Jakou GPU? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

helpmeboys
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 890
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jakou GPU?  Vyřešeno

Příspěvekod helpmeboys » 14 pro 2023 17:44

Zdravím všechny, nějakou dobu jsem se nezajímal o dění ze světa PC a chci si pořídit k Vánocům nějakou obyč grafiku, která však splní všechny moje požadavky, chtěl bych občas streamovat nějakou hru přes grafickou kartu a zároveň si zahrát novější hry na nějaké slušné detaily. Zbytek PC mám 5600x a 16GB RAM. Koukal jsem na grafiky a cenový strop je cca 16-17tis. Koukal jsem, že levné jsou 4060ti ale na internetu nato všude nadávají, nemám popravdě moc čas se do toho ponořit, proto se obracím na svůj oblíbeny web (zde na pchelp) a rad si nechám poradit.

Díky mockrát

Dodatečně přidáno po 8 minutách 46 vteřinách:
Ještě chci dodat, prosím pouze nvidii. Amd je za mě úplně mimo mísu ohledně ovladačů apod. Adrenalin mi jaksi nesedi

Reklama
majklyk
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod majklyk » 14 pro 2023 18:02

Budget na grafiku je pomerne velky. Bud z AMD klanu 7800 XT nebo od Nvidie RTX 4070. Pro toto ale musis mit dostatecne vykonny zdroj a bednu s rozumnym chlazenim. Je mozne, take, ze procesor jiz bude kartu omezovat. Idealne prodat stavajici procesor a koupit r7 5700x

helpmeboys
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 890
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod helpmeboys » 14 pro 2023 18:37

Ještě se zeptám. Koupit 5800x a 4060ti a nebo raději 4070 a zdroj a popřípadě časem procesor?

Jaké specifikace by měl splňovat ten zdroj? Musím se doma podívat, jaký mám.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod petr22 » 14 pro 2023 18:54

5800x nechces, chces 5700x. Rozdil v teplotach obrovsky, ve vykonu nepatrny.

helpmeboys
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 890
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod helpmeboys » 14 pro 2023 19:02

Dobře a 5700x + 4070/4060ti potřebuje alespoň jak dobře dimenzovaný zdroj? Abych zkontroloval, zda je muj dostatečný. ? Kouknu teda po nějaké 5700x a seženu GPU

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1378
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod šulda » 14 pro 2023 19:26

Jako první jsi měl napsat celou sestavu, tedy i zdroj. Tvůj popis je o ničem a hláška o amd je jak píšeš mimo mísu.
Člověk se pořád učí.

helpmeboys
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 890
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod helpmeboys » 14 pro 2023 19:44

Hláška o AMD je mimo mísu? S jakoukoliv AMD kartou jsem měl vždy akorát problémy, neříkám, že nejdou vyřešit jakýmsi nastavením či něčím jiným ohledně ovladačů, ale u Nvidie jsem vždy koupil kartu, vsunul ji do PC, stáhl Nvidia ovladač a hrál. U AMD co ovladač, to nějaký problém s monitorem, obraz zvláštní dokud jsem nenastavil xy věcí v adrenalinu. O kódování pomoci nvenc kodeku vs kódování u AMD karet raději ani nemluvím.

Netuším proč je tak důležité psát celou specifikaci, když zde je jasná otázka, jak dimenzovany zdroj je potřeba pokud chci v PC Ryzen 5700x + RTX 4070..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod petr22 » 14 pro 2023 20:50

Presne to same o AMD kartach potvrzuje muj kolega - na pozadani muze dodat nekolikastrankovy seznam her kde
byly a jsou problemy s AMD grafikou a ovladaci - problikavajici casti obrazu a podobne. S prohozenim karty za Nvidii
vzdy vsechny problemy obrazem zmizely a pouzitim jine AMD karty se zase objevily. Dohledavat na forech jak zmenit
nastaveni pro kazdou konkretni hru niikdo nechce. Od firmy co dela karty 38 roku by ocekaval lepsi drivery.

Maximalni spotreba pocitace v plne zatezi bude maximalne 350 Wattu, takze 500-600W kvalitni znackovy zdroj bude v pohode.

helpmeboys
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 890
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod helpmeboys » 14 pro 2023 23:04

Petře děkuji, že jsi mě utvrdil v tom, že nejsem blázen co se týká AMD karet, samozřejmě tím nechci společnost hanit a nechci nikomu vyvracet jejich naopak dobré zkušenosti s těmi kartami, každému vyhovuje něco jiného.

Zdroj jsem musel vymontovat, protože neslo vidět na štítek a mám 500W BeQuiet S9-500W System Power 9
Doporučil by jsi upgrade nebo mohu nechat? Ty peníze už by problém nebyly ale pokud to není nutné, nechám tento.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1378
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod šulda » 14 pro 2023 23:14

Tak pokud chceš měnit jen GPU a neřešit vyváženost sestavy tak budiž. Měnil sem (nejen u sebe) několik Nvidi i AMD a nikdy nebyl žádný problém. Vše jak píšeš
helpmeboys píše:vsunul ji do PC, stáhl Nvidia ovladač a hrál.

Ale jak píše petr, pokud je to specifikum nějakých her, tak je to možný a nenatrefily jsme na takovou.
Člověk se pořád učí.

helpmeboys
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 890
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod helpmeboys » 14 pro 2023 23:32

šulda píše:Tak pokud chceš měnit jen GPU a neřešit vyváženost sestavy tak budiž. Měnil sem (nejen u sebe) několik Nvidi i AMD a nikdy nebyl žádný problém. Vše jak píšeš
helpmeboys píše:vsunul ji do PC, stáhl Nvidia ovladač a hrál.

Ale jak píše petr, pokud je to specifikum nějakých her, tak je to možný a nenatrefily jsme na takovou.


Já to samozřejmě nemyslel předtím útočně. Hrával jsem závodně určité hry a tam šlo o skvělou synchronizaci monitoru s gpu a jakmile byly jakékoliv probliky nebo pády fps v řádech jednotek, tak už to vše bylo znát a v tomhle směru jsem míval ty problémy. Dále i probliky a různé potíže s fps celkově v určitých hrách. Já měl například 6700XT Red Devil od PowerColour (AMD) a tam byl extrémní problém v CoD-Warzone, CSGO, League of Legends a jakmile jsem zapl nějakou jinou hru jako třeba Crysis tak zase naopak běžela ta hra daleko lépe než na Nvidii 3070.. Je možné, že se nekamarádil s nimi ten monitor a proto ten problém já mám a ostatní ne..

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1378
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou GPU?

Příspěvekod šulda » 14 pro 2023 23:50

Já to nebral útočně ;) Ten zdroj neni špatnej, osobně bych ho nechal.
Člověk se pořád učí.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jakou pastu na CPU Příloha(y)
    od krcky » 09 črc 2023 16:12 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    968
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    09 črc 2023 21:20
  • Jakou Grafiku?
    od Amrik » 02 čer 2023 05:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1599
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 čer 2023 07:24
  • Nová myš, drát či bezdrát a jakou?
    od pikaso.andreas » 02 dub 2024 16:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1112
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    03 dub 2024 10:57
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    806
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26
  • Jakou hodnotu má tato sestava?
    od pukasinek » 05 lis 2023 15:05 » v P: Hardware
    3
    1457
    od pukasinek Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 15:53

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 105 hostů