Stará skříň na herní PC? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jan134
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: květen 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stará skříň na herní PC?

Příspěvekod jan134 » 06 říj 2020 17:05

Ten 3300X se mi jevil jako lepší varianta z toho důvodu že prozatím by k té GTX 960 než odejde na nějakou dobu stačil a já děsně nerad cokoliv upgraduju když je nová generace za dveřmi a ceny té staré jsou paradoxně vyšší než před půl rokem. Každopádně požadavek byl „futureproof“ a byl nakonec zvolen 3700x, už je objednaný. Jinak díky za tipy, 3500x mě vůbec nenapadl, stejně tak 10400F (jsem holt amd fanboy). Pokud mi to nikdo důrazně nevymluví tak tam asi prozatím nechám wraith prism a můžu pak klidně dát vědět jak to v odhlučněné skříni (pod stolem :) šlape.

Dodatečně přidáno po 16 minutách 13 vteřinách:
Donald64 píše:Wraith prism nemám otestovaný ale Wraith stealth je bída s nouzí, ten větrák je fakt příšerně otravnej

Když jsem měnil stealth za prism na mé 3600 tak jsem ze zvědavosti změřil před a po výměně teploty procesoru při stress testu CPU + GPU (mě tenkrát zajímalo jestli mi větší chladič nezmění airflow v mini ITX bedně aby se mi zbytečně moc nepekla grafika). Rozdíl ustálených teplot procesoru byl bezmála 8 stupňů při 2000 RPM. Normálně mám nastavenou křivku do cca 40° na 1400 RPM, já osobně to skoro neslyším a má to na těch otáčkách nejhezčí „mirage“ RGB efekt a za mě v pohodě. Každopádně já jsem asi míň citlivý na hluk jak jsem psal. Jasný že se to nemůže rovnat s většími chladiči, ale myslím že jsi měl spíš smůlu na kus a člověk co má sluchátka to i při zátěži snese.

Dodatečně přidáno po 37 minutách 19 vteřinách:
petr22 píše:Na ktery udaj se divas ? Cidlo nazvane "CPU" na zakladni desce je teplota socketu, ne procesoru.

Teplotu beru z HWinfo, údaj CPU (Tctl/Tdie). Při defaultním nastavení by ty teploty byly citelně větší, já měl to štěstí že to šlo dost podvoltovat, pro ilustraci tabulka rozdílů teplot v benchi R20 mezi defaultním nastavením a manuálním taktováním co jsem ze srandy dělal když se mi nechtělo pouštět do diplomky. Průměrná teplota během benchmarku a konečná teplota CPU (Tctl/Tdie) byla paradoxně i na 4300 Mhz citelně nižší než základní nastavení které v průměru zvládlo během benche sotva 4000 Mhz. Já si tím chtěl jen ověřit zda je ta voltáž co nastavuju reálná a zda to bude znát na teplotách, docela mě to překvapilo. Kdybych nechával defaultní nastavení v biosu tak se pod 60°nedostanu ani omylem a v té bedničce se mi to usmaží :)) Každopádně počítám s tím že současné 3700x by mohly zvládnout něco podobného.

Obrázek

Reklama

  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Stará Česká adventura
    od Mynyus » 22 pro 2023 19:57 » v Hry
    2
    1052
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 11:42
  • Motorola moto g32 nebo g51 a stará sim
    od p3v4x » 16 úno 2024 10:45 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    522
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    16 úno 2024 12:07
  • Nová skříň a větráky
    od Jezda5 » 25 črc 2023 18:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1649
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 17:38
  • Skříň pro vertikální montáž desky Příloha(y)
    od tux » 02 srp 2023 20:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1375
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:19
  • PC skřín a Airflow - proudění vzduchu
    od lukesky » 04 srp 2023 13:26 » v Vše ostatní (hw)
    0
    986
    od lukesky Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 13:26

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 13 hostů