LCD HP pavilion

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

alexistom
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: únor 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

LCD HP pavilion

Příspěvekod alexistom » 07 úno 2021 10:45

Dobrý den,
potřeboval bych menší radu s LCD na notebook :D bohužel se mi smutnou náhodou rozbil displej.. Displej každopádně postupně odcházel používáním.. Mám notebook asi 5 let... Hp pavilion 15 ??

Moje hlavní otázka zní... Mají všechny notebooky HP pavilion 15té řady stejný lcd konektor? Problém je v tom, že se jedná o repas, který došel s ruskou klávesnicí atd. takže pořádně nevím co je zač.. CMD mi po getnamenapíše HP paviiion 15...
Když jsem hledal notebook pole komponentů i3 5010u, 8gb, 830m ,tak mi to našlo pavilion 15 p252nc, ten byl viízuálně nejpodobnější... Bohužel na notebooku není ani štítek, podle kterého ho najít... Našel jsem si nějaké displaye, které by snad seděli, ale bohužel na jedné stránce píšou konektor 40pin 20mm na druhé 40pin 25mm atd..

Budu rád za jekékoliv rady, tipy atd..

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD HP pavilion

Příspěvekod zeus » 07 úno 2021 11:00

Vitej na PC-Help!
Presny model notebooku zjistis primo v BIOSu bud ty nebo msinfo32 (je to ten shluk ve tvaru A1B23#AAA).
Jinak displej ma na sobe zezadu take oznaceni.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD HP pavilion

Příspěvekod petr22 » 07 úno 2021 11:36

LCD displej nema co postupne odchazet pouzivanim, navic u jen 5 let stareho notebooku.

Typ LCD lze zjistit jedine tak ze se vymontuje a podivas ne na nej zezadu, ale pocitej s tim
ze novy displej ma vetsi hodnotu nez cely funkcni notebook.

alexistom
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: únor 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: LCD HP pavilion

Příspěvekod alexistom » 07 úno 2021 12:04

Tak jsem to vykoumal, vzpomněl jsem si že z CMD lze vytáhnout sériové číslo a naštěstí HP podle sériového čísla dokáže najít model.. Jedná se o HP Pavilion Notebook - 15-p250nu a rovnou jsem si k němu koupil dislej přímo na něho určený..
https://www.lcddisplej.cz/lcd-displej-d ... 6x768-led/
Jinak petr22, možná jsem blbě napsal, že postupně odcházel.. :D Jde o to, že po 4 letech se začaly na displeji zobrazovat svislé čárky.. Prvně jedna, pak dvě, pak tři, je to určitě také tím, že notebook nebyl zrovna v notebookově přívětivém prostředí, ale jak to je tak to je ... A že by displej měl větší hodnotu než celý notebook si nemyslím.. Přijde mi lepší za 2 tisíce koupit displej, než si koupit novej s podobným výkonem za 8-10.. Ale jinak díky i za tip s biosem, to mě nenapadlo (y)

Dodatečně přidáno po 6 minutách 1 vteřině:
Jinak jen pro argumentaci, abych tady nerozjel válku, že rozhodně koupit novej je lepší tak..
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/12241 ... -3480.html

O 20% +- lepší cpu, ale moje dedikovaná grafika 830m je trošku lepší.. Ssd mám vyměněné z původního 1TB hdd.. A podobné notebooky budou v podobné cenové relaci, pod 9 to nepůjde... A bazar bych asi nechtěl, protože kdoví, co s tím kdo dělal a v čem se vrtal a nechtěl bych pak otevříl notebook a zjistit, že to není úplně ono :D

Jen abych odůvodnil upřednostnění displeje před novým notebookem.. :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD HP pavilion

Příspěvekod petr22 » 07 úno 2021 12:11

No vsak, ten notebook nema vetsi hodnotu nez ty 2 tisice co das za displej, je jen
otazka casu kdy odejde ta dedikovana grafika. Jeste na podzim byly na nemecke
Ebay Lenova s Intely 6 generace za 140 Euro a jen s iGPU.

Zkratka pocitej s tim, ze ted mas displej za 2 tisice a kdykoliv muze odejit deska.

O podobnem vykonu nema smysl mluvit - ta i3 5010u ma jen 2000 bodu v passmarku,
to je tak desktop na urovni roku 2008, i ty nejlacinejsi nove notebooky dnes maji nekolikrat
vykonnejsi procesor, treba Ryzen 3xxx a 4xxx.

Carky na displeji obvykle odpovidaji hranam klaves, kdyz zavres displej.

alexistom
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: únor 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: LCD HP pavilion

Příspěvekod alexistom » 07 úno 2021 12:19

Tak samozřejmě může odejít deska... Může odejít cokoliv, je to prostě o náhodě.. :D Samozřejmě můžu mít stěstí/ smůlu, ale v tomhle případě je to pro mě lepší, když by ten notebook s tím displejem ještě dva tři roky jel, znám i notebooky, co jsou starý 10 a furt jedou, ale jsou i ty horší případy, kdy po záruce odejdou :D Uvidím časem.. A je sice pravda, že ebay a spol. můžou mít lepší a výkonější notebooky, ale na moji práci bohatě stačí tohle a dokud to pojede, tak nemám důvod měnit...


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů