Bazarovy nakup

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Bazarovy nakup

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 17 zář 2023 17:21

Ahojte,

hladam bazarovu zakladnu dosku priblizne so socketom AM4 alebo Intel ekvivalent. Dovodom mozno intelu je ten, ze hra, ktoru chcem hrat je 32 bitova a hra vytazuje najviac z 1-core, ktory ma intel vraj silnejsie ako AMD.

Taktiez sa chcem opytat, ci odporucate kupovat chladic, ramky, SSD a chladic na CPU bazarove

Priblizne pocitam, ze by taka doska stala 50 euro, ramka 20 euro, SSD 20 euro, chladic 20 euro maximalne

To znamena, ze by som si kupil CPU, GPU, PSU uplne nove alebo bazarove so zarukou aspon 1 rok a tak by som vyrazne znizil celkovu zostavu.

Stacil by mi na tieto hry: WoW: Wotlk Warmane, Team Fortress 2, League of Legends, Metin2 tento procesor AMD Ryzen 5 3600 alebo intel ekvivalent?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Bazarovy nakup

Příspěvekod petr22 » 17 zář 2023 17:29

SSD bazarove urcite nechces, leda ze bys mel u nej obrazek z testu jak je na tom s zivotnosti (zapsana data).

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Bazarovy nakup

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 17 zář 2023 17:58

Teraz som si spomenul ze velakrat ked som si cital aj tie hijackthis tak ukazali bezchybne data z crystaldiskinfo ale nakoniec bol ten disk chybny, aj ked crystaldiskinfo hovoril ze je bezproblemovy

Gerete
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 300
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarovy nakup

Příspěvekod Gerete » 17 zář 2023 21:44

https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... 969706A7B7 takhle to máš s novými komponenty.

Bazar bych se nebál procesoru - ale chtěl bych si ho vyzkoušet. Ryzen 5 3600/5500/3700X/5600/5600X/5700X
Případně možná i paměti, ale nechat projet memtestem.
Case
Chlazení

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Bazarovy nakup

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 17 zář 2023 23:35

Pan mi ponuka moznost si vyskusat pocitac nazivo aj s moznostou vyskusania hry priamo tam....takze je to tak dobre, je tam 1 rocna zaruka

skoro to iste co ponukas, ponuka on za 490 s 1 rocnou zarukou poskladane...co je o 90 euro drahsie ako co si poskladal ty, ale zase s 1 rokom navyse k zaruke...uz aj tak 490 je pre mna zbytocnost, pokojne by sa zislo aj nieco lacnejsie

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Bazarovy nakup

Příspěvekod petr22 » 18 zář 2023 07:37

Co znamena "skoro" ? To "skoro" muze byt rozdil stovek Euro.

Na komponenty vyse je samozrejmne zaruka 2 roky a vice. Na nove komponenty nesmi byt kratsi zaruka.

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Bazarovy nakup

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 18 zář 2023 16:20

Rozumiem, ale ak si kupim nove komponenty stoji to 585 euro s dorucenim, to je o 95 eur viac ako ponuka pan z bazaru
Pride mi to, musim to poskladat, vsetko testovat apod....neviem ci na to mam chut a cas, radsej si donesiem uz domov vsetko poskladane a o 100 euro lacnejsie, zaruka je o rok menej, ale mne to staci...keby daco kupim potom aj tak nove a lepsie

Neviem, mne to pride, ze moj cas je cennejsi ako si to kupit nove...za ten cas co to rozbalim, dam do poriadku ubehne aj 5 hodin...

Dodatečně přidáno po 15 minutách 1 vteřině:
+ ten chladic co je k dispozicii ku procesoru je slaby podla dost recenzii....takze treba kupit nejaky to je +50 euro

Gerete
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 300
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarovy nakup

Příspěvekod Gerete » 18 zář 2023 16:39

Od toho pána bys měl zkontrolovat paměti a SSD před nákupem.

https://www.tsbohemia.sk/barbone-game-r ... 88410.html
Tady to máš složené i OS za 608 euro.
Záruka 3 roky na celek + 3 roky na servis i případný upgrade v případě nákupu komponent u nich, nebo klidně i jenom čištění.

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Bazarovy nakup

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 18 zář 2023 16:40

Musim o tom porozmyslat, ak by som isiel k tomu panovi, tak mam ho poziadat o crystaldisk info a taktiez memtest? Ako dlho trva memtest?

Gerete
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 300
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarovy nakup

Příspěvekod Gerete » 18 zář 2023 16:41

ShadowWord:Pain píše:Rozumiem, ale ak si kupim nove komponenty stoji to 585 euro s dorucenim, to je o 95 eur viac ako ponuka pan z bazaru
Pride mi to, musim to poskladat, vsetko testovat apod....neviem ci na to mam chut a cas, radsej si donesiem uz domov vsetko poskladane a o 100 euro lacnejsie, zaruka je o rok menej, ale mne to staci...keby daco kupim potom aj tak nove a lepsie

Neviem, mne to pride, ze moj cas je cennejsi ako si to kupit nove...za ten cas co to rozbalim, dam do poriadku ubehne aj 5 hodin...

Dodatečně přidáno po 15 minutách 1 vteřině:
+ ten chladic co je k dispozicii ku procesoru je slaby podla dost recenzii....takze treba kupit nejaky to je +50 euro


Ten chladič by měl 5500 uchladit dostatečně. Pokud bys ses bál, tak se dá vzit kombo 3600 (na alze je bez chladiče) + Spartan Pro a jsi na ceně 5500 bez chladiče. EDIT: Spartan 5 MAX
https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... 969706A7B7

Dodatečně přidáno po 1 minutě 59 vteřinách:
ShadowWord:Pain píše:Musim o tom porozmyslat, ak by som isiel k tomu panovi, tak mam ho poziadat o crystaldisk info a taktiez memtest? Ako dlho trva memtest?


https://www.memtest.org/

Boot z flashky. Po pravdě jsem ho teď delší dobu nedělal, ale odhadem tak hodinu. Možná něco málo přes.

Ideální by bylo stejně to nechat běžet přes noc, aby se stihlo víc průchodů.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 115 hostů