Výběr myši na práci

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Edom
Level 3
Level 3
Příspěvky: 522
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Výběr myši na práci

Příspěvekod Edom » 23 lis 2023 23:00

Dobrý den, prosím o nějaký dobrý tip pro myšku k mému pracovnímu pc. Podle Heureky a recenzí na různých eshopech jsem narazil na tuto myšku:
https://mysi.heureka.cz/logitech-mx-mas ... /#prehled/
která mě celkem zaujala, pracuji hodně hodin denně a jediné čeho se bojím tak viz. recenze hodně lidem z ní bolí ruka nebo zápěstí. Má ji někdo doma, popř. má nějako zkušenosti? Pro mě jsou pro myšku potřeba nějaká ta přesnost, pokud nové moderní myšky vydrží měsíc bez nabití - tak jsem teda asi pro bezdrát, nechci herní design, mám rád decentní hezké moderní myši. Samozřejmě nějaké to základní dpi, aby hlavně dobře držela v ruce.
Nyní mám https://mysi.heureka.cz/asus-cerberus-9 ... /#prehled/ a mimo ten herní vzhled a kabel který mi asi vadí, tak jsem spokojen. Je ale na čase se posunout dále, kdyby měl někdo odkaz na nějakou pecku, rád změním současnou myšku za novou. Dík

Reklama
nl635
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod nl635 » 23 lis 2023 23:17

Mam ju doma. Na pracu fajn, je kusok vertikalna, je obrovska a ide z nej premiovy pocit(kovove koliesko, silikonova guma, tiche klikanie...). Postranne koliesko a gesta su tiez super v exceli a uctovnych sw...

Je ale dost tazka, ako druhu mys pouzivam glorious model D a mx3s je oproti nej ako kamen. Na hry nepouzitelna, celkovo ak mas zvyk mys kazdych par sekund zdvihat zo stola, bude to problem.

Co sa tyka vydrze baterie, mam ju asi 9 mesiacov a nabijal som ju 2 alebo 3x... Len tak preventivne, stale mala 30-50%


Stale ju vies do 2 tyzdnov vratit ak by nevyhovovala...

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod X » 23 lis 2023 23:21

Řekl bych, že si polepšíš. Mám podobnou ze starší generace a spíš ji nepoužívám, protože divně poskakovala (kurzor). Neměla váleček, ale kolečko na boku odlišně orientované, jenže se s tím nedalo točit o 360°, jen z části. Nejlepší myši jsou MadCatz, ale již se nenechají koupit nové. Já mám MadCatz 2.

MadCatz Cyborg M.M.O. 7 - Má 15 tlačítek a v jednom profilu 76 funkcí, přepínač módů, autospínač left a right (po zmáčknutí střílí samo), 2 polohový shift, váleček na boku a tamtéž i maličký joystick, měnitelné boky, upravitelné boky a záda šroubováčkem který má integrovaný v těle, odebíratelné závaží, ... všechny tlačítka jsou programovatelné, já mám na ní navěšeno i Enter, Delete, vkládač jmen a hesel z KeePass, spouštění různých panelů (Drag Strip * Key Manager své menu, Circle Dock), ...

Obrázek

https://www.youtube.com/watch?v=lc9mCSFQOTU



Další je: MadCatz Cyborg M.M.O. TE:

Obrázek

Edom
Level 3
Level 3
Příspěvky: 522
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod Edom » 23 lis 2023 23:26

Cerberus co mám je lehká, je to plast ale oproti levným bezdrátovým myškám za pár stovek je tahle přesná a na použití velmi dobrá. Vadí mi ale design a kabel. Silikon má taky na krajích, to beru spíše jako mínus. Pot z ruky a přirozená lidská mastnota se ze silikonu těžko čistí. Kde ten silikon je? Co se týče her, nepoužitelná na nějaké hry typu fortnite kde děcka s myší rotují a lítají při stavění? Kdybych si jednou za rok zahral hru typu COD, tak to bude utrpení? Tvoje druhá myška má dost herní design, to není nic pro mě.

Myšku nemůžu vrátit, pokud kupuji na firmu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod ITCrowd » 24 lis 2023 00:49

Já mám tuhle: https://www.alza.cz/connect-it-cmo-2500 ... 123331.htm
Pořídil jsem si ji, protože někdy je tu dost "klikačka" a už mě začalo pobolívat zápěstí. Od té doby co ji mám je klid.
Je i v bezdrátu, ale bezdrát já nechci.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

nl635
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod nl635 » 24 lis 2023 08:27

V alze ju vratit mozes, oni beru naspat aj veci kupene na firmu.

