Jaké VR?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
KRA
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 257
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jaké VR?

Příspěvekod KRA » 02 led 2021 23:23

Ahoj,
uvažuji o koupě VR setu.

1.Chtěl bych, as,i zřejmě, Oculus Quest 2 (Nic lepšího jsem asi nenašel) Popř. uměl by někdo poradit, co lepšího? (MUSÍ FUNGOVAT/PODPOROVAT vorpX)


2. Mám grafiku RX 6800 XT, která má už integrovaný USB C. Chtěl bych to rovnou píchnout do grafiky, bude to ten Oculus podporovat? Nebo musím do desky???

3. Našel jsem jedinou 2m na USB-C na USB-C alternativu (2M mi stačí budu sedět u PC), stojí 1000,- vyplatí se to? (Originál - 5m a má 3A, 5Gb/s) https://www.alza.cz/roline-thunderbolt- ... #parametry


Díky

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaké VR?

Příspěvekod petr22 » 02 led 2021 23:37

Oculus ma jedinou nevyhodu - musis si kvuli nemu zalozit ucet na Facebooku, pokud ho nemas.

sim20
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 652
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaké VR?

Příspěvekod sim20 » 02 led 2021 23:51

On má víc nevýhod:

- sledování pohybu kamerami je méně přesné než headsety se SteamVR tracking
- menší FOV, menší rozsah nastavení IPD
- nic moc audio
- při připojení do PC se používá USB 3.0, obraz je komprimovaný (takže píchnout do desky)

Naopak rozlišení obrazu je dobré a cena je bezkonkurenční. Lepší by byl třeba Valve Index, nebo HP Reverb G2.

Měl by stačit obyčejný USB 3.0 kabel. Ten originální je drahý protože má převodníky na optiku a zpět, ale s kratším by měl stačit obyčejný.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů