Stereo sluchátka s dobrým podáním prostoru k hraní a hudbě 7.1

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

AryaCZE
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 19
Bydliště: Mezi Prahou a Venuší.
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Stereo sluchátka s dobrým podáním prostoru k hraní a hudbě 7.1

Příspěvekod AryaCZE » 24 čer 2020 20:55

Zdravím a předem říkám, že jsem pročetla komplet fórum ohledně sluchátek.

Přesto či právě proto prosím o radu, jelikož si chci pořídit už nějaká kvalitnější sluchátka, která budu používat hlavně na hraní her i hudbu (vážná - funky - atd.).

Takže zřejmě Stereo sluchátka s dobrým podáním prostoru s použitím Windows Sonic.
Lze i bezdrátová, hlavně na MALOU HLAVU s brýlemi. S (odnímatelným) mikrofonem či bez.

Mám bezdrátové SONY MDR-RF865RK, ale ztratil se adaptér a nedaří se mi jej sehnat ani přes Sony. A zkoušela jsem Tracer, ale byly těžké a neseděli mi na hlavě ani uších.

W10. Zvukovka: ROG SupremeFX S1220 (7.1CH).
Cena: cca kolem 4-5t.


Předem moc děkuji.

Reklama
Michalal
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stereo sluchátka s dobrým podáním prostoru k hraní a hudbě 7.1

Příspěvekod Michalal » 24 čer 2020 21:33

Ahoj,
Nechci být zlý, ale má cenu dávat 5 tisíc za sluchátka k integrované zvukovce?? :)
Bezdrátová ve stejné zvukové kvalitě budou +- o 2 tisíce dražší než jeho drátová varianta.
Určení? jen k počítači nebo i venkovní užití? Vzhled řešíš nebo jen pouze kvalitu zvuku ??
Některá sluchátka díky konstrukci mohou být i celkem slyšet pro okolí, to by vadilo či ne?

AryaCZE
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 19
Bydliště: Mezi Prahou a Venuší.
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Stereo sluchátka s dobrým podáním prostoru k hraní a hudbě 7.1

Příspěvekod AryaCZE » 25 čer 2020 00:24

Ahoj,
mno takže jaké nejlepší řešení navrhuješ ty Michalale?

Ráda si nechám poradit, od těch, co se v tom vyznají... Co se týče určení, bezdrátová bych mohla mít i na druhé straně bytu a venku na hudbu. Vzhled neřeším, pakliže to nebude opravdu nějaká šílenost. :D Řeším kvalitu zvuku a prostoru a to, aby mi i velikostně sedla. :) A aktuálně žiji sama, jen se zvířaty, takže toto také neřeším, nemusí být úplně uzavřená, vyhovuje mi, když slyším co se kolem mě děje...

Michalal
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stereo sluchátka s dobrým podáním prostoru k hraní a hudbě 7.1

Příspěvekod Michalal » 25 čer 2020 19:03

Ahoj, hodím Ti sem pár návrhů s malým popisem. Píšeš že máš malou hlávku, což by mohl být problém, bylo by fajn někde si půjčit na zkoušku.

https://www.l-e.cz/beyerdynamic-dt-990-32 - Výborná sluchátka za dobré peníze, prodává se více variant, Ber 32 Ohmové, pokud nemáš nějaký zesilovač nebo receiver. Třeba 250ohm by ti nezvládal telefon. Jsou otevřená, okolí uslyší víc a ty budeš mít menší pocit "zašpuntovaných uší". Dá se snadno měnit polstrování náušníků. Dělají i varianty 770 a 880. Ty 770 jsou více analytické, 990 mají o něco větší "tah na branku". 880 je něco mezi asi

https://www.l-e.cz/audio-technica-ath-m50x - Dělají se i v BT variantě, ale to je dalších+1500,-. Jsou velmi oblíbená a kupovaná, dobře hodnocená, v danné ceně moc konkurence není krom výše zmíněných. Vzhled je obyčejný.Cena 3,3K...Kolikrát ani za 5K konkurence nemá lepší zvuk. 3x kabel v balení různé délky.

https://kytary.cz/akg-k702/HN111746/ - Též velmi oblíbená a chválená

https://www.l-e.cz/audio-technica-ath-ad500x-d9712 - Tyhle jsou opravdu jen k počítači. Mají být jedny z těch nejpohodlnějších, ale ne každému to může na hlavě sedět. Nebo verze 700x, to je jen vyšší řada a dražší.

Značku Sennheiser pod 10 tisíc bych moc nedoporučoval.

https://www.czc.cz/hyperx-cloud-revolve ... 81/produkt - určitě jsou velmi pohodlná, na hry dobrý ale zvukově oproti výše zmíněným zcela jistě prohrají.

Jen doporučení: Dobrá sluchátka na 3000kč ti kolikrát dají sežrat i nekvalitní zdroj hudby, zahrají ti vše přesně co tam má být a když je tam nějaké chrčení, například nějaké mixy na youtube tak se budeš divit co tam slyšíš a u starých jsi neslyšela :)
Bezdrátové alternativy k těmto vybraným jsou tak za 6-7 tisíc :).

AryaCZE
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 19
Bydliště: Mezi Prahou a Venuší.
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Stereo sluchátka s dobrým podáním prostoru k hraní a hudbě 7.1

Příspěvekod AryaCZE » 25 čer 2020 21:37

Děkuji, objednáno a doufám, že mi budou sedět. :)Narazila jsem na bezdrát ATH-M50xBT za necelé 4.000,-

AryaCZE
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 19
Bydliště: Mezi Prahou a Venuší.
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Stereo sluchátka s dobrým podáním prostoru k hraní a hudbě 7.1

Příspěvekod AryaCZE » 27 čer 2020 15:17

Zdravím a mám ještě dotaz a to ... zda mi poradíte vhodný Bluetooth adaptér do stolního pc?
Sluchátka mají Bluetooth 5.0, kodeky Qualcomm® aptX, AAC, SBC.

Našla jsem jen 4.0, ale sluchátka mají 5.0. Předpokládám, že použití nižší verze adaptéru zhoršuje zvuk nebo se mýlím? Díky. :)

Michalal
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stereo sluchátka s dobrým podáním prostoru k hraní a hudbě 7.1

Příspěvekod Michalal » 27 čer 2020 19:52

Ahoj,
Rozdíl mezi BT 4.0 a 5.0 je ve spotřebě, dosahu a hlavně stabilitě. Ono tohle se hlavně řeší nejvíc u těch mrňavých špuntů, kde je malá baterie. Myslím že rozdíl ve spotřebě energie má být až 30%. Dosah je násobně vyšší a odpojování a výpadky zvuku jsou nižší (mnohonásobně). Asi bych doporučil u počítače jet přes kabel a nebo koupit Adapter nějaký dobře hodnocený. Ideálně ten kde píšou větší dosah než 10m. Na Alze mají tu svojí značku cca okolo 300,- nebo Tp-link. Tohle jsem nikdy neřešil tak nemohu zcela poradit. Já rád kabel, to pak řešit nemusím :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sluchátka k PC cca 2,5K
    od Faster1 » 18 pro 2023 18:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    584
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    18 pro 2023 18:25
  • Sluchátka
    od Monty19 » 09 led 2024 17:16 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    783
    od Monty19 Zobrazit poslední příspěvek
    09 led 2024 17:16
  • Bt sluchátka do 1000
    od HelFix » 10 pro 2023 21:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1521
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    12 pro 2023 11:33
  • Bezdrátová sluchátka
    od Myerina » 24 říj 2023 19:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1551
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:50
  • Herní sluchátka
    od DifiCZ » 22 zář 2023 14:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1648
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 10:59

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Alferi, petr22 a 31 hostů