Asi som sa zle vyjadril. Nie je to silikon, ale guma. Jemna, pevna, prijemna na dotyk, nemam to k comu prirovnat. Nachadza sa na celom povrchu(okrem par cm ktore tvoria klikacie tlacidla). Cisti sa bez problémov, lepsie ako vacsina hernych mysiek.

Fortnite a raz za rok cod zvladne bez problemov.


Je to ine ako akakolvek myska ktoru si doteraz drzal. Bud ju budes milovat alebo nenavidiet.

Edom
Level 3
Level 3
Příspěvky: 522
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod Edom » 24 lis 2023 10:43

Ta Logitech je taková polovertikální? Něco mezi normální a vertikální co poslal Crowd?

nl635
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod nl635 » 24 lis 2023 10:47


Roman Tyčka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod Roman Tyčka » 24 lis 2023 11:05

Mám Logitech MX Master S2 a jsem spokojen. Nějaké drobné mušky (z mého pohledu) má, ale je určitě nejlepší ze všech asi patnácti myší, které jsem měl v posledních patnácti letech. Ruka mě nebolí, ačkoli ji používám denně mnoho hodin (od 5. 6. 2023). Logitech má i novější model Logitech MX Master S3, který by rovněž mohl přicházet do úvahy. Nebo (pokud máte obavy z bolavého zápěstí) vertikální myš - např. Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic Mouse 910-005448 (https://mysi.heureka.cz/logitech-mx-ver ... west_price), práce s ní je ale z mého pohledu trochu méně komfortní než s klasickou myší. Levné myši jsem přestal kupovat, není to dobrá cesta, všechny velmi rychle odešly, práce s nimi byla nekomfortní nebo dokonce tragická.

Edom
Level 3
Level 3
Příspěvky: 522
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod Edom » 24 lis 2023 11:21

Vertikální nechci, polovertikální by mohl být zlatý střed. Bezdrát mě láká, ale jen v případě že nemusím nabíjet jednou co 3 dny. To mi přijde hodně omezující, Logitecha jestli vydrží 2-3 měsíce, není problém vždy prvního v měsíci hodit myšku na kabel jakmile půjdu spát, ráno vytáhnout a celý měsíc se nestrachovat. Co se týče DPI, má mnohonásobně lepší hodnoty než má současná. Na dlouhodobé užívání při práci, kdy potřebuji přesnost a pohodlí tedy asi většina lidí doporučí? Píše se o nějakém pollingu, dokáže mi někdo tento prvek který neznám porovnat s mou současnou myškou?

Roman Tyčka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod Roman Tyčka » 24 lis 2023 11:26

Vestavěná baterie v myši Logitech MX Master S2 vydrží (při celodenní práci) min. 3 týdny. Těch 70 dnů (https://mysi.heureka.cz/logitech-mx-mas ... ecifikace/ - viz "Parametry produktu") je nereálná hodnota.

Edom
Level 3
Level 3
Příspěvky: 522
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr myši na práci

Příspěvekod Edom » 24 lis 2023 11:48

Nl psal hned ve druhém vláknu "Co sa tyka vydrze baterie, mam ju asi 9 mesiacov a nabijal som ju 2 alebo 3x.." Ale záleží jestli je u pc 3 hodiny denně, nebo 10-12 hodin jako já.

Co se týče recenze na czc - "Hodně nízký polling rate za tuto cenu (pouze 125 Hz, bohužel toto není nikde zminováno, přesto že to je důležité)" co googlim tak moc nechápu o co jde, dokázal by někdo vysvětlit?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr noteboku na kancelářskou práci do 15.000,-
    od deus.one » 23 říj 2023 20:45 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    807
    od deus.one Zobrazit poslední příspěvek
    04 lis 2023 08:24
  • Výběr monitoru na práci / fotky 27" Příloha(y)
    od Edom » 07 srp 2023 15:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    30
    2894
    od Edom Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 16:00
  • Notebook na práci do 20k
    od zero » 18 črc 2023 22:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    860
    od zero Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 13:43
  • Sestava na práci do 18K
    od devak » 16 zář 2023 12:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1567
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    16 zář 2023 16:03
  • Monitor pro práci v ilustrator,photoshop atd
    od showpayne » 10 zář 2023 17:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1223
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 zář 2023 18:35

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 128 hostů