Mini itx pc

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Rizzard » 13 črc 2020 20:27

To je fakt kostka no ta raijintek :D

Tak kdyz se podivas na nejaky reviews tak by to mela uchladit, na vetsine buildu tam davaji 2080 super a uchladilo to v klidu. I Linus do ni stavel dva mesice zpět a chvalil jí. A to to staví do těch se sklem na boku bez pruduchu tahle co bych chtěl by měla toho airflow teoreticky mít víc, kdyby to nějak cirkulovalo tak se to da zalepit z druhe strany no..
Akorát tu čtu recenzi na caseking ze se Asus ROG Strix 2080ti uchladí v klidu a procesor 3600 nejde přes 7o stupnu s ref. chladicem

Vypadá to zajímavě no, koukal jsem na reddite a posilali tam podobnou, ale ja bych chtěl tento tyden objednavat uz, XPSko mam prodane, v úterý ho posílám do Uk a nebudu mít na čem být :D
Max co bych udělal že bych objednal casu z Amazonu.uk nebo caseking.de tam mají taky zajímavý např tahle
nebo ta Dan Case
Je to drahý ale co by se dalo dělat

Reklama
Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Rizzard » 14 črc 2020 15:33

Půjdu do tý lian-li, psal jsem to správně že se tam ty grafiky 2,1 slotovy vejdou ze?
Kterou by jste mi doporučili z toho seznamu?
Chtěl bych aby nebyla nějak extra hlučná a uchladila se, viděl jsem recenzi na tu Tuf 3 5700XT EVO Gaming a ta by prý měla oboje splňovat, akorát ji teda nemohu najít na czc jen tu verzi gaming bez "EVO"
ASUS Radeon ROG-STRIX-RX5700 má také dobré recenze
Ona by stacila bohate i ta 5600xt ta strix asi
Obrázek

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Donald64 » 15 črc 2020 12:17

Všechny grafické karty od Asusu s cashbackem jsou 2,7 slot (5500XT mají i 2,5 a 2,9 slot), takže tak.

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Rizzard » 15 črc 2020 12:39

Ale ta lian li má 3 sloty tak by se to tam mělo vejít nebo mi něco nedochází? :eh: :D

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Donald64 » 15 črc 2020 13:14

Tak ve specifikacích nikde není uvedeno, kolika slotovou kartu to max podporuje, možná by se 3-slotová vešla, otázka je, zda nebude kolidovat s těmi výstupky pro umístění 2,5" HDD, nebo zda se dají oddělat. Když se však karta položí úplně na dno, bude zajímavé, jaké bude mít teploty, když ten vzduch skutečně nebude mít odkud brát.

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Rizzard » 15 črc 2020 13:32

Kolidovat by neměla a když tak mám ten dremel tool, tak bych to trochu poupravil.
I see ale celej ten spodek je proderovanej a úplně na dnu snad nebude.. centak tam snad bude, dírek můžu udělat vždy víc, zespod to ani nebude vidět
Hold to když tak budu muset vrátit, kterou z těch grafik by jsi doporučil do ty sestavy teda?

Dodatečně přidáno po 5 minutách 53 vteřinách:
Teď jsem to četl na overclockers.uk že 3 slotovy grafiky jsou v pohodě do toho

Dodatečně přidáno po 6 minutách 58 vteřinách:
Ty akce využívat nemusím vůbec mě se to zdá jen škoda kupovat 1660 super když bych mohl mít např tu 5700 a zaplatit jen o litr dva víc

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Donald64 » 16 črc 2020 21:13

Stejně se z té cashback akce nedá použít ani jediná, protože mimo šířky se musí dodržet i délka, tedy 193mm, což nesplňuje žádná karta s více, jak jedním ventilátorem (neplatí pro low-end, tam existují i kratší karty se 2 ventilátory).

Volil bych nejspíše https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx ... 91/produkt

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Rizzard » 16 črc 2020 22:00

Na delku se tam vejde 320mm grafika do té lian li :0

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Donald64 » 16 črc 2020 22:11

Tak to se celou dobu oba bavíme o jiné case, já myslel, že je řeč o Lian li PC-TU100A :-)

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Rizzard » 17 črc 2020 16:00

nene, myslel jsem celou dobu Lian Li TU150A :D
Vidím to asi na tuhle grafiku https://www.mironet.cz/asus-dual-rx5700 ... +dp409195/
Nebo je nějaká z tech v tý akci lepší?

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Donald64 » 18 črc 2020 14:36

Především řada TUF od Asusu měla u RX 5700(XT) potíže s doléháním heatsinku na VRAM, VRM i samotné jádro GPU, takže se paměti přehřívaly a jádro mělo zbytečně vysoké teploty. Co je mi známo, tak u série TUF vyšla nová revize EVO, která tento problém odstranila a lze ji tak označit za model střední třídy srovnatelný s Gigabyte Gaming OC a Sapphire Pulse, ovšem na našem trhu myslím neexistuje -> důrazně proto doporučuji se této řadě úplně vyhnout!

Obdobným potížím se nevyhnula ani jejich nejlepší řada, Strix, která i přes svůj naprosto nejlepší chladič podávala podprůměrný výkon. U XFX a MSI to také nebyl žádný zázrak (vysoké teploty VRAM), jediný dobrý model od MSI byl Gaming X, který je zároveň tím nejlepším, co jde koupit spolu se Sapphire Nitro+. O řadě Strix bych tedy řekl, že je, za to co nabízí, předražená a srovnatelná spíše s levnými verzemi, právě díky špatnému přítlaku.

Z tohoto úhlu pohledu na mě cashback působí dojmem, že se chtějí zbavit nepovedených modelů. Jak je na tom jejich nejnižší řada DUAL nemám úplně tušení, chladič má tedy ze všech verzí nejhorší. Nevím, zda také trpí na vysoké teploty VRAM nebo VRM, jenže to se bez kvalitní recenze těžko zjišťuje. Mít ji za těch 9200 i s caschbackem je zajímavé, ale nedokáži zaručit, že to bude dobrý produkt ani v kategorii low-end (srovnatelná se Sapphire Pulse a Gigabyte Gaming OC nebude ani náhodou).

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mini itx pc

Příspěvekod Rizzard » 19 črc 2020 17:56

Ah tak, děkuji za info..tak od asusu asi radši dál :(
Tady mám zatím košík, chybí mi tam jen grafika, popřípadě ventilátory...zakladovka je za 3000 s cashb. coz je gud, single ramky jen kvuli rozsireni do budoucna, zdroj by se popřípadě ještě změnil s grafikou ale rad bych tento..Bedna bude teda Lian Li TU150A, beru z mironetu, nebráním se tomu ze bych např. grafiku kupoval někde jinde
s grafikou bych potřeboval poradit teda, líbí se mi tato i s tím že stačí ten 500w zdroj, i výkonově, každopádně nejlepší h hlediska budgetu by byla DUAL evo protože by s tím cashbackem vysla o nějakých 1200 levněji no ale potom co jsi mi napsal se jí dost bojím :D sice když si vyhledám recenze tak jí chválí nevím teda jak moc se dá věřit takové alza recenzi nebo gpureportu.cz

no requirements: do 10 tis. klidně i levnější ale výkonem nějakv rozmezí rx 5600-5700 , aby fungovala max s 600w zdrojem(nejlépe s 500w) , dobrý (nejlépe tichý) chladič


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů