Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod zeus » 12 říj 2023 18:59

Ja osobne neznam za danou cenu nic lepsiho co by slo koupit.

Snad jedina vytka - RAM je pripajena na desce a nejde ji rozsirit. Je to ale zohledneno v cene (je levnejsi nez modely, ktere maji RAM ve slotech).
Jako nahrada toho atomoveho zazraku je to az predimenzovane ;)
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Reklama
kaliban123
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod kaliban123 » 13 říj 2023 08:23

Koukám místní fakt nemají rádi atomy a celerony, že? :-D
Já s ním byl opravdu spokojen. V době kdy jsem ho koupil a měl nějaký starý mobil nevím jestli Nokia 6300 nebo už Xperia X8 tak mi sloužil i na čtení knížek díky oddělitelné klávesnici. Později už jen pro ty filmy, seriály. Pravda nebyl připojen na wifi a když už jsem to asi dvakrát zkusil tak internet byl za trest i s jedním oknem natož víc záložek. A kdyby se nenafoukla baterie a nakonec neodrovnala displej slouží stále. Zase co bych chtěl když to mělo jen 1GB RAM a 32GB vnitřní uložiště emc a vše ostatní bylo pomocí flashky a micro sd karty. Zase byl tichý, protože neměl žádný větráček. Koupil jsem si ho když jsem dostal důchod tak z první částky. To je let panečku.

Ale nakonec jsem dal na rady a koupil místo Umaxe ten X280 z německa

kaliban123
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod kaliban123 » 23 říj 2023 21:04

Ahoj pánové opět a zase já. Tak jsem koupil opravdu ten x280 z ebay a konečně došel. Popravdě měl jsem strach když jsem koupil, zaplatil a čekal a pak když jsem to tady napsal a že jsem měl platit paypalem. Já koupil ve čtvrtek odpoledne a ihned zaplatil, prodejce v pátek zadal číslo přepravy a nic. No uff v pondělí později odpoledne už šlo sledování a teď čekání na DHL, ale i tam uff došlo to v pořádku na adresu znemecka a ti to snad obratem podali na poštu takže za mě super, ale ČP-Balíkovna tragédie. Od 18.10 to měli v prackách a až dnes to doručili, ale jinam než měli. Ale notebook je doma a vypadá to, že zatím snad vše maká jak má. Displej vypadá v pohodě a jen na vnějším krytu displeje jsou šrámy, ale to na funkci nemá vliv takže to přežiju. Slot na micro sd kartu funguje i když je to pro mě nezvyk hledat nějakou jehlu abych ten šuplík otevře a dokonce prodejce v balení poslal i nabíječku a vypadá to, že úplně novou, protože káblík byl srolovaný a stažený suchým zipem a ten drát je prostě klasicky naohýbaný není to nic vytahaného a nabíječka (ta škatulka kde se mění napětí) je celá obalená ne izolačkou, ale fólií. I když teda jako asi je výkonnější než ten můj stařičký Asusek, ale ono to hučí a fučí na to jsem nebyl zvyklej :-D Jenže měl bych pár otázeček, prosbiček o radu. Ono to bude teda k W11, ale nevím jak moc je co vázané na tu německou desku v tom.

1. Když jsem notebook zapnul začalo to žvatlat čistě německy a zjevně se teprve chtěli nově nainstalovat Wokna. Nu což tak nějak jsem si tím prošel a při volbách jsem hledal volbu češtiny (tsechische), ale po dokončení instalace to pořád žvatlalo německy tak do nastavení a doinstalovat češtinu a následně jsem zkusil odebrat němčinu jenže i tak třeba při zapnutí to hodí nějakou přihlašovací obrazovku kde to chce heslo od microsoftího účtu a pak to mele cosi o PINu, ale německy. Když ho chci vypnout tak zase dám start a ikona napájení a tam to píše možnosti vypnutí anglicky. Co to? Dá se to nějak sladit nejlépe do češtiny? Nevím zda zkusit znovu instalaci nebo jak co. W11 jsem v podstatě nepolíbený když jsem po letech upgradoval počítač z W7 tak jsem dal W10 pak jsem zkusil i W11, ale nakonec jsem se vrátil k W10. Počítač si s mojí konfiguraci nechtěl rozumět s W11 tak jako s W10 byl pomalejší tak proto. Hlavně bych potřeboval sladit ty jazyky a zda by nějak šlo zbavit se přihlašování jakkoliv. Žádné heslo, žádný pin
2. Další co se chci zeptat nabíječka co dorazila je 65W to ok. Koncovka podle mě vypadá jako klasické usb-c, ale je to dost velké a zabírá prostor plus hromada kabelů. Dalo by se ne pro nějaké dobíjení spíš udržování při běžném provozu (sledování filmu, seriálů) použít nabíječku na mobil? Mám doma nějakou od telefonu Xiaomi kdy sice telefon píše něco o rychlém dobíjení, ale bude to něco do 18W nebo podobně, protože nabíječka to není velká. Nebo mám doma ještě jinou ta má sice 4 usb, ale je tam napsáno 35W a QC3.0.
3. Ten touchpad-dotyková plocha co je na té x280tce ono to má nad tou plochou taková větší tlačítka, ale oni jsou i v té dolní dotykové části nebo mě to jen přišlo a pletu se?

Chtěl jsem se zeptat ještě na něco, ale než jsem dopsal ten sloh tak jsem to úspěšně zapomněl tak třeba zítra.
Moc děkuju za radu a pomoc.

P.S. Omlouvám se pro někoho za totálně laické dotazy, ale jak jsem několikrát zmínil stařičký asus mi sloužil dlouhá léta a do minulého roku byl mým nejnovějším přírůstkem v elektronice. Minulý rok totiž zčásti proběhl upgrade počítače z letitého AM3 Phenoma na AM4 Ryzen 5 5500

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod petr22 » 23 říj 2023 21:22

Pri nakupu na Ebay a platbe Paypalem se neni treba obavat, jak Ebay tak Paypal ruci za to, ze se zbozi dostane
az k tobe a bude odpovidat popisu. Je na prodejci jak to udela. Ze notebook z Nemecka prodavany jako opotrebeny
bude v mnohem lepsim stavu nez ocekavame je bezny jev. Nemec nafoti i sebemensi skrabanecky zvlast.

1. v nastaveni jazyka zvol, ze chces zmenit nastaveni pro vsechny uzivatele i prihlasovaci obrazovku do cestiny.
https://support.microsoft.com/cs-cz/win ... Windows_11

Automaticke prihlaseni na lokalniho uzivatele zaridi autologin, je na to aplikace primo od MS:
https://learn.microsoft.com/en-us/sysin ... /autologon

2. Vyzkousej to. Kdyz bude slaba, rekne ti to ze E-E. Muze ale fungovat pomale nabijeni kdyz je notebook vypnuty.

3. Ano, jsou tam jak tlacitka tak funguje dvojklik na touchpad jako tlacitko

Pocitac byl prodany s licenci Windows 10, klidne ji tam muzes dat. Ale za 2 roky W10 skonci podpora.

kaliban123
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod kaliban123 » 24 říj 2023 18:03

Pardon ještě jsem se ke všemu nedostal jen ten autologon a funguje to je super, ale zjistil jsem zajímavou věc. Ta x280 má dotykový displej to jsem nečekal


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhrada SSD
    od Green9322 » 21 črc 2023 13:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    636
    od Green9322 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 00:20
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1642
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12
  • ASUS ROG RT-AC5300
    od SirKooky » 26 črc 2023 23:49 » v Sítě - hardware
    0
    1979
    od SirKooky Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 23:49
  • Asus TUF-AX6000
    od flidrmi » 24 srp 2023 12:16 » v Sítě - hardware
    1
    2034
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 16:54
  • PC Asus s P5E nestartuje
    od Jocerin » 30 led 2024 16:47 » v Problémy s hardwarem
    3
    939
    od Jocerin Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 11:54

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů