Výběr IP kamer (do 10 000 Kč)

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Lord...Thomas
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr IP kamer (do 10 000 Kč)

Příspěvekod Lord...Thomas » 06 čer 2021 17:57

Ahoj,

po druhém případu, kdy mi z pozemku bylo něco odcizeno jsem se rozhodl pro instalaci IP kamer. Pomohl by mi někdo s výběrem a rozmístěním IP kamer?

Rozpočet 10 000 Kč. Mám také server, který mi běží nonstop, tak je možné ukládat záznam lokálně.

Pozemek:
- červeně jsem označil zástavbu kolem pozemku
- žlutou barvou označena strana pozemku, kudy vede chodník. Z této strany je jediný možný přístup na pozemek.

mapa2.png

Reklama
Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr IP kamer (do 10 000 Kč)

Příspěvekod HappyMental » 06 čer 2021 20:32

Z které části pozemku ti bylo něco odcizeno? Jsou na pozemku nějaké překážky jako třeba strom nebo nějaký přístřešek? Viděl bych to ideálně na dvě kamery, jen takhle z pouhého náčrtu se to ale docela blbě odhaduje.
I use Arch BTW

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr IP kamer (do 10 000 Kč)

Příspěvekod petr22 » 06 čer 2021 21:19

Pokud neni zlodej naprosto pitomy, jsou kamery k nicemu - nastesti spousta zlodeju je tak hloupa,
ze kdyby to bylo trestne, dostanou dozivoti.

Ta cisla je vzdalenost v metrech ? Jestli je to 24 metru, tak jedine co na jedne ze dvou kamer uvidis je ze se v dalce
neco pohybuje - pro identifikaci nesmi byt vzdalenost vetsi nez par metru, samozrejmne v noci jeste mene.

Idealni rozzmisteni 2 kamer je uvnitr pozemku, vzdy v 1/3 vzdalenosti zluteho plotu, na sloupech ve vysce minimalne
3 metry od zeme a nekolik metru od plotu.

Samozrejmne se pocita s tim, ze zlodej ma natolik nizke IQ, ze krade tak aby ho bylo snadne identifikovat.

Prakticky ve vsech pripadech kdy jsem neco podobneho videl kradli sousedi a vsichni to delali tak, ze byli
identifikovatelni - stacilo ze si mysleli ze majite pozemku neni doma a uz tam lezli.

Osobne bych investoval 10 tisic do vylepseni plotu, na kamerovy system ktery k necemu je je to dost malo.

Sigyam
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 378
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr IP kamer (do 10 000 Kč)

Příspěvekod Sigyam » 06 čer 2021 22:24

Doporučil bych některou ze širokoúhlých kamer HikVision s nočním dosvitem 30m. Kamery by měli být hlavně vidět, to spolehlivě odradí spoustu potencionálních zlodějů.
CPU: AMD Ryzen 5 5600
GPU: AMD GIGABYTE RX 6700 XT GAMING OC
PSU: Seasonic SS-620GM2 Evo 620W
RAM: ADATA XPG GAMMIX D10 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
SSD1: Samsung EVO 970 512 GB
SSD2: ADATA SU800 256 GB
HDD:WD Blue EX - 1TB
MB:MSI B350 GAMING PLUS - AMD B350

Uživatelský avatar
mike127
Level 3
Level 3
Příspěvky: 488
Registrován: červenec 08
Bydliště: ČR
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr IP kamer (do 10 000 Kč)

Příspěvekod mike127 » 06 čer 2021 23:06

petr22 píše:Osobne bych investoval 10 tisic do vylepseni plotu, na kamerovy system ktery k necemu je je to dost malo.

10 tisíc na vylepšení plotu? :lol: když už nic tak tvoje rady vždy pobaví...Musel jsem se po letech přihlásit a už k těmto broukpytlíkovským příspěvkům, kde shazuješ každému rozpočet místo konstruktivní rady, něco napsat.

Tazateli doporučím jak již bylo výše zmíněno, kamery od Hikvision.
Varianta 1: Hikvision HWI-D121H, 2,8mm
Varianta 2: Hikvision HiWatch HWI-B140H, 2,8mm

Při koupi dvou kamer se dostáváme na 5,2-5,7 tisíc + patice ke kamerám + kabely a vlezeme se i do deseti tisíc. Neuvěřitelné.

Až zemřu, pohřběte mě tváří dolů, aby mi celý svět mohl políbit p*del.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr IP kamer (do 10 000 Kč)

Příspěvekod petr22 » 07 čer 2021 07:04

Par kusu zeleza, ostnaty drat a pujceni svarecky je otazka par korun. Za 10 tisic je pri trose snahy cely plot.

Navic nevime, o jaky plot presne jde a jak slozite je ho prekonat. Poradny plot odradi zlodeje lepe, nez kamery,
ktere jsou mu v podstate ukradene i kdyz o nich vi. Na kamere uvidis jen to, ze ti nejaka postava s kapuci vlezla
na pozemek a neco odnesla a nemas sanci zjistit, kdo to byl. Smazku odradi poradny plot, ne kamerovy system -
smazce vadi ze si roztrhne kalhoty, ne ze ji natocis.

Kradez jsem resil hodnekrat, ale pokud ten clovek doslova neni tak pitomy aby kradl primo pod kamerou bez
ochrany hlavy a obliceje, tak ho nemas sanci identifikovat. A kdyz vi, ze ho nemuzes identifikovat, je mu
kamera ukradena - leda ze bys mel zaplaceny 24/7 dohled a nekdo stihl dorazit behem par minut, ale to je opet
drazsi nez 10 tisic. Kamerovy system za ctvrt mega byl ve vetsine pripadu k nicemu a jelikoz kamera nesmi zabirat
verejny prostor, nevime ani co se delo za plotem z venkovni strany.

"Tazateli doporučím jak již bylo výše zmíněno, kamery od Hikvision."

Tyhle cinske kamery mame take, maji svoje vyhody i nevyhody. Nicmene v mistech kde je nejvhodnejsi kamery umistit
nevidim na planku nic, kam by mohly byt umistene - tedy to nebude investice pouze do kamer. Kamera musi byt umistena
tak, aby ji nezlikvidovala jedna rana zeleznou tyci nebo klackem, tzn nize nez 3m od zeme. Umisteni na fasadu budovy
nedokaze pokryt cely prostor (predpokladam ze to vlevo je pudorys domu).

Uhel zaberu 100 a 120 stupnu - to je celkem hodne na kamery ktere maji slouzit k identifikaci osob. 2 kamery by vypadaly
nejak takto (s tim, ze jedna bude umistena na rohu budovy ktera ale musi mit alespon jedno patro aaby kamera byla dostatecne
vysoko nad zemi):
kamer.jpg


Taktez predpokladam ze cervene vyznaceny okraj je nepruchozi - nelze se tam dostat ani po strese ani nemuze vlezt soused
z okna sveho domu.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr IP kamer (do 10 000 Kč)

Příspěvekod Karrex » 07 čer 2021 09:14

Nevím, jak je plot vysoký, ale při výšce 3m, jak doporučuješ, si musí dát taky pozor, jak kameru natočí, nesmí zabírat ten chodník.

Jinak většina dome kamer vydrží docela hodně (pokud mají cert.) a Železná tyč by neměl být problém. Pokud zloděj nebude mít 15min na mlácení tedy :lol:.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr IP kamer (do 10 000 Kč)

Příspěvekod petr22 » 07 čer 2021 11:15

Tyhle lacine cinske kamery maji odolnost minimalni, jedna rana a kamera se bud vylomi v kloubu
nebo rozpadne na kusy. U tech umistenych na zdi ve 2m nevime, ty uz jsme nenanasli vubec.

Bohuzel lidi setri i na montazi a pouziji ty sroubecky dodane primo ke kameram - jedna rana
trubkou a kameru to vyrve ze zdi at ma sama o sobe sebelepsi odolnost.

Ale jak rikam - kradezi ubylo ne po instalaci kameroveho systemu, ale uprave plotu tak aby jeho
prekonani bylo tezsi. S nakladem 10 tisic Kc jde postavit cely plot novy (25m pletiva stoji pod 2000 Kc),
takze pripadne zvyseni a umisteni nejake prekazky na horni stranu je otazkou korun.

Kamery, ktere maji byt viditelne na prvni pohled, mohou byt falesne (otazka stovek korun).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr SSD Příloha(y)
    od volvo1971 » 01 zář 2023 01:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1423
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    01 zář 2023 13:31
  • Výběr MB AM5
    od sasshrek » 03 pro 2023 16:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    925
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    03 pro 2023 17:07
  • výběr her
    od Mladkov204 » 03 kvě 2023 21:31 » v Hry
    9
    3060
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 10:16
  • Výběr notebooku do +-45K
    od Rádis » včera, 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    119
    od Rádis Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 10:19
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    930
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů