Výběr monitoru, SSD a klávesnice

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MadBoyCze
Level 2
Level 2
Příspěvky: 208
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr monitoru, SSD a klávesnice

Příspěvekod MadBoyCze » 24 srp 2020 12:46

Zdravím, potřebuji pomoct s výběrem.

Sestava
GPU: RTX 2080S
CPU: i7 9700K
MB:‎‎ Z390 Aorus Pro



Monitor
Plánuji hrát fps hry, přemýšlel jsem nad:
    • 24' 144 Hz FullHD/1080p 1 ms
    • 24' 240 Hz FullHD/1080p 1 ms
    • 27' 144 Hz QuadHD/1440p 1 ms
    • 32' 144 Hz QuadHD/1440p 1 ms
    Na fps hry by bylo lepší mít panel IPS, ale četl jsem že VA má lepší černou. Jinak prý rozdíl mezi mou momentální frekvencí monitoru 75 Hz a 144 Hz je více znatelný rozdíl, než s 144 Hz a 240 Hz monitorem. Nevyznám se mezi monitory a výrobci, jestli nemají nějaké marketingové triky a podobně. Osobně nevím, jak moc se vyplatí/nevyplatí druhá,třetí a čtvrtá možnost k její ceně oproti první, rád bych se nechal osvítit. Momentálně mám už dva monitory, samozřejmě každý má jiné rozměry a jinou výškou.
    Perfectly balanced, as all things should be.

    Rozpočet: do 12000 Kč


    SSD
    Rychlý disk s kapacitou 1 TB, většina věcí bude upgrade z mého nouzového HDD 1 TB disku co stál tisícovku. Už teď se těším, jak budu odmontovávat svůj chladič Noctua NH-D15, je to docela obluda ! :smile:

    Rozpočet: do 4000 Kč


    Klávesnice
    Mechanická, nemusí mít numerickou klávesnici. RGB nerozhoduje, nevím co si s rozpočtem dovolím. Tak či onak upgrade z mé Genius klávesnice za dvě stovky.

    Rozpočet: do 2500 Kč


    Předem děkuji za snahu udělat moje rozhodování snadnější či těžší více možnostmi.
    Naposledy upravil(a) MadBoyCze dne 25 srp 2020 14:00, celkem upraveno 2 x.

    Reklama
    Uživatelský avatar
    Mr. Incognito
    Level 3.5
    Level 3.5
    Příspěvky: 855
    Registrován: červen 20
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod Mr. Incognito » 24 srp 2020 13:06

    Ad monitor - mrkni zde: https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/240hz

    Ad disk - třeba Kingston A2000? Slušný poměr cena/kvalita

    Ad klávesnice - to se těžko radí, existuje tolik různých typů spínačů a každému vyhovuje něco jiného, že jakákoliv rada je pouze osobní preference

    MadBoyCze
    Level 2
    Level 2
    Příspěvky: 208
    Registrován: duben 15
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod MadBoyCze » 24 srp 2020 13:11

    Kamarád říkal že jsou nejlepší pro hráče červené, zkoušel jsem je u něj a vyhovovala.

    Uživatelský avatar
    Mr. Incognito
    Level 3.5
    Level 3.5
    Příspěvky: 855
    Registrován: červen 20
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod Mr. Incognito » 24 srp 2020 13:17

    Teoreticky ano, prakticky každému vyhovuje něco jiného . Já mám taky "červené", nechtěl jsem propagovat svoji klávesnici, ale když už jsi to nakousl, tak já mám tuto a jsem s ní spokojený:

    https://www.czc.cz/czc-hexblade-gk1000- ... 41/produkt

    Mají silent verzi spínačů, takže tolik neklapou. Pokud bys nedůvěřoval značce CZC, pak například tato:

    https://www.czc.cz/omen-encoder-cherry- ... 59/produkt

    MadBoyCze
    Level 2
    Level 2
    Příspěvky: 208
    Registrován: duben 15
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod MadBoyCze » 24 srp 2020 13:24

    Jako pro mě většina vypadá stejně :D Kamarád vlastní https://www.alza.cz/hyperx-alloy-fps-pr ... 090859.htm

    Uživatelský avatar
    Mr. Incognito
    Level 3.5
    Level 3.5
    Příspěvky: 855
    Registrován: červen 20
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod Mr. Incognito » 24 srp 2020 13:29

    Proto říkám, že každému vyhovuje něco jiného. Mně by tam vadila absence numeriky a pouze anglické popisky. Na té mojí jsou zase jen české popisky. Na tom HP nejsou silent spínače... Musíš si sám říct, co pro tebe má větší prioritu. Já chtěl silent + numeriku + české i anglické popisky, ale takovou jsem nesehnal, aspoň ne za normální peníze. Tak jsem slevil z anglických popisků, které pro mě mají nejnižší prioritu.

    MadBoyCze
    Level 2
    Level 2
    Příspěvky: 208
    Registrován: duben 15
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod MadBoyCze » 24 srp 2020 17:38

    Už jsem se díval na takové stránky, ale buď jsou některé monitory nedostupné, nebo jejich doprava stojí +200 dollarů. Navíc nevím jak moc jsou ty stránky čestné, takže radši preferuji návrhy přímo od lidí, což taky není nejlepší, ale věřím, že kdyby mi tu někdo nabízel šunt, tak by ho ostatní pokárali.

    Uživatelský avatar
    Mr. Incognito
    Level 3.5
    Level 3.5
    Příspěvky: 855
    Registrován: červen 20
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod Mr. Incognito » 24 srp 2020 17:49

    RTINGS svoje rady podporuje měřením, všechny monitory testují. Neříkám, že bys měl slepě nakupovat jen podle toho, co tam píšou, nicméně jim věřím více než jednotlivcům, kteří doporučí daný monitor, protože ho mají doma a přece nemohli nakoupit špatně ;).

    Azmir
    Level 5
    Level 5
    Příspěvky: 2120
    Registrován: březen 15
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod Azmir » 24 srp 2020 17:53

    Ty klávesnice jsou všechny skoro stejné, radši ušetři a kup nějakou max okolo litru, rozdíl nepoznáš. Samozřejmě za předpokladu že najdeš s vyhovujícími spínači. Hyperx alloy bývají v akci běžně za 1500 Kč, tak si třeba počkej.

    K disku je ted za rozumnou cenu samsung: https://www.czc.cz/samsung-ssd-970-evo- ... 72/produkt

    Monitor bych šel asi do: https://www.czc.cz/lg-27gl850-led-monit ... 88/produkt ale třeba někdo doporučí ještě něco zajímavého.
    Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

    144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

    MadBoyCze
    Level 2
    Level 2
    Příspěvky: 208
    Registrován: duben 15
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod MadBoyCze » 24 srp 2020 20:13

    Na ten LG monitor jsem se právě díval, ale taky jsem viděl více ostatních a nemám tušení jaký vybrat. Přeci jen to je dvanáct tisíc a počkám si na více rad. Díky za to SSD, slyšel jsem že je Samsung vyrábí kvalitní.

    Dodatečně přidáno po 9 minutách 19 vteřinách:
    Lehce mi vadí, že to LG je přes rok staré, nemám přehled a byla by škoda nechat si uniknout nějaký lepší monitor, kdybych počkal třeba měsíc.

    Kuba5
    nováček
    Příspěvky: 36
    Registrován: červen 11
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod Kuba5 » 24 srp 2020 20:29

    Já bych ještě zvážil 32" monitor. V případě VA panelu a QHD nejsou o moc dražší, ale požitek z hraní je oproti 24 nebo 27" úplně někde jinde.

    MadBoyCze
    Level 2
    Level 2
    Příspěvky: 208
    Registrován: duben 15
    Pohlaví: Muž
    Stav:
    Offline

    Re: Výběr monitoru, SSD a klávesnice

    Příspěvekod MadBoyCze » 25 srp 2020 09:44

    Vypadá to taky lákavě, ta velikost monitoru by mi moc nevadila, když teď se dívám na svůj 24' monitor z 70 cm a za monitorem je ještě 20 cm místa. Nevím jestli je to na hraní lepší než 27'. Na internetu je docela dost nabídek se stejnými parametry a celkem stejnými cenami, mám docela problém se rozhodnout od jakého výrobce a jaký monitor vybrat, mám v tom guláš.

    Dodatečně přidáno po 7 minutách 35 vteřinách:
    Teď si čtu že rozdíl mezi 1ms a 4ms je prakticky žádný, když si člověk kupuje 4ms IPS, nevím co je na tom pravdy.


    • Mohlo by vás zajímat
      Odpovědi
      Zobrazení
      Poslední příspěvek

    Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

    Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 38 hostů