SSD do PC Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Archaonn
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: září 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

SSD do PC

Příspěvekod Archaonn » 15 pro 2020 20:33

Zdravím, mám PC s HDD a zvažuji přidat SSD, asi něco takového https://www.czc.cz/kingston-a2000-m-2-5 ... 76/produkt .
SSD bych si pořizoval čistě jen kvůli hrám, ale slyšel jsem, že když budu mít SSD na hry a OS na HDD, tak bude mít SSD nulový dopad na lepší pocit z her. Je tomu skutečně tak? Já vím, že přejít kompletně na SSD je nejlepší řešení, ale tohle už je zásah do PC, který asi nesvedu sám, takže bych musel řešit servis apod. Proto se tumu zatím vyhýbám a hledám řešení, které bych zvládl udělat bez pomoci servisu.
Zde celá sestava:
zkl. deska - MSI B450M PRO-M2 - AMD B450
zdroj - Seasonic SSP-350ST - 350W
disk -WD Blue (EZEX), 3,5" - 1TB
procesor - AMD Ryzen 5 2400G RX VEGA
RAMky - HyperX Predator 8GB (2x4GB) DDR4 3000
GPU: GTX 1650

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD do PC

Příspěvekod xbs » 15 pro 2020 20:48

tohle může bejt, terabajtový je taky za fajn cenu, takže ideál vzít to a šoupnout tam i systém... stačí zapoit to SSDčko, odpojit hadr a nainstalovat systém z připravený flešky, složitý to nijak zásadně nejni...

Archaonn
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: září 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD do PC

Příspěvekod Archaonn » 15 pro 2020 21:09

xbs píše:tohle může bejt, terabajtový je taky za fajn cenu, takže ideál vzít to a šoupnout tam i systém... stačí zapoit to SSDčko, odpojit hadr a nainstalovat systém z připravený flešky, složitý to nijak zásadně nejni...


Já si nejsem uplně jistý, zda instalaci systému sám zvládnu. Já ani nevím na co všechno potřebuju ovladače aby PC po intalaci OS správně běželo, teda jasně, grafika.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD do PC

Příspěvekod xbs » 15 pro 2020 21:15

předchozí příspěvek se necituje... grafika, čipset, zbytek si stáhne systém sám... si to nech od někoho udělat, každopádně nechat systém na hadru dyš budeš mít SSDčko je naprostá pitomost...

Uživatelský avatar
newwes
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 991
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD do PC  Vyřešeno

Příspěvekod newwes » 15 pro 2020 21:25

Nejjednodužší bude naklonovat disk. Stáhni si AOMEI Backupper Standard, umí klonovat i za běhu systému. Nainstaluješ, připojíš nové SSD, naklonuješ HDD na SSD.

Archaonn
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: září 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD do PC

Příspěvekod Archaonn » 16 pro 2020 09:02

Děkuji, vyzkouším to.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů