Nový disk (HDD, SSD) do PC, cca 2 000 Kč

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mandak1
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nový disk (HDD, SSD) do PC, cca 2 000 Kč

Příspěvekod mandak1 » 20 čer 2023 08:35

Potřeboval bych radu jak ideálně rozšířit PC o nové úložiště. Momentálně mám skříň Evolveo Shaw 2, základní desku B450M Pro4. Jako systémový disk mám Kingston SSD A2000 500GB NVMe, na data 1 TB WD BLUE WD10SPZX.
Na datovém disku mi dochází místo, tak jsem si říkal, že bych si koupil něco třeba i většího (2 TB, nebo 4 TB). Má cenu v dnešní době kupovat 3,5“ interní disky, třeba 4 TB WD, či Seagate? Nebude to moc hlučné proti tomu, co mám teď? Nebo koupit třeba nějaký 2 TB 2,5“ HDD podobný jako mám teď ten 1 TB? Na datovém disku budou víceméně jen fotografie, nějaké dokumenty, videa, apod.

Na desce je ještě volný případně ten druhý M2 slot, ten má pouze rozhraní SATA3. Co byste doporučovali, jakou cestou jít? Cenově bych se rád pohyboval kolem 2 000 Kč.

Ještě mám doma z notebooku vykuchaný 256 GB NVMe disk z tohoto notebooku https://www.czc.cz/asus-vivobook-15-km5 ... 47/produkt. Přemýšlel jsem, že bych ho zapojil také do mého PC, ale to bych asi potřeboval nějakou redukci nebo je lepší to řešit přes PciExpress slot? Mám je všechny volné případně.

Děkuji za případnou radu, když bude i nějaký odkaz, budu rád také.

Reklama
Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2456
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový disk (HDD, SSD) do PC, cca 2 000 Kč

Příspěvekod Zivan » 20 čer 2023 08:52

Vsechny ty 1-2GB 2,5" HDD jsou SMR, tedy problemy pri castem zapisu nahodnych dat. Pokud tam jen nahrajes data, pak je jen ctes a casto nemenis, tak nemusis na problem narazit. On i ten tvuj 1TB uz je SMR.

S timhle zapojis to SSD do PCIe slotu:
https://www.czc.cz/axagon-pcem2-n/271425/produkt

Ale bude ti tech 256GB navic stacit?

Kdyz koukam na web CZC, tak nejlevnejsi 2TB 3,5" SMR Seagate BarraCuda stoji fous pres tisicovku, 2TB 2,5" SMR BarraCuda nebo 2TB 3,5" Ironwolf fous nad 1500Kc a tesne nad 2 tisice uz mas 2TB SSD nebo 4TB Ironwolf.

Pokud to opravdu chces jen jako uloziste dat a ocekavas postupne zaplneni i tech 2TB, tak bych vzal ten 4TB Ironwolf. Pokud nechces hluk, tak 2TB SSD a tu redukci do PCIe slotu.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

mandak1
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový disk (HDD, SSD) do PC, cca 2 000 Kč

Příspěvekod mandak1 » 20 čer 2023 09:35

Díky moc za rady a tipy, to 256 GB SSD jsem spíš myslel jen jako doplňek, to by nestačilo určitě, spíš jen, když doma leží, tak že bych ho využil rovnou taky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 117 hostů