střih videa GK vs CPU

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

vlkodlak99
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

střih videa GK vs CPU

Příspěvekod vlkodlak99 » 29 říj 2020 15:55

zdravím možná budu mít dotaz jako úplnej retard ale dlouho se ptám sám sebe i googlu zda je lepší komprimovat video za pomoci Grafické karty nebo za pomoci procesoru ...
jde mě o nejakej ucelenej pohled na věc ne o to jestli program podporuje vůbec render pomocí GK spíš co je opravdu rychlejší a jak si nastavit v podstatě program a neplejtvat časem když už nějakou sestavu mám takže předpokládejme že software render přes GK podporuje (osobně si myslím že v dnešní době je spíš výjimka když ne ale možná se pletu) videa tvořím přes Corel VideoStudio X9, nebo Pinnacle Video Studio a fotky přeš zoner x .. a ve všech případech jde použít HW akcelerace ..

berme tedy můj model mám Ryzen 1600, 32 GB Ram, a momentálně GK GTX 1050 ( na cestě je bazarová gtx 1070 kuli hrám 2gb paměti je prostě už dneska málo ale to je jedno) v případě že budu dělat videa nebo pracovat n editaci fotek co je lepší použít procesor? nebo GK ?

chápete jde mě o to srovnání třeba i v porovnání s jiným HW pokud by člověk osadil jinej procesor nebo rtx grafiku kdy je lepší to či ono a tak nikde jsem nějakej ucelenej graf nenašel kterej by mě řekl máš li tenhle procesor a tuhle grafiku je lepší použít tohle či ono .. doufám že to píšu srozumitelně a nedočkám se reakcí tipu jseš uplně hloupej tohle se řešilo už dávno (a prosím jestli jo nemám čas to hledat dejte mě odkaz já si to rád přečtu )

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: střih videa GK vs CPU

Příspěvekod xbs » 29 říj 2020 16:01

pokud uměj využít i HW akceleraci grafárnou, pak ten render vykonává procák i grafárna zároveň...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: střih videa GK vs CPU

Příspěvekod petr22 » 29 říj 2020 16:14

Chybne polozeny dotaz.

1. pouze pomoci cpu
2. pomoci cpu + akcelerace pomoci gpu

2. je logicky o neco rychlejsi, pokud napr. gpu dekompresuje zdrojova data, tak se timto da dosahnout
az nekolikanasobku puvodni rychlosti, pokud vetsinu vykonu cpu sebere dekomprese.

vlkodlak99
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: střih videa GK vs CPU

Příspěvekod vlkodlak99 » 29 říj 2020 16:18

takže pokud to chápu správně a dává to odpověď na mou otázku hw vždy zapnout pak je render vždy nejrychlejší bez ohledu na hw ..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: střih videa GK vs CPU

Příspěvekod petr22 » 29 říj 2020 16:20

Presne tak.

Nelze pouzit vypocet ciste za pomoci gpu, vzdy gpu pouze odlehcuje zatez procesoru kdyz prebira
nektere ulohy.

S nejakou Geforce 3080 by ten rozdil byl samozrejmne vyrazne vyssi nez s levnou kartou jako Geforce 1050.

vlkodlak99
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: střih videa GK vs CPU

Příspěvekod vlkodlak99 » 29 říj 2020 16:31

petr22 píše:Chybne polozeny dotaz.

1. pouze pomoci cpu
2. pomoci cpu + akcelerace pomoci gpu

2. je logicky o neco rychlejsi, pokud napr. gpu dekompresuje zdrojova data, tak se timto da dosahnout
az nekolikanasobku puvodni rychlosti, pokud vetsinu vykonu cpu sebere dekomprese.



chybně jelikož jsem měl za to že že render probíhá buďto přes CPU nebo přes GPU ale nevěděl že při zapnut HW jde o to že pak spolupracují.. myslel jsem že pokud budu mít nejakou slabou GK a silnej procesor a zapnu HW bude proces pomalejší než když by probíhal čistě pres CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: střih videa GK vs CPU

Příspěvekod petr22 » 29 říj 2020 16:33

Proto se ta funkce jmenuje HW akcelerace.

Vykonna grafika akceleruje pochopitelne vice, se slabou muze byt rozdil treba jen ze to bude
o par minut rychlejsi. Nutno vyzkouset treba na 10 minut dlouhem kusu videa, jaky je rozdil.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 29 říj 2020 16:34, celkem upraveno 1 x.

vlkodlak99
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: střih videa GK vs CPU

Příspěvekod vlkodlak99 » 29 říj 2020 16:34

petr22 píše:Presne tak.

Nelze pouzit vypocet ciste za pomoci gpu, vzdy gpu pouze odlehcuje zatez procesoru kdyz prebira
nektere ulohy.

S nejakou Geforce 3080 by ten rozdil byl samozrejmne vyrazne vyssi nez s levnou kartou jako Geforce 1050.


fajn jsem zase o něco chytřejší :-)
a jsem zvědav jestli ten rozdíl aspoň trochu poznám když vyměním gtx 1050 za gtx 1070 ..

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: střih videa GK vs CPU

Příspěvekod xbs » 29 říj 2020 16:41

to poznáš určitě...

vlkodlak99
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: střih videa GK vs CPU

Příspěvekod vlkodlak99 » 29 říj 2020 16:42

Dodatečně přidáno po 25 minutách 54 vteřinách:
no ještě jedna malá otázka pokud v budoucnu budu přecházet na jinou GK na jakou to má s ohledem na render videa smysl .. jde o vykonovej rozdíl mezi rteba rtx 2060-2070 ci novejch 3060-3070 nebo to uplně smysl nedává a víc si člověk pomůže ubgrade procesoru na jinou generaci ?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů