Výběr monitoru na práci / fotky 27"

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2456
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr monitoru na práci / fotky 27"

Příspěvekod Zivan » 16 srp 2023 11:58

Jo, to je vyhoda 4K a snizeni na fullHD. Kdyby sis na 4K monitoru pustil hru ve QHD rozliseni, tak to zas bude mazle :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr monitoru na práci / fotky 27"

Příspěvekod petr22 » 16 srp 2023 12:39

"Takže toho 4K se vlastně nemám bát."

Presne tak. U videa ve 4K ocenis nativni 4K rozliseni panelu.

Edom
Level 3
Level 3
Příspěvky: 522
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr monitoru na práci / fotky 27"

Příspěvekod Edom » 16 srp 2023 12:41

Takže potřetí zcela nový průzkum monitorů:D Pán na prodejně mě celkem odstrašoval od 4K, ale pokud windows plochu si nastavím například ze 100% na 200% zvětšení, bude to pohledově podobné jako mám nyní + hry si nastavím na FullHD. Dobře, dám později vědět jestli jsem něco vybral, popř. jestli vám to přijde jako vhodný výběr. Zatím děkuji moc, rád při této investici budu opatrně vybírat.

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 51 minutách 31 vteřinách:
Několik hodin koukám, projel jsem všechny monitory na všech eshopech v parametrech co hledám a teda musím upravit priority, nebo připlatit. Komp mám stolní a USB C je do budoucna myšlený, k pracovnímu nb. Ale stejně, doma pracuji na pracovním pc a noťas má display, takže tuto potřebu zamítám, nepotřebuji. USB Hub jsem bral primárně kvůli polohovatelnému stolu a mé kabelové myšce, řekl jsem si že asi zkusím nějakou bezdrátovou a kvalitní myšku, nebo při nejhorším koupím prodlužovák na USB a ve svazku si udělám v cable managmentu kabel i pro myš. Takže USB C a USB HUB ruším.

Zbývají nároky - Polohovatelný na výšku, 4K, prohnutý. Takže mám 2 v přijatelné cenové kategorii a jeden drahý. Mám pracovnu se stolem v prostoru uprostřed, takže design mi přijde taky celkem důležitý. Prosím tedy o radu, přijde vám jako dobrá volba vybrat jeden z těchto dvou levnějších (popřípadně který) nebo připlatit a koupit za 17tis?
První skupina:
https://www.alza.cz/31-5-msi-g321cuv-d7501104.htm - ze začátku mi to přišlo cirkusové, ale pokud si vzadu led osvětlení mohu nastavit, mohlo by to být působivé.
https://monitory.heureka.cz/samsung-u32r590/#prehled/ - čistší pracovní design, trochu nižší cena, jinak mi přijde stejný jako MSI viz. výše.

Druhá skupina - plácanec přes kapsu, sice má USB hub a USB C + parametry vhodné na hry, ale jelikož si zahraji hry kolem 10 hodin měsíčně, někdy 0 měsíčně, je to fakt možná zbytečné a když oželím USBčka, můžu vzít MSIčko.
https://www.mall.cz/lcd-monitory/gigaby ... 0103122897

Toto už je poslední výběr, omlouvám se ty které tímto možná otravuji, je to monitor pro mě a měl bych si vybrat sám - sám mám nějak vědět který bych chtěl mít, jsem ale nerozhodný a opatrný - rád bych si objednal monitor s dobrým pocitem a vím že dokážete dobře poradit.

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 12 minutách 5 vteřinách:
Ještě Edit, kontroluji tvrzení co jsme dnes probírali a skutečně 4K monitor s hrou nastavenou v 1080 je "dobrá" kvalita? Co pročítám diskuze tak se tvrdí opak, citace: Zážitek z hraní 1080p na 4K monitoru
1080p je docela vyšší rozlišení pro hraní her, většina her je navržena tak, aby běžela v rozlišení 1080p s vyššími snímky za sekundu. Pokud chcete hrát hry v rozlišení 1080p na monitoru 4k, můžete tak učinit, ale hraní v rozlišení 1080p na monitoru 4k je trochu podobné hraní 480p na monitoru 1080p. https://www.hardwarecentric.com/1080p-g ... k-monitor/

Resp. pokud bych z kvality 1080 měl 720, není problém a nevadí mi to. Ale 480p jako srovnání je fakt šílené, to je už moc špatná kvalita.

