WD Red Plus 4TB vs. WD Purple 4TB Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

WD Red Plus 4TB vs. WD Purple 4TB  Vyřešeno

Příspěvekod Martin63 » 07 pro 2020 15:58

Ahojky,
rád bych si pořídil 3 kusy kvalitních 4TB disků do svého PC bez SMR zápisu. Nemůžu se však rozhodnout mezi WD Red Plus 4TB vs. WD Purple 4TB. Parametrově mi ty disky přijdou stejné jako vejce vejci. Výjimku tvoří pouze mírně vyšší spotřeba o 0.6 Wattů u disku WD Purple. Jinak se mi zdá, že WD ohledně použitelnosti barevných edicí jen slovíčkaří. Samozřejmě mimo WD Green, to jsou celkem nespolehlivé a pomalé srágory. Jediné, co mě napadlo, tak je to, že WD Purple (pro kamerové systémy) není vhodný na vypínání, ale to WD Red (pro NAS) přece taky ne. Usuzuji, že oba disky jsou stavěny na nonstop provoz. Přesto mi ale WD Red běhá v PC již řadu let bez zaškobrtnutí, což o Seagate a WD Green říci třeba nemohu.

Který z těchto dvou disků byste si koupili vy a proč? :-)
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Reklama
Uživatelský avatar
Qwasyx0
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1354
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WD Red Plus 4TB vs. WD Purple 4TB

Příspěvekod Qwasyx0 » 07 pro 2020 16:02

Chtěl jsem koupit taky WD ale bylo mi zde doporučeno toto https://www.alza.cz/seagate-ironwolf-hd ... 96.htm?o=1
CPU / AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK 4 MB / MSI MAG B550 TOMAHAWK RAM / G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo GPU / ASROCK Radeon RX 6800 XT 16G PSU / Corsair RM750x (2018) SSD / Samsung 970 EVO 1TB HDD / Seagate IronWolf 2TB Case / Fractal Design Meshify C Tempered Glass + Fractal Design Prisma AL-14 ARGB 3-Pack

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WD Red Plus 4TB vs. WD Purple 4TB

Příspěvekod Martin63 » 07 pro 2020 16:12

Nemohu soudit, bylo by to z mé strany asi neobjektivní. Každopádně tebou postovaný HDD je též bez zkripleného SMR zápisu, takže OKa. Na Seagate mám celkem oprávněnou pifku z minulých let. Od té doby se držím WD a až na levné WD Greeny vždy spokojenost.

WD Purple jsem ještě nezkoušel, takže těžko říct. Přišel jsem sem vlastně nabrat zkušenosti ostatních s WD Purple, protože třeba ho někdo používá dlouhodobě v PC a poučí mě o rozdílech mezi WD Red a WD Purple. Nicméně láká mě zkusit WD Purple, páč se mi jeví kvalitou o trochu výš nad WD Red, ale to je zatím jen dojem z blekotání od WD.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WD Red Plus 4TB vs. WD Purple 4TB

Příspěvekod RIKI22 » 07 pro 2020 18:47

Používam WD Purple alebo od Seagate SkyHawk a bez problémov.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2455
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: WD Red Plus 4TB vs. WD Purple 4TB

Příspěvekod Zivan » 07 pro 2020 20:59

Disky pro kamerove systemy maji casto upraveny firmware a pri chybe pri zapisu se nepokousi stejna data opakovane zapsat (cimz prestanou zapisovat nova data), ale pokracuji dal. Ze mas u videa poskozene treba 2s tolik nevadi. U komprimovane zalohy dulezitych dat muze byt par chybejicich MB podstatne vetsi problem.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WD Red Plus 4TB vs. WD Purple 4TB

Příspěvekod Martin63 » 22 pro 2020 03:42

OK, díky za odpovědi. Zůstanu tedy raději u WD Red. :-)
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů