna - listopad 2018
Objednal jsem Lenovo Thinkpad X220 s IPS displejem, jel přes půl Brna a na místě zjistil, že tam není IPS displej, ale jen TN. Po negativní recenzi následovala emailem omluva a nabídka slevy.

Gigacomputer - listopad 2018
Po neúspěchu v Počítárně jsem objednal Lenovo Thinkpad X220 Tablet v B kvalitě s IPS displejem. Procesor i5 2520M, 4GB RAM, 160GB SSD. B kvalita v tomhle případě znamenala poškrábané sklo displeje, mírně v zobrazovací části, více mimo ni. Chybějící "packy" na zajištění displeje otočeného a přitisklého ke klávesnici, chybějící tlačítko na stylusu a klasicky oleštěné rohy. Postupně upgradováno na 16GB RAM, 512GB mSata SSD + 1TB HDD. Funguje doteď, jen už to není ono, občas ho umí nějaký web plně zatížit, online schůzka s prezentací mu taky dává zabrat.

Gigacomputer - listopad 2023
Hledal jsem náhradu za tu X220, něco s možností docku, přes který půjde i zapnout a který nebude stát víc než notebook. A aby měl možnost doplnění RAM a výměny/přidání SSD. Díval jsem se už jen na A kvalitu. Na Gigacomputeru jsem našel HP Elitebook 830 G5 po slevě za 5500Kč, se čtyřjádrovou i5 8250U, fullHD IPS displejem, 8GB RAM a 256GB SSD. Notebook dorazil poštou ve velké krabici, po zapnutí zahlásil chybu a chtěl zadat datum a čas. Bez žádných velkých viditelných vad, jen ventilátor mi přijde trochu hlučnější, při vyšším zatížení výrazně svištivý zvuk. Zdroj s velkým kulatým konektorem + redukce na malý konektor, který má notebook. Tak se trochu obávám možného ztracení při pravidelném přenášení. RAM byl jeden modul, takže jsem hned objednal druhý pro doplnění. SSD NVMe WD SN520. Baterie měla myslím jen pár cyklů, po vybití ale opět chyba a výzva k zadání data a času. Takže reklamace a dohodnuta výměna CMOS baterie přimo na prodejně na počkání. K tomu dokoupen klasický HP UltraSlim Docking Station 2013 i s adaptérem za 300Kč.

Gigacomputer - únor 2024
Protože se předchozí Elitebook osvědčil, tak jsem dostal za úkol sehnat podobný. Našel jsem na Gigacomputeru za cca stejnou cenu HP Elitebook 830 G6, opět A kvalita, se čtyřjádrovou i5 8365U, 8GB RAM a 256GB SSD. Dorazil kus mírně obouchaný lus, poškrábaný na několika místech, ale největším problémem byla vada na displeji viditelná nejvíce pod úhlem. Zdroj byl bez redukce, rovnou s malým konektorem. Reklamováno na pobočce, jako náhrada objednaný nový kus. Po týdnu jsem si pro něj jel a na prodejně dostal do ruky další obouchaný kus, výrazně promáčklý mezi napájecím konektorem a USB a bez poloviny gumových nožiček. Na to že to měla být taky A kvalita nic moc. Naštěstí byl na prodejně k dispozici ještě jeden kus (jen úplně vybitý), ten má taky pár malých skábanců (ty jsou na hliníku vidět), ale nic takového, jaky ty dva předchozi kusy. RAM opět jeden 8GB modul, SSD tentokrát jen SATA Samsung PM871b, zdroj opět s redukcí. Ventilátor nemá tak svištivý zvuk, jako ta G5 koupená před 3 mesíci. Baterie má 55 cyklů, z původních 50Wh kapacitu 35Wh, při větší zátěži vydrží 2,5h.

Pro představu foto toho prvního reklamovaného kusu G6 s vadou displeje:
displej1.jpg
displej2.jpg
zadniHrana2.jpg
zadniHrana1.jpg
vnitrek.jpg
roh.jpg
predniHrana1.jpg
bocniHrana1.jpg


Takže jsem ve finále vybíral 4 levné notebooky, z toho byla u 3 potřeba reklamace hned po zakoupení a 2 notebooky jsem rovnou vracel nebo je ani nepřevzal.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zkušenosti s OLED displejem u ntb
    od bradto » 28 zář 2023 21:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1370
    od bradto Zobrazit poslední příspěvek
    29 zář 2023 19:48
  • Zkušenosti s e-shopy suntech vs mironet
    od p3v4x » 03 bře 2024 21:25 » v Vše ostatní (inet)
    13
    3170
    od Petison Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 20:49
  • Druhý SSD do notebooku
    od Myerina » 19 kvě 2023 10:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1370
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 15:30
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    968
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14
  • výběr notebooku
    od frenkie » 19 říj 2023 20:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    807
    od frenkie Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 22:43

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 hostů