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr monitoru na práci / fotky 27"

Příspěvekod michal84 » 17 srp 2023 09:44

Ahoj, nie som odborník tak nechcem radiť iba som chcel vlastne upozorniť trochu na to čo píšeš v svojom poslednom príspevku na konci.
Ak si mal doteraz nejakú 24-ku (neviem či si to tu zmiňoval) a bol si spokojný s FullHD tak na 31,5" displayi bude stejné rozlišenie vypadať horšie protože máš ten samý počet bodov na výrazne vačšej ploche (predpokladam umiestnenie v podobnej vzdialenosti ako aktuálny monitor). Mne osobne vadí aj 27" monitor v FullHD rozlišení. Nicmene ak píšeš že skoro vobec nehráš hry a to je jediný čas kedy by si toto rozlišenie využil možno to nemá zas taký význam.

Snáď to čo píšem niekto potvrdí poprípade vyvráti.

Edom
Level 3
Level 3
Příspěvky: 522
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr monitoru na práci / fotky 27"

Příspěvekod Edom » 17 srp 2023 10:16

Určitě děkuji za informaci, ano mám 23.8" FullHD. Já nejsem odborník ani zdaleka, ale pokud bych použil na 31.5" tak bych použil to rozlišení, které bych koupil takže buď QHD nebo 4K, jen ve windowsu bych použil: Nastavení obrazovky > Změnit velikost textu, aplikací > 100% > 200% - tímto bych měl docílit že budu mít krásné rozlišení, ale na velkém monitoru nebudu mít miniaturní ikonky a téměř nečitelné texty. Ptal jsem se ještě v CZC a tam mi bylo doporučeno QHD. Resp. že v daném monitoru pro příklad: https://monitory.heureka.cz/msi-gaming- ... /#prehled/ by mi u QHD nic nedopočítavalo, že je to klasické 16:9, QHD by mi pc hry utáhlo (příklad kcd a zaklínač 3) a že by tohle měla být pro mě nejlepší volba v poměru cena / výkon. Upřímně jsem se v tom tolik zamotal, že už nevím.. Trochu mi tak každý říká něco jiného a to mě hodně mate.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2456
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr monitoru na práci / fotky 27"

Příspěvekod Zivan » 17 srp 2023 10:40

FullHD rozliseni muzes mit na 5" telefonu, 13" notebooku, 24" LCD i 50" TV. Porad to bude to same rozliseni, jen budou cim dal vetsi body. Kdyz na tom zobrazis fullHD obraz, tak nebude rozmazany, ale samozrejme kdyz si sednes 1m pred tu TV, tak uvidis samostatne pixely. Nekomu to rozliseni prijde nizke i na notebooku a vadi mu to.

Takze ano, fullHD rozliseni na 27" a 32" LCD nebude uplne stejne, na tom 32" to bude vsechno vetsi. Tohle uz je asi na tobe, co ti vic vyhovuje nebo min vadi.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Edom
Level 3
Level 3
Příspěvky: 522
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr monitoru na práci / fotky 27"

Příspěvekod Edom » 17 srp 2023 16:00

Jasně chápu, já tedy hodnotím úplně vše co jsme tady probrali, co jsem se dozvěděl a jelikož nemám extra silný pc, tak nejlepší volba bude asi QHD a cena / výkon daný MSI Gaming Optix AG321CQR - na hry vypadá perfektně (není to hlavní aspekt), ostatní parametry na práci jsou taky dobré. Design je fajn, polohovatelný, prohnutý a na QHD si hry myslím si že zahraji. Než mít na 4K monitoru full hd kvalitu her o úrovni kvality 480, raději vezmu QHD a samotné QHD na tom rozjedu na střední detaily. Dopočítávání by se tam moc nemělo dít pokud se jedná o poměr 16:9 a pokud náhodou nějaké bude, bude to pořád asi lepší než kvalita 480p. Dává mé uvažování a výběr smysl?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr myši na práci
    od Edom » 23 lis 2023 23:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1444
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    24 lis 2023 20:43
  • Výběr noteboku na kancelářskou práci do 15.000,-
    od deus.one » 23 říj 2023 20:45 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    806
    od deus.one Zobrazit poslední příspěvek
    04 lis 2023 08:24
  • Výběr monitoru k PC
    od natasahribek » 13 zář 2023 13:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    2076
    od natasahribek Zobrazit poslední příspěvek
    13 zář 2023 13:09
  • Výběr monitoru k PS5.
    od Michalcin » 31 črc 2023 13:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    820
    od Michalcin Zobrazit poslední příspěvek
    31 črc 2023 13:40
  • Výběr monitoru do 8K
    od Martymarty » 13 pro 2023 11:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1053
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    13 pro 2023 17:46

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 hostů